Alėjos istorija
Idėja įkurti tokią alėją kilo 1953 m. Holivudo prekybos rūmų valdytojui E.M. Stewartui. Tais metais jis pasiūlė įkurti alėją tam, kad būtų išlaikyta žinomų žmonių šlovė visuose pasaulio kraštuose.
Netrukus prasidėjo pirmieji darbai. 1956 m. buvo galutinai patvirtintas žvaigždžių dizainas. Pirmieji grindinio konstrukcijos darbai prasidėjo 1958 m. Oficialiai yra pristatoma, kad pirmoji žvaigždė buvo įteikta aktorei Joanne Woodward, tačiau iš tiesų pirmosios žvaigždės buvo atidengiamos be jokios specialios ceremonijos, todėl sunku pasakyti, kas kada ją gavo. Tačiau J.Woodward buvo pirmoji, iškilmingai dalyvavusi savo žvaigždės įteikimo šventėje.
Iš pat pradžių buvo sudarytas sąrašas 1500 įžymybių, kurioms buvo nuspręsta įteikti tokias žvaigždes. Tačiau pirmiau buvo padarytos tik 8, ir iki pat 1968 m. jų alėjoje nepadaugėjo. Tik 1968 m. filmų prodiuseris Richard D.Zanuck buvo apdovanotas žvaigžde po aštuonerių metų sąstingio. Dar po dešimties metų ši alėja buvo įtraukta į Los Andželo istorinių kultūrinių objektų sąrašą. Nuo 1968 m. buvo siekiama, kad kiekvienas žvaigždės įteikimas būtų plačiai nušviečiamas žiniasklaidoje ir kad kiekvienas ją gavęs pats ateitų į ceremoniją. Po truputį alėja ėmė plėstis.
Įdomūs sutapimai
Nuo pat pradžių Holivudo žvaigždžių alėjoje buvo nuspręsta teikti žvaigždes už nuopelnus penkiose įvairiose kategorijose - už laimėjimus kine, televizijoje, muzikos srityje, radijo eteryje ir teatro mene. Artistas Gene Autry yra vienintelis, turintis po žvaigždę už laimėjimus visose penkiose srityse.
Kino menininkas Charlie Chaplinas yra vienintelis gavęs tą pačią žvaigždę du kartus. Pirmą kartą jam skirti žvaigždę buvo nuspręsta dar 1956 m., tačiau komisija jį eliminavo iš sąrašo dėl politinių pažiūrų. Galiausiai po ilgų debatų 1972 m. jo žvaigždė vis dėlto buvo atidengta, kai jis gavo "Oskarą", bet netgi tuomet komisija gavo piktų laiškų su siūlymais ją panaikinti.
1978 m. pirmą kartą istorijoje žvaigždė buvo skirta animaciniam personažui. Ji atiteko tuomet 50-metį mininčiam peliukui Mikiui. Kiti animaciniai personažai žvaigždes gavo vėliau - ančiukas Donaldas, Mikė Pūkuotukas, Šrekas, Simpsonai ir kiti.
Dvi poros įžymybių dalijasi tokiais pat vardais ir tokiomis pat žvaigždėmis. Žvaigždžių alėjoje yra du Harrisonai Fordai, vienas jų - nebylaus filmo aktorius, kitas - šių dienų aktorius. Be to, yra du Michaelai Jacksonai, vienas jų - dainininkas, kitas - radijo laidų vedėjas. Kai 2009 m. dainininkas M.Jacksonas mirė, jo gerbėjai per klaidą imdavo palikti gėlių ir žvakių tiek ant vienos, tiek ant kitos žvaigždės. Radijo laidų vedėjas, tai pastebėjęs, savo tinklalapyje parašė: "Aš norėčiau jam ją paskolinti. Jei tai jį grąžintų atgal, jis gali ją turėti".
Per visą šios alėjos gyvavimą keturios žvaigždės buvo pavogtos. 2000 m. dingo Jameso Stewarto ir Kirko Douglaso žvaigždės. 2009 m. pasklido gandai, kad pavogta Johno Lennono žvaigždė, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ją tiesiog perkėlė į kitą vietą.
ĮDOMŪS FAKTAI
- Holivudo žvaigždžių alėjoje yra daugiau nei 2400 žvaigždžių.
- Kiekviena žvaigždė sveria po 136 kg.
- Alėja tęsiasi 2,1 km. Kiekviena žvaigždė yra 1,8 m atstumu nuo kitos.
- Kasmet ši alėja sulaukia 10 mln. lankytojų.
- Oficialiai yra pristatoma, kad pirmoji žvaigždė buvo įteikta aktorei Joanne Woodward 1960 m. vasario 9 d.
- 2002 m. Holivudo žvaigždžių alėja sulaužė savo taisykles ir įsteigė pirmąją žvaigždę ne ant grindinio, o ant teatro sienos. To paprašė žvaigždę gavęs Muhammadas Ali, mat jis nenorėjo, kad ant jo būtų vaikštoma.
- Jauniausios žvaigždės, gavusios po žvaigždę, - 18-metės dvynės Mary-Kate ir Ashley Olsen.
Pagal užsienio spaudą
Rašyti komentarą