Kaulų sveikatai svarbaus kalcio esama pieno produktuose ir vitaminuose. Tyrimais taip pat nustatyta, kad kalcis siejamas su širdies ligų rizikos mažinimu. Dabar Kanados mokslininkai išanalizavo didelio šioje šalyje atlikto tyrimo duomenis ir nustatė, kad nuosaikus kalcio papildų vartojimas moterims turėjo teigiamą poveikį.
„Mūsų tyrimas nustatė, kad kasdieninis kalcio papildų vartojimas siejamas su mažesne moterų mirtingumo rizika. Ši nauda buvo pastebėta moterims, kurios kasdien suvartodavo iki 1000 miligramų - nepaisant to, ar tie kalcio papildai turėjo ir vitamino D“, sako tyrimo vadovas dr. David Goltzman iš McGill universiteto Monrealyje.
Kohortinis (sveikų žmonių) tyrimas nuo 1995 iki 2007 metų apėmė 9033 kanadiečius. Per tą laikotarpį mirė 1160 stebėtų asmenų. Gauti duomenys atskleidė, kad kalcio papildų vartojusioms moterims rizika mirti buvo mažesnė, tačiau negauta statistiškai reikšmingų duomenų apie kalcio poveikį vyrams.
Tyrimas taip pat nesuteikė įrodymų, kad įtakos mirtingumui turėjo vitaminas D, praneša sciencedaily.com.
„Didesni gaunamo kalcio kiekiai galimai susiję su ilgesne moterų gyvenimo trukme nepriklausomai nuo šio mineralo šaltinio. Žodžiu, ta pati nauda pastebėta, jei kalcį tiriamosios gavo iš pieno ar ne pieno produktų ar papildų“, sako dr. D. Goltzman.
Tyrimo ataskaita bus paskelbta liepą. Žurnalą „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism“ leidžia tarptautinė endokrinologų draugija, vienijanti specialistus iš daugiau kaip 100 pasaulio valstybių.
Pagrindiniai maistiniai kalcio šaltiniai yra pienas ir jo produktai (ypač fermentinis sūris), mineralinis vanduo, grūdai, jautiena, žuvis, soja, riešutai, saulėgrąžos, kopūstai, brokoliai, žemuogės, kriaušės, slyvos.
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama kalcio paros norma yra 800 miligramų.
Rašyti komentarą