Į pasaulį drąsiai žengia ir Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija. Ji šiuo metu dalyvauja dviejuose tarptautiniuose projektuose kartu su šalimis partnerėmis: Ispanija, Malta, Čekija, Kipru, Italija, Turkija, Suomija.
Pirmieji žingsniai buvo žengti dar 2015 m. rugsėjį, kai anglų kalbos mokytoja Viktorija Girdžiūnienė ir mokyklos psichologė Asta Petrulienė dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose Prahoje. Tų pačių metų pavasarį pradinių klasių mokytoja Edita Gužauskienė vyko į Kiprą, kur mokėsi dirbti įvairiomis programomis.
Šiuolaikinės kartos mokinių gyvenimas neatsiejamas nuo IT ir interneto kuriamos alternatyvios tikrovės, tad džiaugiamės dalyvavę Suomijos bendrovės "Euneos" organizuojamuose kursuose Ispanijoje. Čia buvo gauta patrauklių pavyzdžių, kaip planšetiniai kompiuteriai gali praturtinti ugdymo procesą, paįvairinti mokymo(si) veiklas.
2016 m. vasara mokyklai taip pat buvo ypatinga - mokytojai tobulino savo įgūdžius Maltoje organizuotuose kursuose. Čia jie apžvelgė naujus ir šiek tiek užmirštus užsienio kalbų mokymo(si) metodus, idėjas ir veiklas, dalinosi savo patirtimi, sėmėsi naujų minčių. Pradinių klasių mokytojos tobulino savo anglų kalbos žinias.
Mokykla taip pat organizavo respublikinę konferenciją "Projektinės veiklos galimybės mokinio pažangai skatinti". 2016 m. vasarį progimnazijos projektas buvo pristatytas Klaipėdos regiono švietimo įstaigų projektų mugėje ir sulaukė didžiulio susidomėjimo.
Švęsdami Europos kalbų dieną šių mokslo metų rugsėjį mokytojai supažindino mokinius su šalimis, kuriose kėlė kvalifikaciją.
Džiaugiamės, kad pamokas paįvairino savo apsilankymu mus pagerbę kolumbietis lektorius Aleksas Kulvietis, Klaipėdos universiteto dėstytojos Jūratė Deriukaitė, Susan Robbins ir kiti.
Nuo guodžio mokykla įsitraukė į "eTwinning" projektus. Tad šią žiemą taip pat netinginiavome. "Pažiūrėk ir pabandyk pats" - tokiu šūkiu galima būtų pavadinti mokykloje vykusį praktinių-teorinių seminarų ciklą Vakarų regiono ir Klaipėdos miesto mokytojams. Matematikos, anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojos vedė atviras pamokas, kuriose buvo naudojami planšetiniai kompiuteriai, atliekamos užduotys on-line, vestos pamokos CLIL metodu, praktiškai parodytos iPad/Android programų panaudojimo galimybės, naudoti aktyvieji mokymo(si) metodai, kūrybiškai naudoti interneto ištekliai.
O balandžio 11 d. progimnazijoje vyko tarptautinė konferencija "Inovatyvus ir atviras mokymas". Jos metu Kristine Bardule, Liepojos Liepaja Centre pradinės mokyklos direktorė vaizdžiai pristatė "Atvirkšinės klasės" metodą. Jo taikymo esmė - klasės užduotys pagal mokytojo parengtas užduotis atliekamos namuose, o namų darbų užduotys analizuojamos klasėje. Kad šį metodą galėtume taikyti, būtina naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis.
Metodais, kuriuos taiko anglų kalbos pamokose, entuziastingai pasidalino anglų kalbos mokytoja ekspertė, "Oxford University Press" leidyklos atstovė Baltijos šalims Miglė Ogorodnikovienė.
Taip pat buvo organizuojamas darbas grupėse. Į pirmą rinkosi besidomintys informacinių technologijų panaudojimo galimybėmis inovatyviam mokymui. Čia buvo kalbama apie informacinių technologijų projektus, inovatyvų mokymąsi pradinėse klasėse, interaktyvių užduočių kūrimą ir kt. Antroje grupėje buvo dalijamasi gerąja patirtimi apie mokyklų bendruomenių dalyvavimą tarptautiniuose projektuose. Trečia darbo grupė buvo skirta CLIL (mokomojo dalyko turinio ir užsienio kalbos integruoto mokymo) ir kitų aktyviųjų ugdymo metodų taikymo sėkmės istorijoms.
Rašyti komentarą