Ką kužda augalų siela

Ką kužda augalų siela

Žolių šaknys mus sujungia su žeme, stiebai ir lapai - su oro stichija, o žiedai - su dangumi, dievų pasauliu.

Nesunku rasti aprašytą augalų cheminę sudėtį, tačiau kur kas sunkiau pajusti, ką mums kužda kiekvieno augalo siela, kuri kviečia į žolelę pažvelgti ne logika, bet pojūčiais, emocijomis, atrasti savyje naują, turtingą, dar nepažintą pasaulį.

Bet kada susirgę mes galime nusipirkti vaistažolių parduotuvėse, tačiau ypatingomis galiomis pasižymi tie augalai, kuriuos jūs susirinkote savo rankomis, ypač - iš jums patinkančių vietų. Svarbu žinoti, per kurią Mėnulio fazę geriausiai rinkti augalus.

Jei norite, kad surinktos žolės valytų iš organizmo šlakus ir negatyvias energijas, rinkite jas per pilnatį ir delčią. Jei norite, kad į jūsų namus ateitų meilė, draugystė, jėga ir pinigai, tokiu atveju vartokite per priešpilnį surinktus augalus. Gydymui geriausiai rinkti augalus per pilnatį (ypač tada, kai Mėnulis yra Skorpiono ženkle). Tuo metu augaluose yra daugiausiai gyvybės, kurios jie pripildys ir jūsų kūną bei sielą.

Tiems, kurie žoles nori susirinkti labai kruopščiai, nerekomenduojama augalų skinti 8, 9, 15, 18, 19, 23, 26, 28, 29 Mėnulio dieną (tos dienos paprastai nurodomos Mėnulio kalendoriuje), nes tomis dienomis augaluose vyrauja chaotiška energetika.

Žolių nerekomenduojama pjauti peiliu ar kirpti žirklėmis, geriausia tai daryti rankomis: švelniai ir su dėkingumu. Iš vienos vietos neskinkite daug žolių, kad per daug jų neišnaikintumėte. Rinkimo metu negalvokite apie tai, kiek pinigų užsidirbsite, nepykite, nesikeikite: emociškai bendraukite su augalais, įsiklausydami į subtilias jų vibracijas. Padėkokite miškui ar pievai už jums duotas gėrybes.

Sultingus ir sausus nenubyrančius vaisius, žiedus, lapus, žoles rekomenduojama rinkti rytą nudžiūvus rasai iki 11 val. ir po pietų nuo 13 val., esant sausam ir giedram orui, nes tada augalai turi savyje mažiau vandens ir greičiau džiūsta.

Uogas reikia rinkti vos pradėjusias sirpti, tuoj pat džiovinti. Žiedai renkami žydėjimo pradžioje. Lapai ar stiebai renkami augalo žydėjimo metu, prieš žydėjimą ar augalui peržydėjus (pvz., šalpusnis).

Kupoliavimas - Joninių tradicija

Buvo tikima, kad Joninių naktį raganos sugadinančios vaistažolių veikimą. Todėl Joninių išvakarėse moterys, vaikai ir vyresnio amžiaus vyrai pasipildavo po laukus, raistus ir miškus prisirinkti vaistinių augalų, kad jų užtektų visiems metams ne tik sau, bet ir naminiams gyvuliams gydyti. Pirmiausia ieškodavo perkūnžolės - Perkūno sėtos ir augintos žolės, kuri turėjo apsaugoti nuo perkūnijos ir padėti velnio apsėstiems žmonėms, sergant priepuoliu ar skaudant širdžiai. Nusiskindavo ir nelabai gerą vardą turinčią, raganų žole vadinamą rausvažiedę širdažolę. Esą iš šios žolės raganos išsivirusios košės ir ja pasitepusios pažastis galėjo Joninių naktį skraidyti. Tačiau nuo raganų galėjo apsiginti kiečiu, pelynu, šermukšniu, ajerų lapais. Buvo renkamos ramunėlės, širdažolės, puplaiškiai, pelynai, čiobreliai, valerijonai, juodgalvutės, mėtos, rūtos, šermukšnio žiedai, šalpusniai, kraujažolės, trūkžolės, dringelis. Ypatinga reikšmė buvo skiriama jonažolei (ji dar vadinama: brandažolė, joniukas, kiaurinė, kiauris, laurinžolė, Marijos žoliukė, raudonukė, strudenėlis) - žmonės manė, kad ji gali išgydyti nuo 12 iki 99 ligų. Gydomąją galią Joninių naktį įgydavo ir jonvabaliai. Juos naktį rinkdavo, užpildavo spiritu ir vėliau tepdavo suskaudusias vietas.

Tikima, kad Joninių naktį surinktos vaistažolės įgauna nepaprastų galių. Todėl visus metus jos labai skalsiai (po lapelį) naudojamos. Galima jomis pasmilkyti namus, kad nesikauptų bėdos. Visas žoles skubėta surinkti iki vidurnakčio, nes tikėta, kad jos vėliau netenka daug gydančių galių.

Šiuo metu renkami:

barbariso, bruknių, dilgėlių, šalpusnio lapai, trikertės žvaginės žolė, rugiagėlės žiedai, paprastosios kraujažolės žiedai ir žolė, jonažolė, pelynas, gysločio lapai, mėlynių šakelės, trispalvė našlaitė, dirvinis asiūklis, geltonžiedis barkūnas, plaukuotosios sukatžolės lapai, šeivamedžio, akacijų žiedai, liepžiedžiai, šliaužiančioji tramažolė, vaistinė veronika, graikiškų riešutmedžių lapai, žemuogės žiedai ir vaisiai, paprastosios gervuogės lapai, paprastojo lazdyno lapai, prieskoninių augalų žolė (ją galima rinkti visą vasarą): anyžiaus, baziliko, blakinės kalendros, čiobrelio, daržinio dašio, gelsvės, juodojo serbento, juozažolės, krapų, kvapiojo mairūno, rozmarino, mėtos, melisos, peletrūno, petražolių, raudonėlio, vaistinės agurklės, šalavijo lapai ir žiedai (dalis augalų dar bus papildomai nurodyti liepos mėnesį).

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder