Tuberkuliozės filiale - gerų permainų laukimas

Tuberkuliozės filiale - gerų permainų laukimas

Nuo birželio 1-osios Klaipėdos tuberkuliozės ligoninė tapo Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) Tuberkuliozės filialu. Tai nesutrikdė darbinės rimties, atvirkščiai, įkvėpė gerų permainų laukimui.

RKL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Zigmas Juzumas informavo, kad pirmiausia numatyta gerinti Tuberkuliozės filialo pacientų diagnostiką.

Tam atnaujinama rentgeno aparatūra, pateiktas projektas dėl naujos mikrobiologinės laboratorijos įrengimo.

"Labai laukiame naujos mikrobiologinės laboratorijos aparatūros. Įdiegus ją prieš pradedant gydymą greičiau nustatysime, ar žmogus išskiria tuberkuliozės mikobakterijas, o jei taip - ar jos atsparios vienam iš pagrindinių vaistų. Dabar nuo pasėlio padarymo iki atsakymo gavimo praeina 2-2,5 mėnesio, o kol negauni atsakymo iš laboratorijos, gydai pagal standartinę schemą. Net jei ir įtari, kad gali būti atspari tuberkuliozė - negali keisti vaistų. Todėl nauja įranga leis ir greičiau pasveikti, ir sutaupyti", - pasakojo filialo vedėja Virginija Daukšienė.

Sutaupoma lėšų

Baiminimasis, kad ligoninių sujungimas turės įtakos tuberkuliozės plitimui, anot Z. Juzumo, nepagrįstas. 210 lovų turinčio filialo pacientams lankytis kituose RKL pastatuose nereikės.

"Žmonės gali būti ramūs - nieko nežadama iš čia iškelti ar įkelti", - sakė jis.

Esant reikalui Tuberkuliozės filiale lankosi ir konsultuoja ligoninės specialistai. Anksčiau juos tekdavo samdyti, o tai - papildomos išlaidos.

"Mūsų ligoniai serga visokiomis ligomis, ir mes turime jas gydyti. Anksčiau konsultacijų tekdavo palaukti ilgiau ir už jas mokėti. Dabar konsultuoja nemokamai. Mokėdavome ir už laboratoriją, dabar, kai naudojame savo, nebekainuoja", - sujungimo pranašumus vardijo V. Daukšienė.

Iš darbo iki birželio 1-osios apsisprendė išeiti 18 darbuotojų. Dauguma jų - vyresnio amžiaus. Jiems išmokamos išeitinės kompensacijos.

Patikrina tik 15-20 proc. vaikų

V. Daukšienės pateiktais duomenimis, praeitais metais Klaipėdoje (kartu su Nida) buvo nustatytas 101 naujas tuberkuliozės atvejis tarp suaugusiųjų. Klaipėdos apskrityje - 237, Lietuvoje - 1898 atvejai.

Klaipėdoje 2007 metais liga diagnozuota vienam, 2008 - dviem, 2009 - trims vaikams. 2009 metais apskrityje sirgo 11 vaikų.

Gydytojos manymu, įtakos ligos plitimui turi ir sunkmetis. 2008 metais visoje Europoje šia liga sirgo mažiau, o jau 2009 metais - daugiau žmonių.

Anksti diagnozuota liga daug lengviau išgydoma. Deja, Klaipėdos apskrityje dėl infekuotumo patikrinama tik 15-20 proc. vaikų, kuriems sveikatos apsaugos ministro įsakymu būtina atlikti vadinamąją mantu reakciją.

"Už tą darbą atsakingi šeimos gydytojai, bet ne visi tam skiria reikiamą dėmesį, - pasakojo V. Daukšienė. - Pagal ministro įsakymą turi būti tikrinami 6-7 metų vaikai, vaikai, sergantys lėtinėmis ligomis, vartojantys hormonus, dažnai sergantys kvėpavimo takų ligomis, iš daugiavaikių, asocialių šeimų."

Gydymo sėkmė daug priklauso nuo pačių ligonių. Jei žmogus nutraukia gydymą, nereguliariai geria vaistus - išsivysto atspari vaistams tuberkuliozė.

Klaipėdos mieste daugelį metų gydymą pabaigia 75-80 proc. naujai išaiškintų ligonių.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder