Plano, kaip sustabdyti smurtą prieš moksleivius, ministerija neturi

Plano, kaip sustabdyti smurtą prieš moksleivius, ministerija neturi

Nors Klaipėdoje siautėję paaugliai pažaboti, uostamiesčio Sendvario progimnazijoje apsilankiusi Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič negalėjo atsakyti, kokių priemonių ministerija imsis, kad tokių skaudžių situacijų pavyktų išvengti ateityje. "Atsiprašau, kolegos, mes visai ne dėl šito atvažiavome", - akivaizdžiai susierzinusi dėl užduotų klausimų nueidama nuo žurnalistų galiausiai rėžė ji.

14-15 metų paaugliai rudenį šiurpino Klaipėdą. Apiplėšimus ir išpuolius vykdę moksleiviai gąsdino ir Klaipėdos Sendvario progimnazijos bendruomenę. Nukentėjo keli vaikai, daliai jų prireikė medikų pagalbos. Šiuo metu dalis plėšimus ir vagystes vykdžiusių nepilnamečių jau teisiami.

Situacija suvaldyta

Penktadienį J. Urbanovič susitiko su Klaipėdos Sendvario gimnazijos vadovybe. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės, policijos ir kitų institucijų atstovai. Tačiau nors kalbama, kad situacija suvaldyta, posėdyje žurnalistams viceministrė parodė duris, tad kokią padėtį diskusijoje išties nušvietė institucijos ir joje dalyvavę tėvai, išgirsti nepavyko.

Klaipėdos Sendvario gimnazijos direktorė Lina Logvinovienė prieš susitikimą "Vakarų ekspresui" kalbėjo, kad šiuo metu mokyklos bendruomenė jaučiasi saugiai.

"Tos veikos buvo daromos ne tik prie mūsų mokyklos, bet ir kitose miesto vietose, kas jame vyksta, reikėtų klausti policijos pareigūnų, nes jie dirba tą darbą", - sakė mokyklos vadovė.

Ministerija plano neturi

Tačiau išgirsti, ką apie padėtį sako policijos pareigūnai, nepavyko, mat viceministrė J. Urbanovič panoro, kad žurnalistai iš susitikimo būtų išprašyti ir tai, ką aptarė, pakomentavo tik daugiau nei valandą trukusiam susitikimui pasibaigus. Tačiau net ir tuomet konkrečių veiksmų, kokių ministerija galėtų imtis, ji neįvardijo.

"Saugi mokykla - vienas svarbiausių prioritetų valstybės programoje. Kaip tą užtikrinti, yra labai įvairių priemonių. Reikėtų akcentuoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Diskusijoje buvo patvirtinta išvada, kad tai labai svarbu. Būtent šioje situacijoje svarba ir sėkmė pasitvirtino", - kalbėjo ji.

Paklausta, kaip vertina tai, kad prie Klaipėdos Sendvario gimnazijos nuolat patruliuoja pareigūnai, prieš tai budėjo moksleivių tėvai, nes tik taip galima užtikrinti moksleivių saugumą, ji sutriko.

"Tai jūs klausiate apie įvykį. Tai jūs ir atsakote, kad jūs žinote, dėl ko tai vyksta", - atsakė viceministrė.

Dar kartą paklausta, kokių konkrečių papildomų priemonių Švietimo, mokslo ir sporto ministerija galėtų imtis, kad užkirstų kelią vaikų užpuolimams greta ugdymo įstaigų, galbūt net būtina numatyti griežtesnę atsakomybę Švietimo įstatyme tiek tėvams, tiek vaikams, J. Urbanovič kalbėjo: "Švietimo įstatyme atsakomybės numatytos. Vyksta tyrimas."

Ji pabrėžė, kad jeigu "kiekvienas visuomenės narys" būtų atsakingai pažvelgęs į vaikams kilusį pavojų, tokia situacija, kokia susiklostė rudenį prie Klaipėdos Sendvario gimnazijos, nebūtų įvykusi.

"Mes galime kalbėti apie vaikų užimtumą, prevencines programas prieš patyčias", - kaip spręsti tokias situacijas, sakė viceministrė, bet konkrečius žingsnius įvardyti atsisakė.

J. Urbanovič tikino, kad pagrindinės temos, apie kurias kalbėjo su mokyklos ir kitų institucijų atstovais, sukosi apie ugdymo kaitos tendencijas, egzaminų organizavimą, mokytojų darbą, saugumą - taip pat.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder