Lietuvos kardiochirurgų vardą taria pasaulis

Lietuvos kardiochirurgų vardą taria pasaulis

Lietuvos širdies chirurgai pasistengė, jog pasaulyje būtų oficialiai pripažintas naujas prietaisas, skirtas spręsti mitralinio vožtuvo nesandarumo problemoms.

- Santariškių klinikose pradėtas sėkmingai taikyti naujas mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo metodas, papasakokite apie tai? - „Vakaro žinios“ paklausė Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktoriaus profesoriaus Audriaus AIDIEČIO.

- Problema atsiranda, kai žmogui nutrūksta mitralinio vožtuvo chordos. Nutrūkus joms, širdies vožtuvas tampa nesandarus. Kairysis skilvelis susitraukęs visko „neišmeta“ į aortą, dalis kraujo grįžta atgal į prieširdį. Tada prasideda įvairios problemos, kurios sugadina širdį, plaučius ir kitus organus. Mūsų turimas naujasis prietaisas skirtas neatveriant krūtinės ląstos, nestabdant širdies atlikti operaciją ir visiškai atkurti normalią vožtuvo funkciją prisiuvant nutrūkusias chordas.

- Kaip atrodė ankstesnės tokio tipo operacijos?

- Reikėdavo atverti krūtinės ląstą, prijungti dirbtinę kraujo apytaką, dirbtinę širdį ir plaučius. Širdis būdavo sustabdoma maždaug valandai ir buvo tvarkoma viskas, kas negerai su vožtuvu. Iš esmės žmogaus organizmui tokios operacijos - labai didelė trauma.

- Kiek per metus reikėtų atlikti naujos metodikos operacijų, kai reikia prisiūti plyšusias chordas?

- Apskritai širdies operacijų per metus mūsų centre atliekama daugiau kaip 1000, o tokių mitralinio vožtuvo chordų - apie 50 per metus.

- Kaip jaučiasi pacientas po tokios minimaliai invazyvios operacijos?

- Skirtumas nenusakomai didelis. Mes padarome tik 3 centimetrų pjūvį, įeiname su specialiu instrumentu, ir tai darome ultragarso kontrolėje nestabdant širdies. Pacientas po tokios operacijos jau kitą dieną vaikšto, gali viską daryti kaip normalus žmogus. Anksčiau po tokių operacijų reikėdavo dar kitą dieną ventiliuoti plaučius. Galybė vamzdelių būna prijungta dar beveik parą. Dabar jau po kelių valandų po operacijos dirbtinės ventiliacijos nebereikia, pacientas pats kvėpuoja, kalba.

- Jūs - pirmieji pasaulyje, kurie padarėte tai, kad naujasis prietaisas gautų Europos sertifikatą ir būtų taikomas plačiai visame pasaulyje.

- Taip, mes padarėme pakankamą skaičių tokių operacijų, kad šis išradėjo Džovanio Specialio iš Pitsburgo (JAV) prietaisas būtų pripažintas. Tačiau tam reikėjo labai daug noro, darbo ir, be jokios abejonės, profesionalumo. Lietuvių kardiochirurgai šioje srityje yra labai pažengę ir profesionalūs.

- Kur jūsų komandos sėkmės paslaptis?

- Tai lemia daug dalykų: ir kokia komanda, ir kaip žiūrima į darbą, ir kaip dirbama. Džiugu, jog mūsų specialistai tikrai atsidavę savo darbui. Į Lietuvą atvyksta operuotis nemažai žmonių iš kitų šalių - tai jau įvertinimas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder