Iki tol tik bulves kasęs vyras ėmėsi ūkininkauti – muzika jo namuose iki nakties skamba ne šiaip sau
Anksčiau D.Berulis panašios patirties neturėjo – tik kartais kaime padėdavo kasti bulves.
Dabar vyras triūsia savo namų „ūkyje“ – sodina daiginius į dėžutes, juos prižiūri, kerpa, pakuoja ir išvežioja užsakovams.
„Jau kurį laiką esu vegetaras, mielai renkuosi viską, kas žalia, – pasakojo choreografas. – Pernai internete radau rašinių apie daiginius, jų naudą ir nusprendžiau pats tai išbandyti.
Juo labiau kad tokiai veiklai nereikia didelių erdvių – pakanka ir vieno kambario. Toks ir yra mūsų namuose – dar nebaigtas įrengti.“
Čia bene trisdešimtyje dėžučių į saulę stiebiasi saulėgrąžų, žirnių, ridikėlių daiginiai, penkių rūšių salotų mišiniai.
Dauguma jų užauga per savaitę, kai kuriems žalumynams subręsti prireikia dviejų savaičių ir daugiau.
Atgaivina žalieji kokteiliai
Apie Dariaus pomėgį sužinoję Klaipėdos muzikinio teatro artistai nustebo, bet greitai tapo pirmais daiginių pirkėjais ir vertintojais.
Darius Berulis. |
„Pats dažniausiai valgau tai, kas lieka neparduota, – pasakojo D.Berulis. – Daiginiai nėra maistas, jie papildo patiekalus ypatingais skonio ir estetikos atspalviais. Juos beriu ant makaronų, sumuštinių.
O karštą vasaros dieną labai gerai atgaivina žalieji kokteiliai.
Receptas paprastas: šaldytas bananas, šaldytos uogos, apelsinas, augalinis pienas, keli šaukšteliai augalinio jogurto, riešutų sviesto, imbiero šaknies gabaliukas. O prie jų tinka bet kas – saulėgrąžos, žirniai, ridikai ar garstyčios. Toks kokteilis ir gaivina, ir stiprina imunitetą. Svarbiausia, kad gėrimas būtų vėsus.
Net ir susmulkinti ar suplakti daiginiai nepraranda savo gerųjų savybių, jei juos suvartoji per tris valandas.
Mokslininkai jau seniai nustatė, kad daiginiai turi iki keliasdešimt kartų daugiau naudingųjų medžiagų ir vitaminų negu iš jų išaugusios daržovės ir kitos gėrybės. Todėl nevertėtų jų padauginti.
Yra žinoma daugybė istorijų, kaip daiginiai išgydė sunkiai sirgusius žmones“, – aiškino D.Berulis.
Choreografas sakė ne kartą įsitikinęs, kad žaliasis kokteilis padeda greitai atgauti jėgas po spektaklių.
Skamba W.A.Mozartas
D.Berulio sumanymą remianti žmona choreografė ir šokėja Aušra Krasauskaitė labiausiai mėgsta žirnių daiginius.
Daiginių kambaryje šokėjui tenka praleisti nemažai laiko – reikia palaistyti augalus du kartus per dieną, stebėti, kad nebūtų per drėgna (nes daiginiai gali pradėti pūti), dėlioti juos į nedideles dėžutes prekybai, valyti panaudotas dėžutes, pripildyti jas durpių.
Kambaryje, kuriame auga dauginiai, daug saulės šviesos. Kai jos trūksta, įjungiamas papildomas apšvietimas. Be to, čia visą dieną skamba muzika.
„Muziką išjungiame tik naktį, nes ir mums reikia pamiegoti, – pasakojo D.Berulis. – Pats sudariau specialų klasikinės muzikos rinkinį. Jame – ir Wolfgangas Amadeus Mozartas, ir kiti pasaulinio garso kūrėjai.
Yra nustatyta, kad atitinkamų dažnių garsai padeda augalui tapti žalesniam ir augti greičiau.
Tą rinkinį nuolat tobulinu. Aišku, kad muzika turi gerai veikti ir mane, nes daiginių kambaryje praleidžiu nemažai laiko.“
Pomėgis netrukdo gastrolėms
D.Berulis neatmeta minties, kad ateityje daiginiai viename kambaryje nebetilps ir pomėgis taps rimtu verslu.
„Tikiuosi ir stengiuosi. Kol kas priimu užsakymus internetu, telefonu. Susidomėjusiųjų vis daugiau“, – džiaugėsi D.Berulis.
Žalumynų auginimas netrukdo šokėjų šeimos išvykoms ar gastrolėms.
Jų namuose gyvena du šunys ir katinas.
Kai pora išvyksta, juos prižiūri artimieji ar draugai. Prireikus jie keletą dienų pasirūpina ir daiginiais.
D.Berulis – laisvai samdomas šokėjas. Prieš tai jis šešerius metus dirbo Klaipėdos muzikiniame teatre, čia dar atlieka tėvo vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“.
Jis taip pat šoka Agnijos Šeiko šokio teatre, Klaipėdos universiteto Šokio katedroje dėsto šokio kompoziciją, lietuvių tautinio šokio pagrindus.
Rašyti komentarą