Mūsų brangenybė - kaulai (2)

Rytų medicinos pamokėlės

Kaip ir žadėta, šiandien Klaipėdos universiteto docentė Orientalistikos centro vadovė Aleta Chomičenkienė pristato, kaip paprastomis priemonėmis užkirsti kelią atramos sistemos ligoms.

 

Kaip jau rašyta pristatant kasos-blužnies meridianą praėjusiame "Sveikatos" priede, atramos sistemos bėdos dažniausiai pernelyg besistengiančius, skubančius daugiadarbius. Todėl norint šių bėdų išvengti ar padėti sau pasveikti, būtina keisti požiūrį į gyvenimą, atsisijoti, kas šiame gyvenimo etape svarbiausia. Visko juk nesuspėsi.

Labai svarbu, - pasakoja A. Chomičenkienė, - laikytis ir kosminės harmonijos principo - nenukrypti vien į materialinę ar vien į dvasinę sferas. Taip pat - stiprinti bendrą kūno energetiką tinkamai maitinantis, visavertiškai ilsintis, atsipalaiduojant. Ypač energetikai stiprinti palanki kinų cigun mankšta, tinkanti net ribotų judėjimo galimybių žmonėms, joga, įvairios vandens procedūros, derinamos su pirties terapija, Zalmanovo terpentino voniomis.

Pagal Rytų mokymą, kad sustiprintume atramos sistemą, reikia stiprinti ir kitas - inkstų, širdies, kepenų bei tulžies sistemas.

"Kaulai susiję su žemės stichija, inkstai - vandens. Kad žemė duotų derlių, ji turi būti drėkinama. Kaulų sveikata priklauso ir nuo širdies: žemė duos derlių ne tik jei bus palaistyta, bet ir sušildyta saulės. O kepenų ir tulžies sistemos persmelkia kaulus it medis šakomis ir šaknimis. Jei kepenys nesveikos, patogeninę energiją jos atiduoda kaulams", - paaiškino docentė.

Aliejai ir masažai

Sąnarių ligomis sergantieji žino, kokią naudą jiems teikia klasikiniai masažai ir kineziterapija.

Tačiau itin naudingi ajurvediniai masažai, kadangi jie atliekami su sąnarius gerai veikiančiais pašildytais natūraliais aliejais, labai atpalaiduoja, o taškinio masažo elementai harmonizuoja organizmo sistemų darbą, stiprina imunitetą.

Pravartu pasilepinti ir retesniu - giluminiu masažu, kuris atliekamas kojomis. Šis masažas paveikia labai giliai esančius audinių sluoksnius, atpalaiduoja dubenį, stuburą, pečius, gerina kraujotaką, giliai relaksuoja.

Iš aliejų, kurie pašildyti įtrinami į skaudamus sąnarius ar raumenis arba vartojami maistui, tinkamiausiais laikomi sezamo, garstyčių, linų, ricinos aliejai.

Ką valgyti ir gerti

Turintieji polinkį sirgti atramos sistemos ligomis, moko Rytų medicina, turi apriboti mėsos vartojimą, valgyti šviežią, švarų, natūralų, geriau augalinį maistą, gerti žolelių arbatas, grynas sultis ar gyvą vandenį.

Beje, maistas, kuris užteršia kūną toksinėmis atliekomis, sąlygoja sąnarių ligas, mat toksinai kaupiasi ne tik vidaus organuose, bet ir sąnariuose. Tik išvalius toksinus iš organų, galima tikėtis gero sąnarių gydymo kompresais, pirtimis rezultato. Jei sąnariai bus gydomi nedetoksikavus organizmo, galima sulaukti vien ligos paaštrėjimo.

Pastebėta, jog sąnarius geriausiai veikia tie augalai, kurių struktūra primena sąnarius - kaip dirvinis asiūklis, bambukas. Palanku gerti viržių, avižų šiaudų, varnalėšos ir aviečių šaknų, aviečių šakelių, surinktų vasarą saulėtu oru, juodųjų serbentų, ankstyvų beržų, bruknių lapų arbatas.

Ajurveda nuo artrito siūlo 6 arbatinius šaukštelius miltelių sumaišyti su 6 šaukšteliais kmynų sėklų ir 3 šaukšteliais maltų juodųjų pipirų. Gerti po pusę šaukštelio dukart per dieną su vandeniu. Šis mišinys puikiai tiks ir nuo virškinimo problemų.

Sąnarių ligų profilaktikai, virškinimo gerinimui tiks šis gėrimas. Į puodelį natūralaus jogurto arba pasukų įmaišyti 3 puodelius vandens, truputį medaus, nerafinuoto cukraus, pusę šaukštelio juodųjų pipirų, tiek pat imbiero miltelių, žiupsnelį šviežių kalendros lapų, šaukštelį skrudintų kmynų sėklų, truputį druskos.

Gydo arkliai ir bitės

Pasaulyje vis labiau populiarėja naujos terapijos rūšys - gydymas jodinėjimu bei bičių įkandimais.

Kinaroterapija - gydymas jodinėjimu žirgais - ypač naudinga turintiesiems stuburo problemų. Negreitu tempu jodinėjama tris kartus per savaitę po 30-60 min. Paaugliams užtenka pusės metų, suaugusiesiems - metų užsiėmimų.

Ši terapija atpalaiduoja įtemptus stuburo raumenis, be manualinės terapijos į vietą grąžina pasislinkusius slankstelius, gerina stuburo kraujotaką, gali pagydyti nedideles disko išvaržas.

Kinaroterapijoje akcentuojamas ir emocinio ryšio su žirgu užmezgimas. Ši terapija tinka ir sergantiesiems bronchine astma, neurozėmis.

Bičių įkandimais gydomos net sunkios sąnarių ligos. Bitės dedamos ant specialių taškų, Indijoje vadinamų marmomis. Per dieną gali įgelti en daugiau kaip 6 bitės. Terapija atliekama tris vasaras. Pirmą vasarą bitės įkandimai sustabdo ligos progresavimą, antrąją po jų pradedama sveikti, trečią vasarą būklė stabilizuojasi.

Žinia, ši terapija netinka bičių įgėlimams alergiškiems žmonėms.

Liaudies receptai

Jei skauda rankų ar kojų sąnariai, liaudies medicina siūlo pasidaryti jiems karštą vonelę. Į pusę kibiro vandens įberti saują druskos bei įpilti 100 gramų ramunėlių nuoviro.

Nuo senovės veiksminga priemone regeneraciniams procesams sustiprinti, raumenų patempimams, kaulų lūžiams gydyti, reumatiniams skausmams malšinti laikomas mumijus. Reumatinius skausmus malšina 100 gramų skysto medaus, sumaišyto su 0,5 gramų mumijaus, kompresas nakčiai.

Nuo podagros ir reumatizmo liaudies medicinoje rekomenduojama mėnesį kasdien valgyti po 2 gramus propolio. Galima jo dėti į vegetarinį maistą.

Propolio kompresais gydomi ir deformuoti pėdų kaulai. Gabaliukas propolio pirštais suminkštinamas ir, uždėtas ant kaulo, aprišamas.

Nuo reumato, radikulito ant skaudamos vietos storu sluoksniu dedami švieži beržo lapai ir 1-2 valandoms aprišami šiltu audeklu. Skaudamus sąnarius kai kas gydo ir kopūsto lapais.

Kol dar žydi kiaulpienės, pasidarykime dar vieną vaistą. Kiaulpienių žiedus susmulkiname ir užpilame degtine. 12 dienų laikome tamsioje vietoje retkarčiais pakratydami. Šiuo skysčiu tepkime skaudamus sąnarius prieš miegą ir apriškime lino audeklu.

Nuo podagros populiarus receptas: 500 g spanguolių sulčių sumaišyti su 200 g česnako sulčių. Palaikyti parą retkarčiais sukratant, po to pridėti kilogramą medaus ir sumaišyti. Laikyti šaltai, o vartoti nuo "druskų" po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną 15 min. prieš valgį.

Norinčiuosius sužinoti daugiau, išmokti paprastų cigun pratimų bei savimasažo A. Chomičenkienė kviečia į nemokamą paskaitą. Ji vyks birželio 14 d. 18 val. Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto (Herkaus Manto g. 84) 312 auditorijoje.

Genovaitė PRIVEDIENĖ

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder