Šio renginio tikslas - orientuoti mokinių profesinės karjeros kūrimą bei padėti mokiniams pasirinkti darbinę veiklą ateityje pagal savo polinkius ir gebėjimus, formuoti suvokimą apie pasirengimą karjerai.
Netradicinio ugdymo dienos metu gimnazija trumpam tapo karjeros ugdymo paskaitų vieta ir mokslo institucijų muge. Pristatyti savo universiteto, kolegijos ar mokyklos bei joje įgyjamų profesijų, studijų programų atvyko net 15 atstovų iš visos Lietuvos: dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus dailės akademija, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Socialinių mokslų kolegija, Klaipėdos laivininkų mokykla, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla, Klaipėdos technologijų mokymo centras, kalba.lt atstovai.
Mokiniai susidomėję klausėsi pristatymų, konsultavosi individualiai, domėjosi mokymosi galimybėmis. Vieni paklausiausių buvo svečiai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos. Gimnazistus traukte traukė atsivežta įranga. Itin didelį susidomėjimą kėlė galimybė navigaciniu simuliatoriumi įminti laivo valdymo paslaptį.
Įdomias paskaitas mokiniams, mokytojams, tėveliams dėstė žurnalo "Reitingai" redaktorius Gintaras Sarafinas. Pasak jo, šiandien mūsų šalyje tik 15 proc. jaunuolių profesiją pasirenka atsakingai.
"Lietuva - puiki šalis, jeigu atsakingai renkiesi specialybę, profesiją", - kalbėjo pranešėjas.
Lektorius negalėjo atsistebėti tuo, kad dažnai jaunuoliai pamiršta, ką jie mėgsta, kam jie gabūs, ir rinkdamiesi profesiją vadovaujasi nesuvokiamais motyvais. Vienas jų - noras studijuoti, pvz., Vilniuje. Daug įtakos turi draugai, be to, aukštosios mokyklos siūlo įmantrius studijų programų pavadinimus ir taip vilioja neišprususius jaunuolius.
Būtent todėl mokytojai turėtų paaiškinti, kad profesijos pasirinkimas - vienas svarbiausių sprendimų gyvenime, todėl jo negalima priimti vadovaujantis absurdiškais argumentais.
Pasak G. Sarafino, maždaug 100 profesijų Lietuvoje yra pervertinamos ir tiek pat nuvertinamos, todėl tėvai turėtų supažindinti savo vaiką su 15-20 profesijų. Profesiją išbandyti galima savanoriaujant ir "šešėliaujant" - būnant vienos ar kitos profesijos atstovo šešėlyje galima realiai pajusti, ar ta profesija tinka, ar ne.
Abiturientai turėjo galimybę išklausyti ir LAMA BPO atstovę, kuri pristatė priėmimo sąlygas 2017 metais, apibūdino konkursinio balo sandarą.
Šis karjeros planavimo renginys gimnazistams leido artimiau susipažinti su karjeros planavimo ypatumais ir paliko daug neišdildomų įspūdžių.
Rašyti komentarą