Celiulitas – tai reiškinys, varantis siaubą daugeliui dailiosios lyties atstovių. Ir tai ne tik kosmetinis defektas, bet taip pat ir daugelio galimų sutrikimų bei sveikatos problemų požymis, gyvenimo būdo indikatorius. Jo atsiradimo priežasčių gali būti daugybė: ekologija, riebus maistas, stresas, pasyvus gyvenimo būdas, piktnaudžiavimas tabaku ir alkoholiniais gėrimais. Vystymąsi taip pat skatina amžiaus pokyčiai, skydliaukės ir kasos veiklos sutrikimai, kraujotakos riebaliniame audinyje sutrikimai, antsvoris, sutrikusi medžiagų apykaita, vandens ir druskų disbalansas. Prisideda ir paveldimumas, šlakai, išmatų akmenys... Gali pasirodyti, kad išeities nėra, tačiau jeigu apsišarvuosite kantrybe, celiulito įmanoma atsikratyti.
Viskas sprasideda nuo to, kad riebalinėse ląstelėse ima kauptis neišnaudoti angliavandeniai ir riebala. Jeigu jūsų racione daug riebaus ir saldaus maisto, racionas skurdus, o gyvenant pasyviai, situacija tik blogėja. Riebalinės ląstelės padidėja, ant odos atsiranda nelygumų.
Hormoninių svyravimų metu (lytinio brendimo laikotarpiu, nėštumo ir menopauzės metu) keičiasi svoris, gali atsirasti celiulitas. Jo nėštumo ir lytinio brendimo laikotarpiu atsikratyti gana nesunku, tačiau vėliau, kai oda plonėja, o riebalinis sluoksnis tampa storesnis, jungiamasis audinys silpsta, šios apraiškos ima kelti dar daugiau problemų.
Riebalinio audinio augimas problemiškose vietose lemia tai, kad kapiliarų sienelės plonėja, yra suspaudžiamos. Padidėja kraujagyslių laidumas, todėl audiniai patinsta.
Jungiamasis audinys, esantis aplink riebalines ląsteles, tampa tankesnis, storesnis, bėgant metams, padėtis tampa vis sunkiau kontroliuojama.
Yra vienas faktorius, lemiantis greitą celiulito vystymąsi – tai nuolatinis svorio kritimas ir augimas. Apmaudu, tačiau tai žino tik nedaugelis, todėl dietų mėgėjoms mažytis celiulitas anksčiau ar vėliau gali virsti didele problema.
Pagrindinės celiulito atsiradimo priežastys:
Hormoniniai pokyčiai lytinio brendimo, nėštumo, premenopauzės ir menopauzės periodu, kontraceptikų vartojimas, hipoteriozė, kiaušidžių disfunkcija;
Metabolizmo sutrikimai, netaisyklina mityba;
Lėtinės inkstų ir kepenų ligos;
Limfostazė;
Vegetatyvinė distonija;
Psichinis nestabilumas: nerimas, depresija;
Hipodinamija;
Skoliozė, kifozė, spondilozė.
Celiulitas akivaizdžiai pakeičia visas poodinio-riebalinio audinio struktūras:
Padidėja riebalinio audinio masė;
Prasideda raumenų hipotrofija;
Vystosi fibrozė;
Sutrinka kraujotaka, limfinės sistemos veikla, prasideda limfostazė, užsistovi skysčiai, atsiranda patinimų;
Sumažėja skausminis slenkstis.
Rašyti komentarą