Gedminų pagrindinėje mokykloje - "Tolerancijos mugė 2012"

Gedminų pagrindinėje mokykloje - "Tolerancijos mugė 2012"

Lapkričio 22-23 d. Klaipėdos Gedminų pagrindinėje mokykloje šurmuliavo gausus būrys svečių – iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių (Kauno, Alytaus, Vilniaus, Utenos, Biržų, Panevėžio, Kėdainių, Kuršėnų, Lapių, Palangos, Plungės, Radviliškio, Klaipėdos), Sankt-Peterburgo (Rusija), Alsungos (Latvija) atvykę mokiniai ir mokytojai, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Klaipėdos m. savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus atstovai dalyvavo tarptautiniame renginyje „Tolerancijos mugė 2012“.

Pirmąją mugės dieną mokytojai konferencijos “III tūkstantmečio mokykla: iššūkiai tolerancijos ugdymui” metu klausėsi pranešimų apie istorijos bei atmintinų datų svarbą ugdant tolerantišką Lietuvos pilietį, susipažino su Lietuvos, Rusijos mokytojų praktikų gerąja patirtimi skleidžiant tolerantiškumo idėjas mokyklose. Tuo metu mokiniai, pasiskirstę į grupeles, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tolerancijos gėlė“. Jie iš įvairių medžiagų kūrė gėles, simbolizuojančias toleranciją. Vakare mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nevyriausybinės organizacijos veikla – DPJC „Sniego gniūžtė“ savanoriai pravedė įdomius užsiėmimus.

Antrąją mugės dieną dalyviai buvo pakviesti į keturias interaktyvias erdves: „Tolerancijos miestas“, „Forumo teatras“, „Tolerancija šokio ritmu“, „Istorija gyvai“. Svečiai bei mūsų mokyklos mokiniai drauge šoko, vaidino, klausėsi istorijų apie tolerantiškumą, norintys (tokie buvo beveik VISI) „apsigyveno“ „Tolerancijos mieste“. Na, o atėjusieji į erdvę „Istorija gyvai“ žiūrėjo filmą „Vardų salė“. Čia tvyrojo rimtis ir susimąstymas, nes buvo kalbama apie tragiškus žydų tautos istorijos įvykius. Ant pilkų bevardžių žmogeliukų siluetų , simbolizuojančių tuos žydų tautos žmones, kuriems žuvus vardai taip ir liko nežinomi, dalyviai rašė savo mintis, išgyvenimus apie filmą, žydų tautos tragediją. Visi vieningai teigė, jog istorija mus moko gyventi, kad nepasikartotų panašios tragedijos.

Vėliau mugės dalyvius į salę sukvietė Plungės „Saulės“ gimnazijos mokiniai bei mokytojai: jie pristatė mokyklos TUC (Tolerancijos ugdymo centro) veiklą ir suvirpino žiūrovų širdis spektakliu „Kam žmogui reikalingas veidrodis?“

„Tolerancijos mugė 2012“ uždarymo metu buvo pristatytos mokinių gamintos „Tolerancijos gėlės“, kurios įteiktos (nedalyvavusiems renginyje bus įteiktos vėliau) Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovui Ronaldui Račinskui, Lietuvos Vyriausybei, Klaipėdos m. savivaldybės merui, svečiams iš Latvijos bei Rusijos, DPJC „Sniego gniūžtė“, Klaipėdos m. Tautinių kultūrų centrui. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovas Ronaldas Račinskas, vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė dėkojo dalyviams už naujas patirtis, mintis, skleidžiant tolerantiškumo idėjas mokyklose.

Džiugu, kad Lietuvoje tiek daug žmonių, kuriems ne tas pats, kaip jaučiasi šalia esantys, kuriems svarbi istorinė tiesa, kurie stengiasi būti tolerantiški. Viliamės, kad „Tolerancijos gėlių“ sėklas mūsų svečiai parveš į savo miestus, į savo mokyklas, ir vis daugiau žmonių taps tolerantiškesni bei pakantesni vieni kitiems.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder