Ši diena tapo ypatingai gražia ir šilta jaunųjų muzikos atlikėjų švente. Apie tai bylojo visą dieną trunkantis džiugus šurmulys J. Karoso muzikos mokyklos koridoriuose, dešimtys pasipuošusių jaunųjų atlikėjų spindinčiomis ir pilnomis jaudulio akimis, palaikančių ir susirūpinusių, šventiškai nusiteikusių mokytojų bei tėvelių žvilgsniai. Visa tai – dėl tų kelių stebuklingų minučių scenoje, kur laikas matuojamas ir jaučiamas kitaip, kur įvyksta stebuklas – vaikas tampa menininku artistu, galinčiu nudžiuginti, pravirkdyti, sujaudinti iki širdies gelmių. Juk duotas tik vienas kartas, tik kelios minutės, kai gali pavykti arba ne, kai susilieja begalinio džiaugsmo ar nusivylimo ašaros, aidi plojimai, gėlės, sveikinimai. Visas šias stiprias, nuoširdžias emocijas, neužmirštamas artisto gyvenimo akimirkas (gal pirmąsias) scenoje patyrė net 119 vaikų ir jaunuolių – III –ojo Klaipėdos ir Žemaitijos krašto „Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės“ konkurso dalyvių.
Didžiulis dalyvių skaičius, nuo pirmojo konkurso išaugęs net 6 kartus, liudija apie augantį šio renginio populiarumą ir patrauklumą. Tai džiugina konkurso sumanytoją ir organizatorę, J. Karoso muzikos mokyklos smuiko mokytoją metodininkę Dainorą Tetenskienę, prisimenančią pirmajį konkursą, kuriame dalyvavo 18 styginių instrumentų skyriaus mokinių. II – ajame konkurse varžėsi jau 53 visų mokyklos skyrių jaunieji atlikėjai. Na, o šiais metais savo talentu dalinosi ne tik J. Karoso muzikos mokyklos moksleiviai, bet ir visų kitų Klaipėdos muzikos ugdymo įstaigų – Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Eduardo Balsio menų gimnazijos, Stasio Šimkaus konservatorijos – atstovai bei svečiai iš Palangos Stasio Vainiūno, Kretingos, Skuodo, Salantų meno mokyklų, Mažeikių Vytauto Klovos, Priekulės muzikos mokyklų. Dalyvavo ir jaunoji atlikėja iš Vilniaus menų studijos „Garsas ir spalva“. Be abejo, didžiąją konkurso dalyvių dalį sudarė šeimininkai – J. Karoso muzikos mokyklos mokiniai.
Išskirtinis renginio bruožas – nesudėtingi konkurso reikalavimai (atliekamas vienas pasirinktas džiazinės arba šiuolaikinės muzikos kūrinys) bei dalyvių įvairovė (styginių, pučiamųjų, mušamųjų, liaudies instrumentų, fortepijono, dainavimo, akordeono specialybių mokiniai suskirstyti į grupes pagal amžių) - suteikė galimybę beveik visiems, besimokantiems muzikos, dalyvauti šiame konkurse, atskleisti savo atlikėjišką talentą bei patirti uždegančią varžytuvių dvasią, kuri skatina kiekvieną dalyvį savo paruoštą kūrinį atlikti kuo įtaigiau, ryškiau, įdomiau, nuoširdžiau.
Išgirsti, pamatyti, pastebėti, įvertinti, nuspręsti – toks sunkus ir atsakingas darbas atiteko gausiai ir kompetentingai vertinimo komisijai. Jos pirmininkė J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Rita Liubinienė mielai pasidalino savo mintimis: „Konkurso dalyvių gausa parodė stiprų ir motyvuotą jaunųjų atlikėjų norą groti ir muzikuoti. Kiekvienam buvo suteikta galimybė atskleisti savo stipriąsias puses, laisvai ir džiaugsmingai muzikuoti. Jaunesniųjų grupių atlikėjai jaudino savo nuoširdumu, muzikalumu, šmaikštumu, artistiškumu, o vyresnieji – kūrybiškumu, stiliaus ir žanro pojūčiu, originalumu. Nuoširdžiai dėkojame šio renginio organizatoriams, visiems mokytojams bei koncertmeisteriams“.
Komisijos narys, J. Karoso muzikos mokyklos mokytojas ekspertas Robertas Užgalis taip pat išsakė savo įspūdžius: „Maloniai džiugino kruopštus ir atsakingas pasirengimas būsimam konkursui. Organizatorė (mokyt. Dainora Tetenskienė) iki mažiausių smulkmenų viską apgalvojo ir įgyvendino. Konkurso metu turėjau puikią progą išgirsti ir įvertinti visus atlikėjus, kurių klausytis buvo didžiulis malonumas. Aukšto lygio mokinių pasirodymai įrodė kruopštų ir atsakingą mokytojų darbą, negailint papildomo laiko ir jėgų. Konkurso metu atrasti nauji talentai, pasidžiaugta jau nusipelniusių atlikėjų tobulėjimu. Visi buvo pastebėti ir apdovanoti. Džiugino skirtingų instrumentų gausa, programos įvairovė“.
Daugumos konkurso dalyvių pasirodymai džiugino, jaudino ir stebino. 61 dalyvis buvo apdovanotas konkurso laureato diplomu, 58 tapo diplomantais; ne vienas laureatas nominuotas pagal įvairius atlikimo kriterijus. Patys įsimintiniausi, profesionaliausi ir ryškiausi atlikėjai buvo apdovanoti didžiuoju prizu (Grand Prix).
Grand Prix nugalėtojais tapo: Radvilė Užgalytė (J. Karoso muzikos mokykla, mokyt. R. Liubinienė), Ugnė Čėsnaitė (Vilniaus menų studija „Garsas ir spalva“, mokyt. Jūratė Danielienė), Mantas Leonardas Lizzi (Palangos S. Vainiūno muzikos mokykla, mokyt. Nijolė Daukšienė), Nidas Danilevičius (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija, doc. Julius Kurauskas), Gintarė Valionytė (J. Karoso muzikos mokykla, mokyt. Lina Lisauskaitė).
Specialiais prizais už geriausią šiuolaikinės pjesės atlikimą apdovanoti J. Karoso muzikos mokyklos mokiniai: Tomas Žičkus (mokyt. Gintaras Jonaitis, koncertmeisterė Ana Geifman), Jokūbas Kulevičius (mokyt. R. Užgalis), Saulė Vismantaitė (mokyt. Aidas Česnauskas), Elžbieta Radušytė (mokyt. Virginija Dubinskienė), Anastasija Miškevič (mokyt. Vaiva Purlytė), Kretingos meno mokyklos mokinys Ovidijus Miežetis (mokyt. Sigita Šimkutė) ir Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinė Marija Staniulytė (mokyt. Asta Šidlauskienė).
Už geriausią džiazinės pjesės atlikimą apdovanoti: Skuodo meno mokyklos mokinys Edmundas Petrutis (mokyt. Kazimiera Andriuškienė), J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinė Valerija Afinogenova (mokyt. Tatjana Osipenko) ir J. Karoso muzikos mokyklos mokinys Emilijus Jackus (mokyt. Jolanta Mažonienė).
Už artistiškumą, atliekant pjesę apdovanoti J. Karoso muzikos mokyklos mokiniai Joris Pilibaitis (mokyt. Miglė Mosėnienė), Domantas Kairys ( mokyt. Liuda Kuraitienė) ir J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinys Žygimantas Vyšniauskas (mokyt. Edita Vaitkūnienė).
Už geriausiai atliktą lietuvių autoriaus kūrinį - J. Karoso muzikos mokyklos mokiniai Eglė Leščiūtė (mokyt. Kristina Stroputė), Emilė Kontrimaitė (mokyt. R. Liubinienė), Vytautas Šukys (mokyt. M. Mosėnienė) ir Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos mokinys Aironas Kazlauskas (mokyt. Ernesta Dargužienė).
Už geriausiai atliktą lyrinę pjesę buvo apdovanotos J. Karoso muzikos mokyklos mokinės Gabrielė Beata Štaraitė (mokyt. V. Dubinskienė) ir Leticija Jonaitytė (mokyt. V. Purlytė).
Nominacijas už stilingiausiai atliktą pjesę pelnė J. Karoso muzikos mokyklos mokinė Gabija Daubarytė (mokyt. V. Purlytė) ir E. Balsio menų gimnazijos mokinė Meda Petrošiūtė (mokyt. Nijolė Ovsiukienė).
Už originaliausiai atliktą pjesę apdovanotos J. Karoso muzikos mokyklos mokinės Gintarė Bereišaitė (mokyt. Aurika Skardžiūtė) ir Austėja Dumčiūtė (mokyt. Virginija Babaliauskienė).
Už techniškiausiai atliktą pjesę buvo įvertinta J. Karoso muzikos mokyklos mokinė Emilija Virkėtytė (mokyt. Gitana Masiulienė).
„Kylančios žvaigždės“ nominacijas pelnė E. Balsio menų gimnazijos mokinė Mariela Solovjova (mokyt. N. Ovsiukienė), Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos mokinė Rugilė Lieliungaitė (mokyt. Julė Draudikienė), Palangos S. Vainiūno meno mokyklos mokinys Liudas Tubinas (mokyt. Dalia Staškūnienė) ir J. Karoso muzikos mokyklos mokinė Polina Drozdova (mokyt. L. Kuraitienė).
Jauniausios dalyvės apdovanojimu džiaugėsi J. Karoso muzikos mokyklos mokinė Dangė Poldavičiūtė (mokyt. V. Babaliauskienė).
Konkurso pabaigoje J. Karoso muzikos mokyklos direktorius Sigitas Kusas nuoširdžiai padėkojo vertinimo komisijos nariams, pasveikino renginio organizatorius ir konkurso dalyvius, palinkėjo sėkmės kūrybiniuose siekiuose.
Lauksime IV – ojo „ Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės“ konkurso 2019 metais.
Rašyti komentarą