Moksleivių sveikatos patikrinimų duomenys atskleidžia, kad vis daugiau vaikų turi stuburo problemų - ydingą laikyseną, asimetriją, skoliozę. Visuomenės sveikatos specialistai pabrėžia, kad viena iš priežasčių, kodėl vaikai kenčia dėl nugaros problemų, – pernelyg sunkios kuprinės. Kiek sveria mažųjų klaipėdiečių kuprinės, bandys išsiaiškinti Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras – specialistai ketina pasverti visų uostamiesčio mokyklų 1 – 5 klasių moksleivių kuprines.
"Anksčiau vykdytos akcijos parodė, kad moksleiviai dažniausiai nešiojasi per sunkias kuprines. Daug pradinukų vaikšto susikūprinę, nes išlakyti prie žemės tempiančios kuprinės svorį išties nelengva. Kuprinės svoris turi sudaryti 10 procentų vaiko svorio. Pavyzdžiui, trisdešimt kilogramų sveriančio moksleivio kuprinė neturėtų sverti daugiau kaip 3 kg. Tėveliai turėtų atkreipti dėmesį į savo vaikų kuprinių svorį ir žinoti, kad kai kurie krepšiai gali būti labiau žalingi nei naudingi", - pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Diana Butkienė.
Rekomendacijos kuprinėms:
* Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.
* Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės.
* Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės.
* Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus.
* Visada užsidėkite diržus ant abiejų pečių.
* Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.
* Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
* Tvarkingai sudėkite daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.
* Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.
* Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.
Rašyti komentarą