„Vaikas, patekęs į aplinką, kurioje yra tam tikri muzikiniai garsai, atitinkamai reaguoja. Muzikos mokytojas irgi reaguoja į vaiko reakciją. Tokiu būdu mamos ir tėčiai irgi mokosi reaguoti į vaiką ir yra užmezgamas kontaktas. Taip žingsnis po žingsnio vaikai vis labiau reaguoja į muzikos garsus, judesius, jie su mamomis ir tėčiais išgyvena teigiamas, smagias emocijas. Tokiu būdu užsimezga ryšys, kuris leidžia ir vienam vaikui, nuo trejų metų, pasinerti į menų pasaulį“, - „Žinių radijo“ laidoje „Mano mokytojas“ sakė V. Pupeikis.
Jo teigimu, beveik visi vaikai turi klausą. Beveik – nes šimtaprocentinės garantijos ugdymo procese esą nėra. „Yra labai svarbu, į kokią aplinką jie patenka ir ar ta muzikinė klausa yra puoselėjama. Todėl menų srityje reikėtų dirbti su visais vaikais“, - kalbėjo V. Pupeikis.
Su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbantis V. Pupeikis sako, kad dirbti šiame sektoriuje – tikras iššūkis: „Kuo jaunesnis vaikas, tuo daugiau kompetencijos reikia mokytojui, nes jei vaikui neįdomu, jei nėra ryšio, jei vaiko akys nedega, (...) jis apsisuks ir išeis.“
Tad pasak jo, reikia ieškoti rakto, kaip prieiti prie vaiko, kuris kiekvienam yra skirtingas.
Parengė Ieva Kazlauskaitė
Laida „Mano mokytojas“ transliuojama šeštadieniais 12.05 val.
Rašyti komentarą