Meno ir mokslo sintezė: islandų pamokos

Meno ir mokslo sintezė: islandų pamokos

Klaipėdietė Ieva Delininkaitytė, buvusi Vydūno vidurinės mokyklos auklėtinė, dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečiakursė, studijuojanti kino vaidybą, buvo vienintelė studentė iš Lietuvos, kuri atstovavo savo šaliai Reikjvike, Islandijos menų akademijoje (Listahaskoli Islands), vykusiame projekte "Biophilia". Šio projekto globėja - garsi islandų dainininkė, kompozitorė bei aktorė Bjork.

Bjork inspiruota švietėjiška programa pavadinta kaip ir jos aštuntasis studijinis albumas "Biophilia" (2011 m.). Jis buvo sumanytas kaip serija planšetinių kompiuterių priedų, kurių kiekvieną sudaro muzikos takelis, su juo susiję žaidimai, natos, muzikos esė ir animacija. Tai pirmasis pasaulyje mobiliųjų aplikacijų albumas, kurio trys iš dešimties kūrinių išleisti kaip skaitmeniniai singlai.

Nekomercinis projektas "Biophilia", kurį kartu su Bjork visame pasaulyje organizuoja keletas Islandijos muzikantų, mokytojų bei mokslininkų, ypač daug dėmesio skiria mokslo ir meno jungčiai. Pagal šią programą vaikai lavinami naudojant mokomosios medžiagos komplektą, į kurį įeina specialiai sukurtos tarpdisciplininio mokymo priemonės, USB mikroskopai, Van de Grafo (Van de Graaff) generatorius, planšetės etc.

MENININKAI. Projekto metu Ievai teko pajusti ir suvokti, jog menininkai pernelyg užsidarę vien savo srityje.

Projekte, dėl kurio į Reikjaviką iš Lietuvos vyko tik I. Delininkaitytė, iš viso dalyvavo per 100 menininkų iš įvairių pasaulio šalių: ne tik aktoriai, bet ir kitų kūrybinių sričių atstovai - grafikai, dizaineriai ir t. t., studentai ir dėstytojai.

Paklausta, kodėl mūsų šaliai atstovavo būtent ji, kino vaidybą studijuojanti klaipėdietė atsakė, jog toks buvo jos dėstytojos Viktorijos Kuodytės sprendimas. "Nežinau, turbūt labai nuoširdžiai dirbau..." - šypsojosi Ieva.

Pokalbininkė Islandijoje viešėjo dešimtį dienų, gyveno Islandijos menų akademijos pirmakursės šeimoje, kartu su ja lankė paskaitas ir dalyvavo renginiuose, jungiančiuose meną bei mokslą.

Pasak I. Delininkaitytės, viešnagės metu jai tekę aiškiai pajusti ir suvokti, jog menininkai pernelyg užsidarę savo srityje.

"Žinių, kurias laikome priešingomis menui - gamtos mokslai, informacinės technologijos - turime labai mažai. Būkime atviri - pasaulio kontekste esame atsilikę", - apgailestavo Ieva. Tuo ji įsitikino ir dalyvaudama Islandijos akademijoje vykusiuose seminaruose, paskaitose, diskusijose, ir bendradarbiaudama su kitais studentais, atvykusiais į projektą iš įvairių šalių (turėjo parengti bendrą prisistatymą), ir bendraudama su pačiais islandais.

Klaipėdietė žavėjosi islandų mentalitetu ir nepaprastu kūrybingumu. "Ten nieko nestebina trisdešimtmetis, kuris mokosi pirmame aktorystės kurse, - sakė mergina. - Man buvo įdomus ir kitas atradimas: jie labai rimtai žiūri į darbą, tačiau tuo pat metu sugeba būti visiškai atsipalaidavę."

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder