Vilniuje pirmą kartą pritaikomas vėžio gydymo metodas - radioembolizacija

Vilniuje pirmą kartą pritaikomas vėžio gydymo metodas - radioembolizacija

Vilniaus universiteto Onkologijos institute (VUOI) pirmą kartą Lietuvoje bus pritaikytas naujas, šiuolaikinis pacientą mažai traumuojantis kepenų navikų gydymo metodas - radioembolizacija. Ji yra taikoma Vakarų Europoje, o Baltijos šalyse šis gydymo metodas tik pradedamas taikyti Lietuvoje.

Radioembolizacija - tai toks vėžio gydymo metodas, kai atliekama kepenų naviko kraujagyslių embolizacija radioaktyviomis dalelėmis. Tos dalelės, turinčios savo sudėtyje radionuklido itrio, patenka į kepenų naviką, lokaliai jį apšvitina ir sunaikina. Tikimasi, kad daugeliui pacientų, sergančių pirminiu kepenų vėžiu arba į kepenis metastazavusiu kitų organų vėžiu, šis gydymo būdas suteiks naujų pasveikimo galimybių.

Sudėtingą procedūrą pirmą kartą antradienį atliks VUOI gydytojų komanda - intervenciniai onkoradiologai dr. Mantas Trakymas ir dr. Ramūnas Ambrozaitis, branduolinės medicinos gydytojas radiologas Sigitas Tiškevičius, inžinierius radiochemikas Marius Stalnionis, talkins kolegos iš Vokietijos.

"Radioembolizacija - tai naujas, mažai pacientą traumuojantis kepenų navikų gydymo būdas, kai paciento negalime gydyti kitais šiuo metu taikomais gydymo metodais, - sako dr. M. Trakymas. - Tikimės, kad šios naujos technologinės inovacijos vėžio gydyme pagelbės daugeliui pacientų, kurie ankščiau neturėjo vilties pasveikti. Šiems pacientams tai bene vienintelė priimtinausia radikalaus gydymo alternatyva".

Pasak dr. M. Trakymo, tai kokybiškai naujas etapas Lietuvos onkologijoje. Atliekant radioembolizaciją naudojama nauja technologija, kai per kateterius, įvestus į kepenų naviko arterijas, suleidžiamos su radioaktyviuoju itriu sujungtos dalelės. Patekęs į naviką radioaktyvusis preparatas jį apšvitina ir sunaikina.

Didelis šios sudėtingos technologijos privalumas yra tai, kad ji leidžia sunaikinti naviką mažiausiai pažeidžiant sveikus audinius. Radioembolizacijos metodas taip pat pasižymi tuo, kad, nepasisekus pirmajai procedūrai, ją galima pakartoti dar kartą, ko negalima daryti taikant kitus gydymo būdus.

Tokią sudėtingą procedūrą atlikti gali tik specialistų komanda, o ne vienas kurios nors srities specialistas.

"Branduolinė medicinos dalis yra tik viena iš tos sudėtingos procedūros dalių, - sako branduolinės medicinos gydytojas radiologas S. Tiškevičius. - Kadangi radionuklidas itris yra atviras jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinis, jis atgabenamas į Branduolinės medicinos skyrių. Čia inžinierius radiochemikas pagal paciento duomenis, naviko dydį, sveikos kepenų dalies dydį apskaičiuoja ir paruošia individualią dozę konkrečiam pacientui. Tada paruošta dozė nugabenama į intervencinės radiologijos kabinetą, kur intervenciniai onkoradiologai tiksliai sušvirkščia tą dozę į kepenų naviką".

Pasak dr. R. Ambrozaičio, radioembolizacijos procedūra neturi papildomo spinduliuotės pavojaus personalui. "Per kirkšnies arteriją pasiekiama kepenų arterija ir po to kepenys, - sako dr. R. Ambrozaitis. - Prieš tai pacientas buvo išsamiai ištirtas ir nustatyta, kiek kraujagyslių maitina naviką, kiek kraujagyslių išeina iš naviko".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder