Labiausiai nuo kuprinių svorio kenčia antrokai

Labiausiai nuo kuprinių svorio kenčia antrokai

Tarp žemesnių klasių moksleivių daugiausiai labai sunkias kuprines nešiojančių yra antrokų, o optimalaus svorio - šeštokų. Vis dėlto labai sunkias kuprines nešiojančių moksleivių skaičius mažėja, parodė rugsėjo 16-26 dienomis Klaipėdoje vykdyta kuprinių svėrimo akcija, kurioje sverti 1-6 klasių mokiniai ir jų kuprinės.

Akcijos metu pasvėrus mokinius ir jų kuprines paaiškėjo, kad, kaip ir 2013 metais, kas antro, 55,7 proc., mokinio kuprinės svoris yra optimalus, tai yra sudaro iki 10 proc. vaikų svorio.

Lyginant šiuos duomenis pagal klases, pastebėta, kad didžiausia mokinių dalis, kurių kuprinės svoris buvo optimalus, yra tarp 6 klasių mokinių, jų buvo 69,8 proc.

Nors pernai dažniau optimalų svorį nešiojo berniukai, jų buvo 55,3 proc., palyginti su 50,1 proc. mergaičių, šiemet dažniau mergaitės nei berniukai nešioja optimalaus svorio kuprines - atitinkamai 57 proc. mergaičių ir 54,4 proc. berniukų, teigiama pranešime spaudai.

2013 metais labai sunkią kuprinę nešiojosi kas dešimtas vaikas, šiemet kas keturiolikto - 7,1 proc. akcijoje dalyvavusio mokinio kuprinė buvo labai sunki, tai yra viršijo 15 proc. vaiko svorio. Jų didžiausia dalis, kaip ir 2013 metais, buvo tarp 2 klasių mokinių - 15,3 proc. Didesnė dalis berniukų nei mergaičių nešioja labai sunkias kuprines - atitinkamai 6,8 proc. mergaičių ir 7,4 proc. berniukų.

Palyginti kuprinių svorio pasiskirstymą su 2011, 2012 ir 2013 metų rezultatais, matyti, kad labai sunkias kuprines nešiojančių mokinių mažėja.

Paklausus mokinių asmeninės nuomonės apie kuprinių svorį, kas trečias, 33,1 proc., jų sakė, kad jo kuprinė yra sunki, didžiausia mokinių dalis, kuriems buvo per sunki kuprinė, buvo tarp šeštokų (25,6 proc.). Kuprinių svoriu besiskundžiančių moksleivių skaičius per metus išaugo 14,5 proc.

Kaip ir pernai, labiau dėl kuprinių svorio skundėsi mergaitės, kas antra (44,2 proc.) mergaitė ir beveik kas penktas (22,5 proc.) berniukas teigė, kad kuprinė yra per sunki.

Per akciją pastebėta, kad tarp 1-6 klasių mokinių dominuoja kuprinės su dviem diržais, jas turi 96,2 proc. mokinių.

Nors pernai pirmokai kuprinių su vienu diržu nenešiojo, šiemet jas nešioja 2,2 proc. pirmos klasės mokinių. Šias kuprines dažniau nešioja penktokai ir šeštokai - atitinkamai 6,8 ir 6,9 proc. Taip pat šių kuprinių turėjo daugiau mergaičių nei berniukų - atitinkamai 3,2 proc. ir 3 proc.

4,7 proc. padaugėjo mokinių, turinčių atšvaitą ant kuprinės, juos nešiojo 70,9 proc. mokinių, daugiausiai - pirmokų ir antrokų, atitinkamai - 94 proc. ir 93,4 proc.

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, kad mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.

Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių moksleiviams - ne daugiau kaip 700 gramų, vyresniųjų klasių moksleiviams - ne daugiau kaip kilogramą.

Optimalaus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės. Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės.

Kuprinės rankena turi tilpti vaiko delne, diržai reguliuojami, nesmukti ir neveržti. Diržų plotis turi būti 3,5-8 centimetrai.

Kuprinė visada turi būti nešiojama ant abiejų pečių. Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.

Sunkiausius daiktus reikia tvarkingai dėti į kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Joje turi būti tik tai dienai reikalingi daiktai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder