Šilutės Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) savo ruožtu jau ištyrė 38 šachtinius šulinius, kurių vandenį maistui vartoja socialiai remtini rajono gyventojai. Nustatyta, kad ir jie daugiau ar mažiau yra užteršti.
Savo nuogąstavimus dėl maistui vartojamo šachtinių šulinių vandens pavojaus žmonių sveikatai Šilutės VMVT viršininkas Edmundas Ciparis išsakė šį trečiadienį įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės seniūnų pasitarime.
Anot E. Cipario, iš viso buvo paimti 55 vandens mėginiai – po 5 iš visų 11 rajono seniūnijų. Iš jų 38 jau ištirti Klaipėdos laboratorijoje.
“Tikslių duomenų dar neturiu, tačiau bendra situacija tokia, kad socialiai remtinų šeimų vartojamas vanduo netinka maistui, – po seniūnų pasitarimo “Šilutės ETA žinioms” sakė Šilutės VMVT viršininkas. – Bakterinė ir cheminė tarša jų vandenyje viršija visas higienos normas. Todėl ketiname kreiptis į Savivaldybę su prašymu rasti galimybę pagelbėti žmonėms pagerinti maistui vartojamo vandens kokybę”.
Kiti šachtinių šulinių savininkai – Šilutės rajone priskaičiuojama apie 15 tūkst. šulinių – patys turi pasirūpinti savo vandens tyrimais (jie mokami) ir kokybės pagerinimu.
Anot VSC, šachtinių šulinių vandens kokybė labai priklauso nuo jų įrengimo. Yra šulinių, kurie neturi dangčių ar stogelių, todėl į juos prikrenta lapų, šiukšlių, kurie įrengti netinkamose vietose – daubose ar šalia ūkinių pastatų, aplink šulinį neįrengtas 2 m pločio akmens grindinys, betono ar asfalto danga su nuolydžiu nuo šulinio. Reikėtų nepamiršti, kad rentiniuose negali būti plyšių ar kiaurymių, per kurias į šulinį galėtų patekti lietaus ar polaidžio vanduo, nuotekos, 20 m spinduliu aplink šulinį draudžiama plauti ir skalauti skalbinius, girdyti gyvulius, plauti automobilius.
Rašyti komentarą