Baltijos valstybės kartu pirks vaistus ir medicinos prietaisus
Baltijos valstybės bendradarbiaus centralizuotai pirkdamos vaistus ir medicinos prietaisus. Tai įtvirtinta trečiadienį trijų valstybių pasirašytame partnerystės susitarime dėl bendro vaistų ir medicinos prietaisų pirkimo bei centralizuotai įsigytų vaistų ir medicinos prietaisų skolinimo.
Susitarimą Rygoje pasirašė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Ingrida Circenė ir Estijos socialinių reikalų ministras Hanno Pevkur, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Partnerystės susitarimas sudaro teisinį pagrindą trims Baltijos valstybėms kartu atlikti centralizuotus vaistų ir medicinos priemonių pirkimus, o esant reikalui operatyviai paskolinti partneriams būtinų vaistinių preparatų ar medicinos prietaisų. Pasak sveikatos apsaugos ministro R. Šukio, trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimas įsigyjant vaistus ar medicinos pagalbos priemones atveria daug didesnes galimybes derėtis dėl kainų su vaistų gamintojais ir tiekėjais.
"Suvienijus trijų Baltijos valstybių pajėgas vaistų rinkoje atsiranda vienas kur kas daugiau svorio turintis žaidėjas, galintis rezultatyviau derėtis su vaistų gamintojais ir tiekėjais dėl kainų. Šis susitarimas kartu atveria galimybes veiksmingesniam sveikatos priežiūros paslaugų teikimui Baltijos valstybėse, leidžia skaidriau ir operatyviau įsigyti vaistus bei sumažinti administracines išlaidas viešiesiems pirkimams", - ministerijos pranešime cituojamas R. Šukys.
Rygoje pasirašytas trijų Baltijos valstybių partnerystės susitarimas yra atviras. Prie jo gali prisijungti kitos Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės valstybės.
2010 m. Rygoje vykusioje Baltijos ministrų pirmininkų taryboje buvo nuspręsta įsteigti bendrą Baltijos valstybių darbo grupę sveikatos klausimais. Kaip vienas iš šios darbo grupės veiklos rezultatų - parengtas susitarimas dėl bendro vaistų ir medicinos prietaisų pirkimo ir centralizuotai įsigytų vaistų bei medicinos prietaisų skolinimo.
Rygoje trijų Baltijos valstybių ministrai taip pat aptarė pirminės sveikatos priežiūros organizavimo, šeimos gydytojų skatinimo, darbo kokybės gerinimo klausimus, pasikeitė nuomonėmis dėl vakcinų pirkimo praktinių aspektų, inovatyvių medicinos produktų ir technologijų diegimo sveikatos priežiūroje.
Rašyti komentarą