Mūsų brangenybė - kaulai

Kasos-blužnies meridianas (tarptautinis trumpinys RP) aktyvus nuo balandžio 21 iki gegužės 21 dienos, t.y. kai Saulė rieda Jaučio žvaigždynu. Ne veltui šis pasyvaus (in) charakterio meridianas, dar vadinamas Jaučio meridianu, siejamas su šviesiai žalsva spalva - ta, kuri šiuo metų periodu dominuoja gamtoje. Šios spalvos drabužiai žmogui paprastai padeda sustiprinti Jaučio savybes.

Per parą Jaučio meridianas aktyviausias būna nuo 9 iki 11 valandos.

Meridianas organizme atlieka dvi funkcijas - palaiko virškinimo bei kūno atramos sistemas.

Jei pučia pilvą, viduriuojate, nedirba skrandis - galbūt tai signalas, kad šio meridiano veikla sutriko?

Kasos-blužnies meridianas gauna energiją iš skrandžio meridiano ir perduoda ją širdies meridianui.

Jis prasideda pėdoje (žiūrėti paveikslėlį). Pirmasis jo taškas - didžiajame pėdos piršte. Jei išsikišęs, padidėjęs šio piršto kauliukas - tai gali reikšti, jog meridianas pertonizuotas. Net operacija gali padėti neilgam, jei žmogus nekeis charakterio.

Toliau meridianas eina pėdos pakraščiu link kelio, kirkšnies, kyla palei bambą ir nuvingiuoja iki krūtinės ląstos, iš kur teikia energiją kasai ir blužniai.

Pėdos pakraštys glaudžiai susijęs su stuburu. Šią sritį galime masažuoti, minkštinti, dėti ant jos kompresus - sustiprinsime stuburą.

Jei masažuosime 8 tašką - numalšinsime skausmą, virškinimo problemas padės įveikti 6 taško masažas.

Stiprų kasos-blužnies meridianą turi ne tik gimusieji Jaučio ženkle, bet ir visi, kurių gimimo žemėlapyje stiprus ir šis ženklas, ir kaulus globojantis Saturnas.

Kur prasideda patologija

Jaučio meridiano charakterio žmonės veržiasi būti lyderiais, pirmauti, išsiskirti jėga, raumenimis. Ypač tai būdinga paaugliams.

Šie žmonės darbštūs, kantrūs, ištvermingi, nebijo pavojų, sunkumų. Pralaimėjimai skatina dėti daugiau pastangų. Visuomenėje Jaučio charakterį turi verslininkai, sportininkai, kariškiai, žemdirbiai ir darbomanai.

Sąmoningai užsitonizavus kasos meridianą iš karto užlies pasitikėjimas savimi, jėgos ir galybės pojūtis. Tai nepaprastai efektyvu, kai reikia būti darbingam, energingam, kai siekiama įgyvendinti kokius nors tikslus, kurių įgyvendinimui reikia didžiulės ištvermės.

Per didelis Jaučio charakterio dominavimas po jo subrendimo veda į "akmenėjimą". Esant Jaučio patologijai, žmogus stengiasi visur suspėti, bet niekados nesumažina savo reikalų ir darbų apimties. Nuo to organizmas pasidaro suveržtas, sukaustytas, raumenys tampa kieti, įsitempę.

Jeigu žmogus skundžiasi, kad niekur nebesuspėja, tai pirmas daugiadarbystės simptomas. Tai būtinai išprovokuos ir antrą simptomą - blaškymąsi, kai žmogus puola ir šen, ir ten, ir vis tiek atrodo, kad nespėja.

Įsitempęs kūnas, dirglumas, pykčio protrūkiai, nervingumas, agresija palaipsniui sukelia osteochondrozę, poliartritą, hipertoniją, ataugas tarp stuburo slankstelių.

Įspėjimai

Atramos sistemą Indijos mitologijoje globoja dievas Dharmaradža. Jis vaizduojamas kaip nepaprastai kantrus ir ilgai leidžiantis gyventi taip, kaip žmogaus protas nori. Bet vieną dieną trūksta ir jo kantrybė. Kai žmogus perlenkia lazdą, stengdamasis padaryti daugiau nei gali, jis ima jį stabdyti ir bausti. Pirmieji stabdymo ženklai - traumos, įsipjovimai, kliuvimas už daiktų einant, griuvimas lygioje vietoje.

Kad perlenkta lazda, byloja ir skausmai pečių, dubens, kelių, stuburo srityse.

Jei nedaroma išvadų, sulaukiama didesnių apribojimų - lūžta kaulai, patenkama į avarijas. Kraštutinis stabdymas - komos būsena, kurios metu stengiamasi net ištrinti senas gyvenimo nuostatas.

Rytų filosofijoje teigiama, kad tie, kurie gimsta su kasos meridiano problemomis, - jas atsineša iš praėjusių gyvenimų. Jie išsikėlę nerealius tikslus, todėl yra stabdomi nedaryti to, kam neturi jėgų.

Motinos, kurios laukiasi kūdikio, neretai programuoja dar negimusius vaikus. Tėvai, tikėdamiesi iš vaikų daugiau, nei jie gali padaryti, iškelia jiems per didelius reikalavimus arba tie reikalavimai neturi nieko bendra su vaiko įgimtais gebėjimais. Taip vaikui sukuriamas nevisavertiškumo kompleksas, nuo kurio iškrypsta stuburas.

Beje, teigiama, jei žmogus savo tikslų siekia lanksčiai, jo ir stuburo slanksteliai yra lankstūs, jei tiesmukai - stuburas sukietėja.

Kiti rizikos faktoriai

Tarp kitų rizikos išbalansuoti Jaučio meridianą faktorių Rytų medicina įvardija tokias savybes kaip duoto žodžio netesėjimas, savo pareigų šeimai neatlikimas.

Problema, - pasakoja A. Chomičenkienė, - atsiranda ir tada, kai žmogus gyvena uždara širdimi, nieko nemyli, kai nuolat patiria stresą. Stresai mažina užkrūčio liaukos, atsakingos už imuninę sistemą, funkciją. Šios liaukos funkcijos susilpnėjimas - pagrindinė prielaida ne tik sirgti peršalimo ligomis, bet ir įsijungti mechanizmui, kuris išprovokuoja įvairias atramos sistemos problemas.

Šias problemas kuria ir buvimas patalpose, kur veikia daug aukšto dažnio technikos - kompiuterių, elektros prietaisų. Ypač pavojingas mobiliojo telefono nešiojimas ant krūtinės užkrūčio liaukos zonoje.

Prielaidas išbalansuoti meridianą sukuria ir rūkymas, alkoholis, silpna skydliaukės, kepenų bei žarnyno veikla. Jei kepenų veikla susilpnėjusi, - blogai išvalomas kraujas, o į toksines medžiagas, kurias kraujas atneša į sąnarį, imuninė sistema reaguoja kaip į priešą ir išprovokuoja uždegimą. Todėl organizmo detoksikacija - svarbi profilaktikos ir gydymosi priemonė. (Apie žarnyno problemas plačiau rašyta "Vakarų eskpreso" balandžio 24 dienos "Sveikatos" priede.)

Ajurveda teigia: jei žmogus turi rimtų atramos sistemos problemų, reikia mažinti mėsos vartojimą. Mėsa rūgština organizmo terpę, o šių ligų atveju rūgštis ir taip linkusi kauptis sąnariuose ir raumenyse.

Kad kūne prasidėjęs jungiamojo audinio senėjimas, rodo akių pakraščiuose susidariusios raukšlelės, nagų lūžinėjimas, atsisluoksniavimas, dantų gedimas, plaukų trapumas, slinkimas.

Ajurvedos veikaluose rašoma, kad atramos sistemos ligos pradeda reikštis 50-60 metų vyrams ir 60-75 metų moterims, nes šiuo periodu DNR molekulė pradeda prarasti tam tikras savo grandis ir dėl to atsiranda pakitimai sąnariuose ir kauluose. Tačiau šiais laikais problemos ima reikštis jau paauglystėje - dėl dažno aukšto dažnio technikos naudojimo, per mažo judėjimo, ryšio su žeme, gamta praradimo. Vakarų medicina šias ligas gydo priešuždegiminiais arba hormoniniais preparatais. Tačiau jie ligų priežasties nepašalina.

Apie paprastus būdus, padedančius išvengti atramos sistemos ligų, - kitame "Sveikatos" priede.

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder