Vyrai dantis nori valytis išgėrę alaus, o moterys - suvalgiusios saldumynų

Vyrai dantis nori valytis išgėrę alaus, o moterys - suvalgiusios saldumynų

Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio, nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi. 

Tyrimą atlikusios bendrovės "Baltijos tyrimai" sociologo Romo Mačiūno teigimu, šis tyrimas atskleidė ir daugiau ryškių vyrų ir moterų skirtumų požiūryje į dantų ir burnos higieną – visiškai skirtingus dantų pastos pasirinkimą lemiančius veiksnius, pageidautinas dantų pastos savybes, situacijas, kada labiausiai norisi griebtis dantų šepetėlio, ir skirtingas nuotaikas prieš apsilankymus pas odontologą.

Tyrimo duomenimis, skirtingą abiejų lyčių atstovų požiūrį į dantų priežiūrą bene geriausiai paaiškina veiksniai, lemiantys dantų pastos pasirinkimą – moterys yra linkusios pirkti dantų pastą, kuriai tuo metu taikoma didžiausia nuolaida (22 proc.), arba labiausiai reklamuojamą (20 proc.), kai tuo tarpu didesnioji dalis vyrų teigia išvis neperkantys dantų pastos ir pasikliaunantys šeimos narių pasirinkimu (32 proc.).

R. Mačiūno teigimu, toks atsainus vyrų požiūris į dantų pastą ir jos pasirinkimą greičiausiai ir lemia jų aplaidumą šioje srityje.

Lietuvos gyventojai, apibūdindami idealią dantų pastą, ją vertina rimtai, kaip tam tikrą vaistą, ir net 57 proc. apklaustųjų teigia, jog ji turėtų būti medikų patvirtinta. Respondentai taip pat norėtų, kad dantų pasta būtų ekologiška, natūrali (38 proc.), populiari (14 proc.) ir lietuviška (12 proc.). Kai tuo tarpu užsienietišką dantų pasta, kaip idealią, įvardino tik 5 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų.

Ryškus, bet, kaip teigia "Baltijos tyrimai" sociologas R. Mačiūnas, tuo pačiu ir natūralus skirtumas tarp abiejų lyčių atsiskleidė, respondentų paklausus apie tai, kada labiausiai kyla noras griebtis dantų šepetėlio. Dėl noro išsivalyti dantis suvalgius svogūnų ar česnakų moterys ir vyrai buvo vieningi (64 proc.), tačiau kita situacija, kuomet norisi griebtis dantų šepetėlio, nesutapo – moterys norėtų išsivalyti dantis suvalgius saldumynų (19 porc.) ar išgėrus kavos (15 proc.), o vyrai – išgėrę alaus (24 proc.).

"Įdomus skirtumas tarp stipriosios ir silpnosios lyties išryškėjo, kalbant apie apsilankymus pas odontologą. Šioje srityje respondentai tarsi apsikeitė vietomis ir stiprioji lytis tapo silpnąja", - sako sociologas. Apsilankymų pas odontologą prisipažino bijantys 64 proc. vyrų, o moterų – 51 proc. Tuo tarpu šių apsilankymų, teigia, jog nebijo 34 proc. vyrai ir net 49 proc. moterų.

Tyrimo metu respondentų buvo klausiamas ir dantų bei burnos higienoje ypač aktualus klausimas apie naudojimąsi svetimu dantų šepetėliu. Paklausus, kieno dantų šepetėlį, esant būtinybei ir neturint savojo, rinktųsi, pusė respondentų kategoriškai atsakė, jog dantų nesivalytų išvis. Tačiau jeigu vis dėlto reiktų, tai ir vyrai, ir moterys teigė, jog greičiausiai pasirinktų antrosios pusės dantų šepetėlį (22 proc.).

Tyrimą, kurio metu buvo apklausta 1014 Lietuvos gyventojų, nuo 15 iki 74 m. amžiaus, š. m. rugsėjo 20 – 28 d. atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovė "Baltijos tyrimai".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder