Sąnarių skausmai

Sąnarių skausmai

"Sergu klubo sąnario artroze. Saujomis geriu vaistus, bet gal yra kitų būdų, kaip sumažinti skausmus? Dėkoju, Danutė."

Osteoartritas, dar vadinama deformuojančia sąnario artroze, yra lėtinė degeneracinė sąnarių liga, pasireiškianti židinine kremzlės destrukcija, lydima pokyčių pokremzliniame kaule ir naujų darinių-ataugų(osteofitų) formavimosi. Osteoartritas dažniausiai pažeidžia plaštakų, klubų, kelių, pečių, stuburo sąnarius. Žmogui senstant, jo sąnarių kremzlės plonėja, susiaurėja sąnariniai tarpai. Todėl sąnarių judesiai tampa skausmingi, sąnariai patinsta. Tai progresuojanti liga. Kompleksinis gydymas sumažina skausmus, pagerina sąnario funkciją.

Serga ir jauni

Patys didžiausi žmogaus sąnariai - klubų sąnariai - atlieka pagrindines funkcijas einant, sėdint, bėgant. Jiems ir tenka didžiausi krūviai, kurie ilgainiui pažeidžia šių sąnarių struktūras: sąnarines kremzles, pokremzlinį kaulą, sąnarinį skystį. Taip išsivysto klubų sąnarių osteoartritas, dažniausiai nuo 40 metų ir vyresniems, dirbantiems sunkų fizinį darbą ar labai aktyviai sportuojantiems. Potrauminis klubo sąnario osteoartritas gali būti ir jaunesniems žmonėms. Dėvint aukštakulnius batelius, daugiau apkraunami dubuo ir klubai, padidėja stuburo juosmeninės dalies išlinkimas. Todėl atsiranda strėnų, klubų skausmai. Vyresni nei 65 metų amžiaus klubų sąnarių skausmais dažniausiai skundžiasi nutukę, mažai judrūs asmenys. Jiems randama pakitimų ir kelių sąnariuose, stuburo juosmeninėje dalyje, taip pat kitos lėtinės ligos.

Svarbu gyvenimo būdas

Šios ligos gydymas yra kompleksinis, ilgalaikis. Patarčiau mažinti kūno svorį, avėti tinkamą avalynę, saikingai sportuoti. Tinka plaukimas, fiziniai pratimai, trumpi pasivaikščiojimai, važiavimas dviračiu. Daugelio artrito gydymo būdų tikslas - atpalaiduoti raumenis, malšinti uždegimą, o kartu ir skausmą. Tam naudojamas karštis, rečiau - šaltis. Karštis slopina skausmą, gerina sustingusių sąnarių lankstumą, gerina kraujotaką. Karščiuojantiems ir patinusiems sąnariams labiau tinka šaltis.

Padeda vaistažolės

Skausmui malšinti galime panaudoti keletą paprastų priemonių. Mažą rankšluostį sudrėkinkime karštu ar šaltu vandeniu, po to išgręžkime ir uždėkime ant skaudamo sąnario. Efektinga ir kvapų terapija. Uždegimą slopina vaistinės ramunėlės, levandos. Kadagių uogos ir kiparisai mažina patinimą. Juodieji pipirai ir kvapieji mairūnai šildo, todėl atpalaiduoja raumenis ir malšina skausmą. Taurieji bobramuniai ir baltosios mirtenės slopina net labai stiprius skausmus. Eterinio kiparisų ir baltųjų mirtenių aliejaus negalima vartoti pirmąsias 20 nėštumo savaičių, o kadagių uogų - visą nėštumo laikotarpį. Paruoškime šiltą, aromatingą vonią - į vandenį įlašinkime 2 lašus levandų aliejaus. Jei skausmas labai stiprus, galima pridėti ir 2 lašus baltųjų mirtenių ar baltųjų bobramunių aliejaus. Galima paruošti ir šiltą kompresą. Į dubenį šilto vandens įlašinkime po 2 lašus eterinio levandų ir kadagių uogų aliejaus. Vandens paviršiuje palaikykime drobinę skiautę (kad sugertų plūduriuojantį aliejų) ir uždėkime ant skaudančio sąnario. Apvyniokime rankšluosčiu, pridėkime šildomą pūslę ir laikykime 30 minučių.

Pasigaminkime trynimui mišinį. Į 10 arbatinių šaukštelių alyvuogių aliejaus įlašinkime po 2 lašus eterinio kadagių uogų, juodųjų pipirų ir tauriųjų bobramu

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder