Ketvirtadienį uostamiestyje susirinkę Žemaitijos švietimo profesinių sąjungų atstovai piktinosi Švietimo ir mokslo ministerijos vykdoma švietimo politika, kuri esą visiškai nebederinama su profesinėmis sąjungomis.
"Susirinkusiems švietimiečiams buvo aktualu aptarti vasarą naujai išleistą dokumentą "Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija". Nors šiam dokumentui parengti buvo sudaryta darbo grupė, akivaizdu, kad jį parašė vienas žmogus", - pasakojo Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė.
Pasak jos, mokytojai piktinosi, kad jie verčiami mokiniais. Dabar pedagogams už kiekvieną darbą bus skiriami taškai, o kas kelerius metus reikės laikyti egzaminus.
"Jau ir dabar mokytojai yra nuolat atestuojami", - pabrėžė L. Juknienė.
Be to, didžiulę pedagogų nepasitenkinimo bangą sukėlė ir rugsėjo viduryje švietimo ir mokslo ministro patvirtinta tvarka dėl mokytojų priėmimo į darbą ir atleidimo iš jo.
"Dabar mokytojus į darbą priimti galima tik paskelbus konkursą, taip pat kaip ir vadovą. Dėl tokios tvarkos kyla daug kėblumų. Iki šiol mes rūpinomės pedagogų įdarbinimu vadovaudamiesi tinklo pertvarkos taisyklėmis. Naujoji tvarka šiam įstatymui prieštarauja", - akcentavo L. Juknienė.
Labiausiai švietimiečiams pikta dėl to, kad ministerija visiškai nebebendradabiauja su profsąjungomis ir esą dėl to kaltas švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. Todėl LŠDPS Žemaitijos regiono susivienijimas pateikė ministrui rezoliuciją, kurioje, be kita ko, reiškia nepasitenkinimą V. Bacio veikla ir reikalauja jį atsisitatydinti.
"Kol kas jokios reakcijos nesulaukėme. Mūsų žiniomis, V. Bacys šią savaitę atostogauja. Žiūrėsime, koks bus ministro sprendimas. Nepavykus susitarti su valdžios institucijomis dėl keliamų reikalavimų švietimo sistemoje organizuosime protesto akcijas", - nenuleisti rankų žadėjo L. Juknienė.
Žinia, šių metų pradžioje Žemaitijos regiono švietimo profesinių sąjungų atstovai žadėjo reikšti nepasitenkinimą švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus veikla ir reikalauti jo atsistadydinimo.
"Tuomet ministerija sureagvo labai palankiai - kvietė mus į derybas, todėl nepasitikėjimo ministru nepareiškėme. Visa tai, ko nespėjo padaryti ministras buvo pavesta atlikti viceministrui, tačiau jis nieko nedarė, todėl dabar į jį ir nukreipėme ugnį", - paaiškino L. Juknienė.
Rašyti komentarą