Klaipėdos mokyklose - nuotolinis mokymas

Klaipėdos mokyklose - nuotolinis mokymas

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius pristatė 2012-2015 metų bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos planą. Pasak skyriaus vedėjos L. Prižgintienės, nemažai pokyčių jau buvo įvykdyti iki šiol, tačiau laukia dar keli.

Savivaldybei šiuo metu priklauso 96 mokymo įstaigos. 44 iš jų - bendrojo ugdymo mokyklos. Šiuo metu Klaipėdoje fiksuojama 18 tūkst. mokinių. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižginitenės, matoma, jog mažėjimo tempai sulėtėjo. Planuojama, jog iki 2015-ųjų uostamiestyje mokinių sumažės dar apie tūkstančiu, o po to skaičius stabilizuosis ir net ims didėti. Dėl šių planų nebebus siūloma reorganizuoti mokyklų.

Kitąmet rengiamasi 4 iš 8 mokyklų-darželių perorganizuoti į ikimokyklines įstaigas (lopšelius-darželius), nes šiuo metu mieste jaučiamas darželių trūkumas. Planuojama suformuoti apie 11 naujų grupių. Ikimokyklinėmis įstaigomis turėtų tapti mokyklos-darželiai "Inkarėlis", "Šaltinėlis", "Versmė" ir "Nykštukas". Mokyklomis-darželiais liks "Saulutė", "Pakalnutė", "Varpelis" ir Marijos Montessori mokykla-darželis.

Taip pat keliose Klaipėdos mokyklose planuojama įdiegti nuotolinį mokymą. Ši forma turėtų atsirasti "Baltijos" gimnazijoje, "Naujakiemio" suaugusiųjų vidurinėje mokykloje ir "Vyturio" pagrindinėje mokykloje.

Pasak L. Prižgintienės, nuotolinio mokymo forma galės būti mokomi mokiniai, gyvenantys užsienyje, tačiau norintys baigti lietuvišką mokyklą, taip pat mokiniai, dėl psichologinių problemų ar darbo besimokantys savarankiškai, bei vaikai dėl tam tikrų ligų turintys nuolat mokytis namuose. "Naujakiemio" mokykla planuoja šį mokymą taikyti ir jūreiviams.

Planuojama, jog nuotolinis mokymas uostamiestyje galėtų būti įvestas 2013-aisiais, tačiau viskas priklausys nuo finansavimo, nes nuotolinio mokymo įranga mokykloms kainuotų gana brangiai. Tiesa, pasak L. Prižgintienės, su nuotoliniu moksleiviu į mokymo įstaigą atkeliautų ir mokinio krepšelis, todėl įstaigoms tai gana naudinga.

Rengiant planą atsižvelgta ir į tai, kad uostamiestyje šiuo metu trūksta ir sporto srityje besispecializuojančios mokyklos, kurioje galėtų koncentruotis sportui gabūs bei sveikatos problemų turintys vaikai. Šią funkciją sutiko prisiimti "Sendvario" pagrindinė mokykla.

Kol kas neapsispręsta dėl mokyklos gabiesiems Klaipėdos moksleiviams. Pagal atliktas apklausas respondentai pasidalino per pusę - vienų manymu, tokios mokyklos reikia, kitų - ne. Todėl iki 2015-ųjų apsispręsti dėl šios mokyklos neketinama.

Pagal planą planuojama pakeisti trijų uostamiesčio specialiųjų mokyklų pavadinimus. Įstatymai numato, jog galima atsisakyti žodžio "specialioji", mat jis sukelia neigiamą požiūrį. Šios trys mokyklos galės pasirinkti įprastus mokykloms pavadinimus.

Planas taip pat numato, jog kelios įstaigos pakeis savo dislokacijos vietą. Vaikų laisvalaikio klubas "Liepsnelė" iš Viršutinės gatvės persikels į "Vitės" pagrindinės mokyklos patalpas, kur sudarytos geresnės sąlygos. Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla išsikels į Baltikalnio gatvėje buvusios "Vydūno" mokyklos pradinių klasių kompleksą, kuriame šiuo metu laikinai yra įsikūrusi "Vaivorykštės tako" mokykla.

Šiuo metu Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, anot Švietimo skyriaus, įsikūrusi per didelėse patalpose. Į tas patalpas planuojama perkelti Klaipėdos moksleivių saviraiškos centrą, šiuo metu įsikūrusį Strėvos gatvėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder