A. Kerpytė jau šešioliktus metus aktyviai darbuojasi pagalbos onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems srityje. Nuo 2001 m. ji yra Klaipėdos apskrities moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Zunda“ bei onkologinių ligonių bendruomenės „Vilties piligrimai“ įkūrėja ir vadovė; 2005–2009 m. laikotarpyje - Šv. Pranciškaus onkologijos centro savanorė. Nuo 2009 m. pabaigos iki šiol yra VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė.
Aldona Kerpytė, po apdovanojimo grįžusi į savo įprastą darbo vietą, sutiko atsakyti į keletą klausimų ir pasidalyti savo mintimis:
Koks buvo jausmas, sužinojus apie šį, jau antrą, valstybinį apdovanojimą?
Nustebau, nes nelaukiau jokių apdovanojimų. Man – didžiausias apdovanojimas - gyventi. Dirbu darbą, kuris yra reikalingas žmonėms, ir man patinka ši tarnystė. Iš pradžių paprašiau prezidentūros atstovo – gal geriau apdovanojimą įteiktų kitais metais, nes šias - neturiu laiko vykti jo pasiimti. Bet paskui susigėdau, nes juk tai visų mūsų – Šv. Pranciškaus onkologijos centro statytojų, savanorių, rėmėjų, bendražygių ir ypač onkologinių ligonių bendruomenės „Vilties piligrimai“ ilgamečio triūso ir gyvos vilties įvertinimas. Ir ne tik įvertinimas, bet ir pripažinimas, kad tai, ką darome, yra tikrai reikalinga žmonėms. Taip pasakė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, palinkėdama tai daryti ir toliau. Mano apdovanojimas rodo, kad esame stiprėjanti, rimta organizacija. Džiugu, kad visi, kurie prisdėjo prie centro atsiradimo, šiandien gali matyti - niekas nenuėjo veltui ir nepražuvo, kad visa yra įgyvendinta, o mūsų veikla - tampa vis labiau prasmingesnė ir reikalingesnė.
Ką asmeniškai jums reiškia šis apdovanojimas?
Tai yra įrodymas, kaip Dievas gali vesti silpną, sergantį žmogų gyvenimo ir gyvybės keliu. Prieš 15 metų, kai išgirdau vėžio diagnozę, nebūčiau galėjusi patikėti tuo, kad galėsiu darbuotis statant Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, subursiu 15 metų gyvuojančią onkologiniu ligonių bendruomenę ir kad sulauksiu net valstybinio lygio įvertinimo. Apdovanojimas - man yra ne „karūnos uždėjimas“, o patvirtinimas, kad tai, ką darau yra pasminga ir reikalinga žmonėms. Ir tai mane įpareigoja dar labiau tęsti ir puoselėti pradėtus darbus ir pranciškonišką tarnystę – paprastai ir džiaugsmingai – tarnauti artimui.
Ką galėtumėte palinkėti kitiems?
Ieškoti Dievo valios savo gyvenime.
Leisti Dievui save pašaukti.
Leisti Dievui veikti savo gyvenime,
Dirbti su meile ir atsakomybe.
A. Kerpytė yra eilės projektų, skirtų onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems, rengėja, vadovė ir veiklų organizatorė. Jos dėka 2013 m. Klaipėdos m. įgyvendintas projektas „Šv. Pranciškaus onkologijos dienos centro statyba siekiant sukurti palankias sąlygas vėžiu sergantiems ir jų artimiesiems I etapas“, paraiškos kodas VP3-2.4-SADM-01-R-31-004 (projekto finansinė vertė – 1 433 474,46 Lt); 2013 m. Klaipėdos m. įgyvendintas projektas LR ir Šveicarijos konfederacijos programai (ESF) „Šv. Pranciškaus onkologijos centro institucinių gebėjimų ir kompetencijų ugdymas pasirengiant Informacijos ir meno terapijos centro atidarymui“ (projekto finansinė vertė – 252 133,32 Lt.) ; 2014 m. Klaipėdos m. įgyvendintas projektas „Šv. Pranciškaus onkologijos centro statyba sukuriant naujas socialines paslaugas vėžiu sergantiems ir jų šeimos nariams“ (projekto finansinė vertė – 4 760 000 Lt.).
Anksčiau A. Kerpytė buvo pelniusi eilę įvairių apdovanojimų: 2000 m. suteiktas LR Kultūros ministerijos apdovanojimas „Lietuvos Metų bibliotekininkė“; 2002 m. LR prezidento V. Adamkaus apdovanota kunigaikščio Gedimino I laipsnio ordino medaliu; 2004 m. išrinkta Kretingos rajono 2004-ųjų „Metų žmogumi“; 2007 m. EQUAL projekto „(Re-) integracija į darbo rinką Kretingos rajone“ konkurse „Pas tave gera dirbti“ pelnyta nominacija „Už pažangiausią darbuotojų skatinimo sistemą“; 2015 m. išrinkta „Metų klaipėdiete".
Rašyti komentarą