Kasmet auga srautai pacientų, ieškančių onkologinės pagalbos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri yra viena pirmaujančių šalyje šioje medicinos srityje.
Pagalba - konkrečiai pacientui
"Ligoninėje dirba visi reikalingi specialistai, kurių prireikia onkologijoje. Tačiau vienas pats gydytojas onkologas ar chirurgas nesprendžia, kaip gydyti pacientą.
Kiekvieną savaitę susirenka multidisciplininė komanda, kuri individualiai pacientui paskiria gydymo taktiką. Pavyzdžiui, prostatos vėžį operuoja gydytojai urologai, į pagalbą jiems, kad pacientai, esant didesniam navikui, nenukraujuotų, ateina angiochirurgai. Kuomet vėžio metastazės išplitusios į kitus organus - prireikia kitų sričių specialistų pagalbos.
Pagrindinį koordinuojantį darbą atlieka gydytojas onkologas. Nuolatinis bendradarbiavimas - vienas pagrindinių pacientų saugumo ir gydymo efektyvumo garantijų. Tokia išskirtinė gydymo taktika, modernios technologijos, aukšto lygio specialistų komanda duoda gerus rezultatus, kurie ir būdingi europinio lygio ligoninei ", - teigia Chemoterapijos skyriaus vedėjas, gydytojas chemoterapeutas Alvydas Česas.
Pasak chemoterapeuto A. Česo, gydymo technologijos pasiekė tokį lygį, kad galima taikyti ir efektyvesnį, ir saugesnį gydymą tiek pacientams, tiek su pavojingomis medžiagomis ir technologijomis dirbantiems gydytojams. Ligoninėje taikomi ir kiti pažangūs gydymo būdai - hiperterminė peritoninė chemoterapiija, o kombinuotai skiriant spindulinę ir cheminę terapiją bei taikant tausojančiąją chirurgiją žymiai sumažinama pacientų invalidizacija.
"Šiuo metu taikant agresyvų chemoterapinį gydymą ir tausojančių chirurgiją galima 80 proc. pacientų išgydyti ir kontroliuoti jų ligą", - teigia A. Česas.
Palengvina gyvenimą
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ne tik teikiama kvalifikuota onkologinė pagalba, bet ir ieškoma būdų, kaip palengvinti sergančiojo gyvenimą, pagerinti jo gyvenimo kokybę.
"Mūsų ligoninėje pacientams implantuojama ir speciali vakuuminė sistema su vaistų infuzijomis, tad žmogus tik periodiškai ateina užsipildyti vaistų ir toliau gyvena visavertį gyvenimą, eina į darbą. Tokia sistema mūsų ligoninėje naudojama jau penkerius metus, - pasakojo A. Česas. - Daug ligonių dėl infuzijų sistemos atvyksta pas mus iš visos Lietuvos". Gydytojas chemoterapeutas pabrėžė, kad kiekvienam pacientui gydymas yra personalus, tad ne kiekvienam reikalingos operacijos ar patys naujausi medikamentai.
SVARBU. "Šiuo metu taikant agresyvų chemoterapinį gydymą ir tausojančiąją chirurgiją galima 80 proc. pacientų išgydyti ir kontroliuoti jų ligą", - teigė Chemoterapijos skyriaus vedėjas, gydytojas onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas
Rašyti komentarą