Pavasarį reikia išsivalyti ne tik namus

Pavasarį reikia išsivalyti ne tik namus

Šlakai - tai šiukšlės, kurios kaupiasi organizme. Požymiai, kad jums būtina valytis, būna įvairūs. Jeigu gyvenate dideliame mieste, valytis visą organizmą jums reikia mažiausiai dukart per metus. Dažniausi organizmo užterštumo požymiai yra chroniškas nuovargis, papilkėjusi, nesveika veido odos spalva, žarnyno veiklos sutrikimai. Atsikratyti šlakų galima įvairiais būdais ir kiekvienas gali rasti sau tinkamą. Tokios procedūros puikiai atsiliepia bendrai savijautai, gerina plaukų, odos, nagų būklę, gerina nuotaiką ir užkerta kelią daugeliui ligų.

Gydytojai ir liaudies medicinos žinovai teigia: pradėti valytis reikia nuo žarnyno. Būtent užterštas šlakais ir nepašalinto maisto likučiais žarnynas nuodija organizmą toksinais, blogiau įsiurbiamos naudingos medžiagos. Žarnynas valomas vartojant ląstelieną. Naudinga valgyti šviežius vaisius ir daržoves, taip pat specialiai paruoštas košes. Taip pat galima išvalyti atskirus organus, kraują ir limfą, bet tai būtina daryti prižiūrint medikams, pasikonsultavus su specialistu. O su žarnynu viskas paprasčiau, jį išvalyti galima namuose ir be ypatingų pastangų.

Organizmo valymas košėmis

Niekas taip gerai nepadeda išvalyti žarnyno, kaip košės, virtos vandenyje be druskos ir cukraus. Tiks bet kokios kruopos, geriausia - ryžiai (rudieji arba ilgieji iš Azijos), grikiai, avižos ir soros. Maitintis tik košėmis reikia savaitę. Kruopas reikia labai kruopščiai nuplauti, kad neliktų lipnaus krakmolo. Patartina košės ilgai nevirti, tik užpilti kruopas verdančiu vandeniu ir palikti išbrinkti. Jokiu būdu negalima dėti druskos ir cukraus. Galima įpilti augalinio aliejaus, įdėti medaus, džiovintų vaisių. Košę reikia valgyti mažomis porcijomis, išalkus. Norint paįvairinti valgiaraštį, galima valgyti įvairias košes. Iškrovos savaitę gerkite daug skysčių ir būkite fiziškai aktyvūs. Gerti reikia mineralinį vandenį arba žolelių arbatą.

Iškrovos dienos

Norint išvalyti organizmą ir konkrečiai žarnyną, naudingos iškrovos dienos. Be to, jos padeda numesti nereikalingus kilogramus veiksmingiau už daugelį dietų. Iškrovos dienos - tai ne tos, kai jums tiesiog prisieina nevalgyti. Būtina valgyti šviežių daržovių ir vaisių. Reikia pasirinkti kurį nors vieną ir valgyti nedidelėmis porcijomis (100-150 g) kas valandą. Ryte reikia suvalgyti ryšelį petražolių - tai daug kartų padidins apsivalymo efektą. Būtina sąlyga - vaisius ir daržoves valgyti be druskos ir, pageidautina, natūralius. Kraštutiniu atveju juos galima supjaustyti ir paruošti salotas, kurioms uždaryti tinka tik citrinos sultys ir/arba augalinis aliejus.

Naudinga žinoti, kokie vaisiai ir daržovės labiausiai tinka įvairiose situacijose. Apelsinai itin naudingi skrandžiui ir žarnynui, valo kraują. Labai naudingos iškrovos dienos su arbūzais - jie padeda šalinti druskas ir yra naudingi sąnariams. Galima suvalgyti iki 2-2,5 kg arbūzų per dieną. Taip pat druskas veiksmingai šalina žemuogės ir kopūstai. Greipfrutai padeda sergant kepenų ligomis, be to, palankiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Citrinos naudingos, kai organizme prisikaupia sunkiųjų metalų. Burokėliai nepakeičiami kraujodarai, o morkos - akims ir odos būklei gerinti. Labai tinka valytis valgant šviežius agurkus ir pomidorus. Per iškrovos dienas būtina gerti daug skysčių - mineralinio vandens arba žolelių arbatos. Iš žolių nuovirų geriausia tiks kiaulpienės lapų užpilas. Nepamirškite, kad tokias iškrovos dienas reikia darytis kartą per savaitę. Būtina sąlyga - fizinis aktyvumas visą dieną.

Valymas su šviežiomis sultimis

Iš daržovių ir vaisių galima spausti „gyvas“ šviežias sultis, kurios puikiai padeda valytis. Jas galima gerti per iškrovos dienas vietoj pačių vaisių ir daržovių. Tai labai efektyvus valymo būdas, taigi jį vertinkite atsakingai. Per dieną galima išgerti apie 7 stiklines sulčių ir 10 stiklinių vandens. Sultis reikia gerti ką tik išspaustas (išskyrus burokėlių - jas būtina 2 val. palaikyti šaldytuve). Geriau sultis skiesti grynu vandeniu, nes koncentruotos organizmui gali nepatikti. Per dieną galima gerti įvairių daržovių ir vaisių sulčių. Naudingiausios valymui - bulvių, kopūstų, morkų, agurkų, burokėlių, moliūgų, topinambų, žiedinių kopūstų. Valytis sultimis reikia ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę. Kitą dieną stenkitės maitintis tik daržovių ir vaisių salotomis, košėmis, pagardintomis augaliniu aliejumi, be druskos ir cukraus. Vėliau galite maitintis įprastai, bet pagal galimybes venkite nesveiko ir sunkiai virškinamo maisto. Išsivalius organizmą pastebimai pagerėja savijauta, o tokios reguliarios procedūros gali tapti puikia virškinimo trakto, širdies ir kraujagyslių ligų profilaktika, taip pat padėti numesti svorio.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Būkime sveiki“

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder