„Suprantu, kad egzaminas buvo sudėtingas, bet visiems jis buvo tiek pat sudėtingas, tad tegul laimi geriausias. (....) Aš pats išėjau gan patenkintas ir tikrai nustebau, kai visi pradėjo smerkti klausymą. Aš supratau, kad jis buvo labai sudėtingas, bet visi ne savo kaltę jautė, o kitus kaltino: kaltos sienos, kaltas magnetofonas – man tai buvo tikra nuostaba“, - „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ trečiadienį sakė L. Mikelevičius.
Tuo tarpu kitas abiturientas Edvinas Jakunskas teigia po šio egzamino galvojantis apie emigraciją, nes universitetai reikalauja tam tikro stojamojo balo. „Man anglų kalbos egzaminas sudaro 0,2 stojamojo balo. Kol kas galvoju apie kūrybos komunikaciją Vilniaus universitete, bet dar šiek tiek laiko yra, galbūt permąstysiu“, - sakė E. Jakunskas.
„Pirmas dalykas – tai visas klausimas, jo turinys nuteikia labai blogai. Pati pradžia buvo be galo sunki. (...) Tai nebuvo B2 ar B1 lygio užduotys“, - apie egzaminą kalbėjo jis.
Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė teigia, kad užduotims atlikti buvo skirta pakankamai laiko, ir jos buvo B1 ir B2 lygio. Ji nurodė, kad iš dalies abiturientų darbų pirmųjų klausimų jau padaryta statistika, kuri yra tikrai nebloga. „Pirmieji klausimai tikrai nėra sunkūs. Jei apie 88, 70 kai kur 60 proc. abiturientų atsakė teisingai, tai tikrai nėra sunkūs klausimai.“
Pasak jos, egzamine vertinama ne nuo geriausiai pasirodžiusiųjų, o yra tam tikra balų kartelė: „Turime kriterinį vertinimą: norint gauti aukščiausius balus, reikia gauti tam tikrą balų skaičių. Tai visai nepriklauso, kaip atsakė kiti. Atsakymas priklauso nuo tavo asmeninių žinių.“
„Labai daug mano bendraamžių jaučiasi supermenai, kad jie moka tobulai šitą kalbą. Egzaminas tikrai buvo sudėtingas, ir jie supyko. Ne tiek nusivylė savimi, kiek pasauliu. Man keista yra“, - stebėjosi L. Mikelevičius.
Parengė Ieva Kazlauskaitė
Laida „Aktualioji valanda“ transliuojama darbo dienomis 17.05 val.
Rašyti komentarą