Gydymas judesiu - saugo nuo ligų, padeda sveikti

Gydymas judesiu - saugo nuo ligų, padeda sveikti

Kineziterapija

Pacientai atranda kineziterapiją - gydymą judesiu. Vis daugiau žmonių įsitikina, kad atsitiesti po sunkios ligos padeda ne tik piliulės ir injekcijos. 80 proc. gydymo sėkmės priklauso nuo kineziterapijos.

Kineziterapeutai teigia, kad judėjimas gali pakeisti bet kuriuos vaistus, bet jokie vaistai nepakeis judėjimo. Judėjimas kūnui ne tik suteikia stiprybės, bet gali padėti palaikyti ir sustiprinti sveikatą.

Kineziterapija (graik. kinesis - judesys ir therapia - gydymas) - gydymas judesiu ir fiziniais veiksniais - viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Pagrindinis gydomasis veiksnys - natūrali biologinė organizmo judėjimo funkcija.

"Fiziniai pratimai tiesiogiai veikia raumenis, raiščius, sąnarius (visą judėjimo aparatą), organus ir jų sistemas, tarp jų ir centrinę, vegetacinę, humoralinę nervų sistemą. Judesys padeda ne tik sveikti, bet ir išvengti ligų", - tikino Palangos poilsio namų "Baltija" Reabilitacijos centro kineziterapeutė-mankštos specialistė Regina Balčiūnienė.

Daugeliui ligų gydyti

Kineziterapija yra viena svarbiausių reabilitacinio gydymo dalių, ji veikia visas organizmo funkcijas, todėl šį gydymo būdą galima taikyti beveik visų ligų atvejais. Pasak kineziterapeutės R. Balčiūnienės, kineziterapija skiriama pacientams, sergantiems judėjimo aparato, taip pat kardiologinėmis, onkologinėmis, ginekologinėmis bei neurologinėmis ligomis, visam gydymosi laikotarpiui.

Specialistės teigimu, pagrindiniai gydymo judesiu uždaviniai yra palaikyti normalias organizmo fiziologines funkcijas bei atkurti ir normalizuoti pakenktas. Gydymas fiziniais veiksniais efektyvus įvairių komplikacijų profilaktikai bei regeneraciniam procesui organizme skatinti.

Vaikams kineziterapija taikoma ydingos laikysenos korekcijai, kvėpavimo ligų, traumų, įgimtų širdies ligų atvejais.

Ir pratimais, ir masažais

Pagrindinė kineziterapijos priemonė - fiziniai pratimai. Tai gali būti rytinė higieninė, gydomoji gimnastika, dozuotas ėjimas ar kt. Gimnastikos pratimai naudojami esant judėjimo aparato pakitimams bei gydant ligonius, sergančius kvėpavimo sistemos ligomis.

Gydymas vadinamąja koreguojančia padėtimi, kai žmogus tam tikram laikui paguldomas arba pastatomas į tam tikrą padėtį, - tai pasyvus kineziterapijos metodas, taikytinas sunkiems ligoniams.

Masažas - kita plačiai taikoma kineziterapijos rūšis sveikatai stiprinti, darbingumui, psichinėms ir fizinėms žmogaus jėgoms grąžinti.

Visų kineziterapijos priemonių tikslas - po ligų ar patirtų traumų kuo greičiau sugrąžinti žmogų į aktyvų gyvenimą, sustiprinti jį, pagerinti savijautą.

Neturi šalutinio poveikio

Gydytojai vienareikšmiai teigia, kad kineziterapijos procedūros labai naudingos ir profilaktikai, siekiant išvengti sveikatos sutrikimų, negalios, stiprinant fizinę būklę.

Sistemingai mankštinantis, galima paveikti bei atkurti pažeistas funkcines sistemas ir organus. Reguliari dozuota fizinė veikla vysto, gerina, atkuria ir išlaiko kūno lankstumą, judrumą, koordinaciją, jėgą, ištvermę, padeda organizmui adaptuotis prie didesnių fizinių krūvių.

R. Balčiūnienės teigimu, tai yra gera profilaktinė priemonė saugantis nuo širdies ir kraujagyslių, taip pat kvėpavimo ligų.

"Pagrindinis kineziterapijos pranašumas tas, kad ji neturi šalutinio poveikio. Tai yra natūralios funkcijos, kurios padeda sugrąžinti ligoniui jo judėjimą ir apsaugoti nuo komplikacijų", - tvirtino R. Balčiūnienė.

Judesys padeda ne tik sveikti, bet ir išvengti ligų.

Ligita MURAUSKAITĖ

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder