Žalingi įpročiai... praustis ir miegoti naktį

Žalingi įpročiai... praustis ir miegoti naktį

Londono Krenlio klinikos gydytojas dermatologas Nickas Lowe jau daug metų kovoja su žmonių įpročiu... praustis. Gydytojas įsitikinęs, kad dauguma žmonių pernelyg daug prausiasi. Šis, atrodytų, deramas įprotis būti švariam, priešingai, silpnina organizmo gynybą nuo infekcijų ir kenkia odai. "Prausiantis labai karštu vandeniu su muilu oda netenka riebalų, gali išsausėti, sutrūkinėti, įsimesti infekcija. Daugumai mūsų nebūtina kruopščiai praustis kasdien, naudojant chemines higienos priemones", - pasakojo mokslininkas "Daily Mail".

O štai Didžiosios Britanijos miego tyrimų centro bendradarbis profesorius Jimas Horne'as mano, kad, norint normaliai gyventi, visai nebūtina miegoti 8 valandas. Negana to, daugelis žmonių, save "verčiančių" kasdien miegoti, junta chronišką nuovargį. Daktaras J.Horne'as apskritai mano, kad miegoti reikia, kai nori ir kiek nori, ir nebūtinai naktį. "Trumpas 4-15 minučių miegas dieną efektyvumu nenusileidžia papildomai miego valandai naktį", - teigia mokslininkas. J.Horne'as tvirtina, kad prieš šimtmečius buvo įprasta kasdieninį miegą suskirstyti porcijomis, ir tai labiau atitinka žmogaus fiziologiją. "Šiuolaikinis įsitikinimas, kad prabusti vidury nakties blogai, gali destruktyviai veikti miego kokybę. Pavyzdžiui, prabundame trečią nakties, gulime, nervinamės, kad neužmiegame. O kam save kankinti? Geriau atsikelti ir kuo nors užimti galvą, atsipalaiduoti - spręsti kryžiažodį arba paskaityti knygą. Žiū, kūnas ir pasufleruos, kad vėl esame pasirengę miegoti", - mano mokslininkas.

Pasirodo, net toks daugelio žmonių mėgstamas įprotis ramiai pasėdėti su žurnalu tualete yra kenksmingas. Čia į duris - atseit neužsisėdėk! - jau beldžiasi mokslininkai. Izraelio medikai žurnale "Digestive Diseases and Sciences" paskelbė tyrimo apie sėdėjimo ant unitazo žalą rezultatus. "Natūraliau gamtinius reikalus atlikti tupint, nes tokioje padėtyje įtampa yra mažesnė, taip sumažinama rizika įgyti hemorojų arba divertikuliozę", - tvirtina mokslininkai.

O namų tvarkymas, pasirodo, kelia kraujo spaudimą. Ir visai ne dėl šliaužiojimo su dulkių siurbliu po lova, o dėl... nervų. Juk sunkiausia suvaldyti nerimą, kaip visa tai sutvarkyti ir kodėl visi tokie kiaulės! Kaip rašoma žurnale "Psychosomatic Medicine" paskelbtame straipsnyje, amerikiečiai medikai, ištyrę 100 dirbančių vyrų ir moterų, padarė išvadą: tų, kurie ant savo pečių užsiversdavo namų tvarkymo naštą, kraujospūdis visus metus buvo aukštesnis nei tų, kurie tvarkytis patikėdavo sutuoktiniui.

Po sočių pietų - pamiegoti! Pasirodo, ir to daryti neverta. "Po valgymo gulinėjant ant sofos didėja tikimybė, kad visa, ką suvalgėte, greitai nusės ant jūsų juosmens", - įspėja dietologė iš Kembridžo Claire Macquevilly. Ir priduria, kad kaloringiausi turi būti pusryčiai, o pietūs lengvesni. O dėl vakarienės, tai visiškai nebūtina save versti nevalgyti po šešių vakaro. Specialistė mano, kad, pavakarieniavus net 8 ar 9 vakaro, intensyvus 20 min. pasivaikščiojimas išvaduoja iš rizikos priaugti svorio.

Parengta pagal užsienio spaudą

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder