Jis skrupulingai žiūri į darbą, ir visi, kuriems teko su juo dirbti, teigia, jog tai prieštaringa asmenybė. Kai kurie netgi priduria - "bjauraus charakterio." "Oskaro" laureatas, kurio garbei pavadintas asteroidas Nr. 9974, vairuoja didžiulį hamerį, vilki brangius italų dizainerių kostiumus ir klausosi hiphopo. Per 40 savo gyvenimo metų jis vaidino daugiau nei 40 filmų. Sako labai branginantis asmeninę erdvę. Niekada nebuvo vedęs ir neturi vaikų. Šiandien Edrienas Broudis (Adrien Brody) švenčia 40 metų jubiliejų.
...
Turiu visko po truputį. Juk negali būti kas nors vienas - arba liūdnojo vaizdo riteris, arba klounas. Tiesiog pavargsti nuo amžino žavingo gudruolio įvaizdžio. Skvarbaus žvilgsnio ir balkšvo veido. Aš linksmuolis iš prigimties, ir man norisi, taip sakant, kompensuoti savo rimtus vaidmenis gyvenime.
ĮSIMYLĖJĘS. Vėl iki ausų įsimylėjęs Edrienas Broudis bučiuoja dabartinę savo merginą modelį Larą Lieto. Jis niekada nebuvo vedęs ir neturi vaikų.
17 metų ariau kaip arklys, kol gavau "Oskarą". Bet išgarsino mane ne darbas, o "Oskaras".
Niekada netapatinu filmo sėkmės su savo asmeniniais rezultatais.
Popliarumas nėra natūrali būsena. Žmonės su tavimi ima elgtis kitaip - dirbtinai ir paviršutiniškai.
Nereikia atsukti nugaros pasiūlymams, teikiamiems nepatyrusių prodiuserių.
Mano filmografijoje - daugybė nepriklausomų režisierių filmų. Aš rizikuoju dalyvauti nekomerciniuose, "neteisinguose" projektuose.
Kai gavau Kino akademijos premiją, mane ėmė atpažinti praeiviai gatvėje. Daug aktorių tikisi tokio pripažinimo, kai esi jaunas - tai žiauriai kieta. Kiek emocijų! Šlovė pakeičia gyvenimą.
Po "Oskaro" niekada nebevaidinau dėl pinigų.
Rinkdamasis visada žiūriu, koks siūlomo herojaus charakteris ir su kokiais žmonėmis man teks dirbti.
Man labai patinka automobilių lenktynės, tad dažnai patenku į ekstremalias situacijas. Kartais jos nutinka ir filmavimo aikštelėje.
Aš drovus, tik reporteriai to nepastebi. Gal ir į gera. Ne taip jau blogai būti mylimam moterų. Būtų blogiau, jei laikraščiai imtų tvirtinti, kad manimi žavisi vyrai.
Pinigai man nelabai svarbūs. Svarbiausia - darbas ir gebėjimas nustebinti save.
Mano gyvenimo būdas - klajokliškas, "Oskaro" statulėlės su savimi nesinešioju. Ji kur kas svarbesnė artimiesiems, tėvams.
PIRMOJI Broudžio pasija, apie kurią sužinojo spauda, buvo modelis ir DJ Skai Nelor (Sky Nellore).
Aš nebuvau problemiškas paauglys ir neturėjau sunkumų mokykloje. Tėvai įskiepijo man racionalumą ir atsakomybės jausmą.
Mane auklėjo nuostabi šeima, draugiška ir intelektuali. Tėvas rodė pavyzdį, kaip reikia elgtis su moterimis. Jis buvo tikras džentelmenas, subtiliai patarnaujantis mamai. Deja, ne visos šiuolaikinės moterys elgiasi kaip damos, kai kurios net sukelia baimę dėl planetos gyventojų ateities.
Buvau laukinis, nepaklusnus vaikas, turintis nepaprastą vaizduotę. Bet kokią patirtį panaudodavau žaidimuose. Manyje visada gyveno aktorius.
Jeigu vaidini žudiką, tau nebūtina žudyti, kad įsijaustum į vaidmenį. Aktoriaus profesija nuostabi tuo, kad tu priverti dirbti savo vaizduotę.
Muzikos pradėjau mokytis gana vėlai, be to, savo mokytojos nemėgau. Jai smarkiai iššokdavo venos ant rankų, ir aš maniau, kad jeigu daug grosiu, man irgi taip bus. Siaubas. Dabar venos man jau iššoko, o groju vis tiek trejetui. Gailiuosi, kad atsainiai mokiausi muzikos.
ANTROJI. Pasibaigus romanui su Skai, Edrienas metus išbuvo aktorės Monet Mazur (Monitt Mazur) glėbyje.
Žinoma, įžymumas pakeičia gyvenimą į gerąją pusę, tačiau esama ir negatyvo, nes visi gyvename įžymybių kultūroje, blizgesio pasaulyje. Šiaip ar taip, aš džiaugiuosi, kad žmonės mane atpažįsta iš mano darbų, o ne iš dažno vaikščiojimo į vakarėlius.
Jeigu išsiskiri ilga nosimi, per daug rimtu žvilgsniu ir tamsiais plaukais, tau dažniausiai tenka vaidinti blogus vyrukus. Visais laikais Holivude vertino mielą išvaizdą. Ji garantavo žiūrovų lojalumą, kuteno jiems nervus ir glostė akį. Bet aš labiau linkęs būti įdomus nei simpatingas.
Jei ne mano išvaizda, Polanskis nebūtų davęs man vaidmens.
"Pianistas" - viso mano gyvenimo pasididžiavimas.
Scenoje daugybę kartų esu ištaręs: "Aš tave myliu", bet daryti tai realiame gyvenime kur kas sunkiau.
KITOS. Po "Oskaro" įteikimo Broudį užplūdo moterų dėmesys, tačiau jis išsirinko kuklios išvaizdos merginą su kukliu aktorystės bagažu - Mišel Diupont (Michelle Dupont). Padraugavęs su ja metus, pasidavė jį užvaldžiusiai netramdomai aistrai ispanų modeliui ir aktorei Elzai Pataki (Elsa Pataky). Spauda laukė vestuvių... bet istorija baigėsi tuo, kad Elsa susirado gražesnį, o Edrieną priglaudė modelis Peidž Hatvej (Paige Hathaway).
Iš pasisakymų spaudoje
Dosjė
Gimė 1973 m. balandžio 14 d. Niujorke. Vaikystę praleido Kvinsyje.
Motina - vengrų kilmės fotožurnalistė Silvija Plači (Sylvia Plachy), gimusi aristokrato kataliko ir čekų žydės šeimoje, kuri išvyko iš Budapešto po 1956 m. revoliucijos. Tėvas Eliotas Broudis (Elliot Brody) - Lenkijos žydų kilmės istorijos mokytojas ir dailininkas (dabar pensininkas). Jo šeima žuvo holokausto metais.
Neįprastą vienturčio sūnaus išvaizdą motina naudojo savo darbui. Būtent ji įpratino berniuką tinkamai elgtis prieš kamerą. Skatinamas motinos 12-metis Edrienas jau rodė fokusų programą vaikų vakarėliuose. Mokyklos metais tėvų valia lankė Aukštąją atlikimo meno mokyklą "LaGuardia".
Mokėsi groti fortepionu, tačiau pamokas metė.
Studijavo Amerikos dramos meno akademijoje.
1992 m. patyrė rimtą avariją važiuodamas motociklu. Keletą mėnesių praleido ligoninėje.
Per filmo "Semo vasara" finalo filmavimą (muštynes) jam buvo sulaužyta nosis, tačiau plastinės operacijos aktorius atsisakė.
"Oskarą" gavo už pagrindinį vaidmenį Romano Polanskio filme "Pianistas".
Niekada nebuvo vedęs, vaikų neturi.
Broudžio garbei pavadintas asteroidas Nr. 9974.
Domisi automobiliais, mėgsta hiphopą ir bliuzą, dievina prabangius italų dizainerių kostiumus, turi čihuahua veislės šunį Čilo.
-------------------------
Filmai
2013 m. "Trečias žmogus"; "Motor City";
2012 m. "Veikas; "Atgal į 1942", "Nepadori komedija";
2011 m. "Vidurnaktis Paryžiuje", "Sudaužytas";
2010 m. "Eksperimentas", "Grobuonys";
2009 m. "Šaunusis ponas Lapinas";
2008 m. "Cadillac Records", "Broliai Bloom";
2007 m. "Kelyje su "Dardžylingu";
2006 m. "Holivudo misterija"
2005 m. "Kingkongas", "Tramdomieji";
2004 m. "Kaimas";
2003 m. "Dainuojantis detektyvas";
2002 m. "Pianistas", "Lėlė";
2001 m. "Deimantų vėrinio paslaptis";
2000 m. "Harisono gėlės";
1999 m. "Deguonis"; "Semo vasara";
1998 m. "Plona raudona linija"; "Išgyventi iki sekmadienio";
1996 m. "Solo"
1989 m. "Niujorko istorijos".
Parengė Aras Masiulis
Rašyti komentarą