Pasaulinei psichikos sveikatos dienai - nemokamos mankštos

Pasaulinei psichikos sveikatos dienai - nemokamos mankštos

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Fizinė ir psichinė sveikata yra neatsiejamos, todėl Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai kviečia visus klaipėdiečius į sportinius užsiėmimus "Šeimos vakaras", kuriuose bus mokoma atsipalaiduoti, atsiriboti nuo dienos rūpesčių.

Mankštų laikas:

1. Pirmadienį, spalio 10 d., 19.00 val.

2. Trečiadienį, spalio 12 d., 19.00 val.

3. Penktadienį, spalio 14 d., 19.00 val.

Vieta:

Statybininkų pr. 20, vaikų darželis "Žemuogėlė". Įėjimas į sporto klubą "Ginsvė". Su savimi reikia turėti sportinę aprangą.

Išankstinė registracija į mankštas – būtina. Mob. tel. 8-612 30179, el. paštas: [email protected].

Psichikos sveikatos dienos minėjimu visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į psichikos sveikatos problemas, kurios labai aktualios viso pasaulio šalims. Šių metų tema – "Investavimas į psichinę sveikatą". Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, daugelis mažo arba vidutinio dydžio pajamas turinčiose šalyse psichinei sveikatai skiria mažiau nei 2 proc. iš sveikatos priežiūrai skirtos sumos.

Kas yra psichinė sveikata? Psichinė sveikata yra vienas pagrindinių sveikatos apibrėžimo elementų. Sveikata – tai fizinė, dvasinė bei socialinė žmogaus gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.

Blogą psichinę sveikatą įtakoja socialiniai, psichologiniai ir biologiniai faktoriai. Pavyzdžiui, neturtas, menkas išsilavinimo lygis, įtemptas darbas ar lytinė diskriminacija didina psichinių susirgimų atvejų skaičių. Reikėtų paminėti ir tai, jog yra ir biologinių priežasčių, tokių kaip genetiniai pakitimai, kurie didina psichinių susirgimų riziką.

Pasak Pasaulinės psichinės sveikatos federacijos, dažnai fiziniai ir psichiniai negalavimai žengia išvien. Tyrimai parodė jog žmonėms, kurie turi tam tikrų lėtinių fizinių ligų, dažnai susiduria ir su psichinės sveikatos sutrikimais.

Širdies ligos ir psichiniai sutrikimai

Depresija nustatoma vienam iš penkių sergančių širdies ligomis. Tokiems žmonėms, atsiradusi depresija gali padidinti miokardo infarkto atsiradimo tikimybę. Atsiradus depresijai žmogus dažniau pradeda rūkyti, vartoti alkoholį, mažai mankštinasi, nebekreipia dėmesio į savo mitybą, o tai apsunkina širdies ir kraujagyslių ligų gydymą.

Diabetas ir psichiniai sutrikimai

Žmonėms, kurie serga diabetu, depresijos atsiradimo tikimybė yra dvigubai didesnė. Atsiradus depresijai, pradėjus prasčiau maitintis ar vartoti alkoholį, kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje tampa sudėtinga. O tai yra labai pavojinga sergant cukriniu diabetu. Todėl jei žmogus serga cukriniu diabetu, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Onkologiniai susirgimai ir psichiniai sutrikimai

Psichiniai sutrikimai gali pasireikšti diagnozavus onkologinį susirgimą. Tačiau buvo nustatyta, jog vėžiniai susirgimai, ypač krūties vėžys ir plaučių vėžys, yra antra dažniausiai pasitaikanti mirties priežastis tarp šizofrenija sergančių žmonių. Vienas iš paaiškinimų būtų, kad šizofrenija sergantys žmonės nepastebi ligos simptomų ir diagnozė yra nustatoma vėlai.

Psichinė sveikata – yra geros savijautos rodiklis, kai žmogus gali realizuoti save, gali įveikti kiekvieną dieną jį veikiantį stresą ir gali produktyviai atlikti savo darbą. Tokiu atveju psichinė sveikata yra vienas pagrindinių dalykų, atspindinčio žmogaus gerovę ir efektyvų visuomenės funkcionavimą.

 

 

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder