Iš Kudirkos Naumiesčio kilęs vaikinas prisimena kryžiažodžius atradęs dar būdamas mažas - bandė spręsti ir siųsti žurnalų redakcijoms, tikėdamasis laimėti prizų. Vėliau jį sudomino miestelyje organizuojami kryžiažodžių sprendimo turnyrai, tačiau jie greitai baigėsi.
"Nusprendžiau pats tai padaryti, buvau moksleivis. Pirmame mano organizuotame turnyre dalyvavo 12 žmonių, iš jų 6 - moksleiviai", - prisiminė M. Kuras.
"Savotiška liga"
Antrakursis žurnalistikos studentas sako, kad jo pomėgis nelieka nepastebėtas.
"Neįsivaizduoju savo dienos be sprendimo. Kai kada pamirštu nueiti pavalgyti. Kai azartas apima, tuomet užsivedu ir užsimirštu", - pasakoja M. Kuras.
Pasak jo, pažįstami, jei iš jų skolinasi paskaityti laikraštį ar žurnalą, iškart perspėja nespręsti jame išspausdinto kryžiažodžio ar kito galvosūkio.
"Jei po manęs kas paima laikraštį, jau nebetenka jiems spręsti kryžiažodžių. Daug kas yra sakę, kad čia savotiška liga, priklausomybė", - juokiasi pokalbininkas.
Anksčiau sprendęs daug paprastų kryžiažodžių, sudoku, šiuo metu studentas labiausiai pamėgo surašyti ar išbraukyti žodžius bei skaičių kombinacijas reikalaujančius galvosūkius.
Turnyrai ir kūryba
Mindaugas dažnai dalyvauja kryžiažodžių, galvosūkių sprendimo turnyruose Plungėje, Kretingoje. Pasigedęs to uostamiestyje, vėl ėmėsi organizatoriaus vaidmens.
Sulaukęs kryžiažodžių žurnalų leidėjų "Oho" palaikymo, studentas surengė kryžiažodžių, sudoku bei įvairių galvosūkių sprendimo turnyrus. Pirmuosiuose jis kvietė dalyvauti Klaipėdos universiteto bendruomenę, paskutiniajame - visus klaipėdiečius. Turnyrai, nors dar ir netapo labai populiarūs, tačiau dalyvių visuomet sulaukia.
Šį rudenį universitete studentas tikisi surengti ir trečiąjį sudoku sprendimo turnyrą - "KU sudokiadą", jau ėmėsi svarstyti, kaip jis turėtų vykti.
"Planuoju organizuoti du turus, kuriuose dalyvautų pirmųjų dviejų turnyrų nugalėtojų sudarytos komandos po 10 žmonių, o geriausi 10 sprendėjų varžysis dėl prizų", - planais dalinosi M. Kuras.
Viename iš pirmųjų turnyrų jis dalyviams sprendimui pateikė ir savo paties kurtų galvosūkių. Sakosi jau parengęs apie 100 užduočių ir tikisi išleisti jų knygelę.
"Kryžiažodžius labai lengva sudaryti, užtenka pasiimti kokį žinyną ir dėlioti klausimus. O sudoku, atrodo, jau sudarei, bet kai dėlioji paskutinį kvadratą, jau reikia viską perbraižyti. Kai kurie galvosūkiai kaip mat atsiranda, bet jei pradžioje kažkas nepavyko, pabaigoje reikia viską nubraukti ir braižyti iš naujo", - apie kūrybinį procesą pasakoja pokalbininkas.
Jis teigia galintis paprastą kryžiažodį sudaryti per 1-2 valandas, sudoku, jei gerai sekasi, - vos per pusvalandį. Daugiausia prie pastarojo užtrunka apie porą valandų.
Sulaukia įvertinimų
Nuolat dalyvaudamas leidinių, radijo laidų konkursuose M. Kuras sukaupė ir nemažai įvairių prizų. Jis sako dalyvaująs ne dėl prizų, o dėl azarto, tačiau prisipažįsta itin vertinantis laimėtas istorines knygas.
Aktyvus studentas buvo pastebėtas ir universitete - čia rengiamuose studentų visuomeninės veiklos apdovanojimuose "VALIO" už galvosūkių sprendimo turnyrų organizavimą M. Kuras buvo nominuotas "Metų atradimo" apdovanojimui. Nors jo ir negavo, vaikinas džiaugėsi, jog atkreipė į save dėmesį, ir tikėjosi, kad tai į vėlesnius turnyrus padės pritraukti daugiau dalyvių.
"Yra planų universitete įsteigti galvosūkių mėgėjų klubą. Kartą per savaitę ar kartą per dvi savaites galėtume susitikti prie arbatos puodelio spręsti galvosūkių, pabendrauti, padiskutuoti", - idėją atskleidė M. Kuras.
Vaikinas, nors ir studijuoja žurnalistiką, sako, kad savo ateitį vis tiek norėtų sieti su didžiuoju pomėgiu - galvosūkiais.
"Didžiausias mano autoritetas yra laidų vedėjas Arūnas Valinskas. Kiek žinau, jis yra įkūręs įmonę, kurioje kuriami įvairūs klausimai intelektualiems žaidimams. Ir aš turiu tokią idėją - kurti galvosūkius, klausimus, pardavinėti kryžiažodžius spaudos leidiniams, galbūt įsteigti kryžiažodžių žurnalą", - sakė M. Kuras.
Rašyti komentarą