Grožio procedūroms tinka visi metų laikai

Grožio procedūroms tinka visi metų laikai

Nors plastinė chirurgija vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimą, kol kas šios intervencinės grožio procedūros vertinamos prieštaringai: vieni chirurgijai pritaria, kiti - ne. Pagrindinis šių diskusijų klausimas - ar kūno korekcijos visada yra pagrįstos, ar tai tik nevisavertiškumo kompleksą turinčių žmonių užgaida. Tad plastinė chirurgija, kaip nė viena kita medicinos sritis, yra apaugusi įvairiais mitais, gandais ir baubais.

Ar nepavojingos sveikatai botulino toksino injekcijos? Ar nepakenks riebalų nusiurbimo operacijos? Ar po nosies koregavimo operacijos ji tikrai įgaus norimą formą? Ar grožio procedūras galima atlikti vasarą? Panašių klausimų plastikos chirurgai išgirsta kiekvieną dieną. Klaipėdietis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Vytautas Jankūnas pastebi, kad kasmet vis daugiau atsiranda norinčių koreguoti savo išvaizdą su skalpelio pagalba. Pasak chirurgo, į uostamiestį atlikti grožio procedūrų žmonės atvyksta ne tik iš kitų šalies miestų, bet ir iš užsienio. Tai aplinkinių šalių gyventojai, emigrantai ir jau pasitaikė net afroamerikiečių, mūsų šalyje suradusių pigesnių, tačiau ne prastesnių plastinės chirurgijos paslaugų. "Jei turėtume geresnį susisiekimą su pasauliu, tokių pacientų iš už Atlanto išties sulauktume gerokai daugiau.

Kalbant apie Klaipėdą, mieste teikiamos visos išvaizdos korekcijos paslaugos, pradedant raukšlių lyginimu botulino toksino, įvairių užpildų injekcijomis iki krūtų, pilvo, sėdmenų, nosies ar ausų ir kitų operacijų", - sakė gydytojas V. Jankūnas.

Operuotis vasarą patogiau

Norintys pasigražinti su chirurgo pagalba dažnai abejoja, ar vasara tam tinkamas metas. "Grožio procedūroms tinka visi metų laikai, nes, pavyzdžiui, kalbant apie infekcijas, jos gali užklupti tiek vasarą, tiek žiemą. Tačiau vasarą tinkamesnis laikas plastinėms operacijoms jau bent tuo, kad žmonės turi daugiau laisvo laiko, atostogauja, yra labiau atsipalaidavę, pailsėję.

Plastinės operacijos sėkmę lemia ne metų laikai, o tai, ar sutampa paciento norai ir gydytojo galimybės juos įvykdyti. Noras koreguoti savo išvaizdą nepriklauso ir nuo žmogaus amžiaus.

Tačiau palankiausias metas plastinėms operacijoms tada, kai moters ar vyro veidas ir kaklas turi kontūro senėjimo požymių, tačiau oda išlikusi elastinga ir yra ryški veido kaulinė struktūra. Dažniausiai dėl veido atjauninimo operuojami 40-60 metų žmonės",- sakė V. Jankūnas.

Gydytojas pastebi, kad kai kurioms plastinėms operacijoms, pavyzdžiui, atlėpusių ausų korekcijai, vasara yra pats tinkamiausias metas.

"Ne paslaptis, kad mokykloje patyčių dažnai sulaukia vaikai, turintys atlėpusias ausis. Tad tokiam vaikui, kuris rengiasi rudenį pradėti lankyti mokyklą ar, tarkime, baigė pradinę ir rengiasi pereiti į kitą mokyklą, vasarą galima atlikti ausų korekciją, kad vaikas išvengtų užgauliojimų, nesijaustų nevisavertis. Ausų korekcijos operacija trunka tik pusantros valandos, po to 12 parų reikia nešioti specialią juostelę ausims, dar pora savaičių - tik naktimis, kad greičiau išgytų. Ir viskas, ausytės sutvarkytos, ir vasaros atostogos nuo to nenukenčia."


Injekcijos - nepavojingos

Populiariausia kovos su raukšlėmis priemonė - botulino toksino injekcijos. "Kad šios injekcijos kenkia sveikatai ar paverčia veidą į nejautrią kaukę - absoliutus mitas. Tokių injekcijų atliekame tūkstančius ir nėra buvę, kad žmonės skųstųsi, kad dingo veido išraiška. Botulino injekcijos atliekamos aplink akis, kaktoje, t. y. viršutinėje veido dalyje, o aplink lūpas susidariusios raukšlės lyginamos tik užpildais", - teigia gydytojas V. Jankūnas.

Anot chirurgo, botulino toksinas visų pirma yra labai geras vaistas, kuris daug metų naudojamas medicinoje gydyti vaikų susirgimams, kuriuos sukėlė per stiprus, spastinis raumenų veikimas. O pagrindinė botulino toksino paskirtis estetinėje medicinoje - pašalinti nepageidaujamas veido raukšles.

"Botulio toksino injekcija ne tik lygina raukšles, bet ir gydo migreną - tai jau įrodyta. Ir aš turiu kelias pacientes, kurios ateina ne vien dėl estetinės procedūros, bet ir dėl migrenos gydymo tokiu būdu",- pasakojo plastinės chirurgijos specialistas V. Jankūnas. Tiesa, po botulino toksino injekcijų 10 dienų negalima vartoti alkoholio, antibiotikų, eiti į pirtį, darytis veido masažą.

Anot gydytojo V. Jankūno, vis populiaresnis darosi ir prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis. "Dažniausiai žmones vargina pažastų, delnų, padų prakaitavimas. Padidėjęs prakaitavimas - ne vien estetinė problema, dėl jo pakinta oda, per ją daug lengviau gali patekti infekcija.

Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos pažastų, delnų ir padų srityse. Procedūra užtrunka 15 minučių ir žmogus atsikrato jį varginančios problemos",- pasakojo gydytojas. Pasak jo, populiarėja ir veido raukšlių lyginimas hialuroninės rūgšties ir kalcio hidroksilapatito, riebalų užpildų injekcijomis.

"Šios estetinės procedūros su itin kokybiškais užpildais taip pat yra visiškai nepavojingos ir tai yra įrodyta", - teigė gydytojas.

Grožio procedūros - populiarios

Pasak plastikos chirurgo V. Jankūno, uostamiestyje populiarios nosies, krūtų, sėdmenų formos, pilvo sienos, akių vokų korekcijų, riebalų nusiurbimo operacijos, odos klosčių pašalinimo po skrandžio mažinimo operacijų ir staigaus svorio netekimo, raukšlių lyginimo, veido formos koregavimo užpildais, prakaitavimo mažinimo procedūros.

Didesnės apimties plastinių operacijų, pavyzdžiui, nosies korekcijos ar krūtų didinimo, uostamiestyje tenka laukti eilėje po kelias savaites, trumpesnių operacijų - po kelias dienas, o raukšlių lyginimo ar kitoms procedūroms eilių beveik nėra.

Žinoma, kiek teks laukti eilėje dėl plastinės operacijos, priklauso ir nuo pasirinkto plastinės chirurgijos specialisto.

"Daugiausiai gražinasi moterys, vyrai tarp visų pacientų sudaro iki 15 proc. Kiekvieno žmogaus požiūris į grožį yra savitas. Taip pat ir senstame kiekvienas skirtingai - tai priklauso nuo genetikos, mitybos, gyvenimo būdo.

Šioje medicinos srityje ne tik pacientas renkasi gydytoją, bet ir gydytojas renkasi pacientą. Pavyzdžiui, niekada neatliksiu operacijos pacientui, kuomet matau, jog jis turi ne išvaizdos trūkumų, o gilių psichologinių problemų.

Prieš atliekant operaciją su pacientu išsiaiškiname, kokių rezultatų jis tikisi, kokios mūsų galimybės, kompiuteryje parodome, kokia po operacijos bus nosis ar krūtys. Jei paciento lūkesčiai neatitinka gydytojo galimybių, jis visada gali kreiptis į kitą gydytoją",- pasakojo Vytautas Jankūnas.


Komplikacijos - ne išimtis

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas V. Jankūnas neslepia, jog ir šioje medicinos srityje po operacijų galimos komplikacijos.

" Jų pasitaiko ir pas mus, ir visame pasaulyje. Jei chirurgas sako, kad jo darbe nepasitaiko komplikacijų, galima teigti, jog jis neoperuoja arba jo atmintis prasta.

Komplikacijos mūsų darbe - tai paciento nusivylimas operacijos rezultatais, netikėtos infekcijos... Daug mokomės, investuojame į paslaugų kokybę, tačiau ko galima pasimokyti iš infekcijos, kuri užklumpa staiga, kad ir kaip jos stengtumeisi išvengti", - tvirtino V. Jankūnas.

Grožio industrijos srityje, aišku, yra ir kitokio pobūdžio komplikacijų, kai pacientai kartais apgaunami, siekiant pasipelnyti. Štai neseniai Prancūzijoje nugriaudėjo skandalas, kuomet išaiškėjo, jog krūtų implantams gaminti buvo naudojamas ne medicininis, o techninis silikonas. "Tokie dalykai - baisu. Ir pas mane jau buvo atvykusi ne viena pacientė pasikeisti būtent šių falsifikuotų krūtų implantų",- sakė V. Jankūnas.

Pastaraisiais metais plastinės operacijos jau nebeslepiamos po paslapties šydu, kuomet moterys nelabai norėjo, kad kas sužinotų, jog pasididino krūtis ar atliko veido odos patempimo operaciją.

"Kaip tik dabar moterys prašo, kad operacijos rezultatai būtų kuo ryškesni: jei jau didinasi krūtis, tai turi būti išties regimi pokyčiai. Ir visuomenė tampa pakantesnė šiai temai. Juk iš tiesų, jei jau dedame dantų implantus, atliekame jų balinimo procedūras, tai kodėl didinti krūtis implantų pagalba - nenatūralu?" - svarstė gydytojas V. Jankūnas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder