Alergišką šiaulietį pražudė bitės įgėlimas

Alergišką šiaulietį pražudė bitės įgėlimas

Skaudi nelaimė iš gyvenimo išplėšė 57-erių šiaulietį - vyras mirė netrukus, kai besidarbuojant sodų bendrijoje Šiauliuose jam įgėlė bitė.

Šiauliečio gyvybę pasiglemžusi tragedija Bačiūnų gatvėje esančioje sodų bendrijoje įvyko pirmadienio rytą.

Pastangos atgaivinti buvo bevaisės

Sode darbavęsis vyras dar spėjo ateiti prie namelio ir pasisakyti žmonai, kad jam ties ausimi įgėlė bitė. Netrukus nelaimingasis prarado sąmonę ir susmuko.

Į nelaimės vietą atskubėjus greitosios medicinos pagalbos ekipažui šiaulietį jau buvo ištikusi klinikinė mirtis.

Medikai nelaimingajam skubiai pastatė lašelinę, bandė reanimuoti, tačiau visos pastangos sugrąžinti jį į gyvenimą buvo bergždžios.

Vyro gyvybė užgeso greitosios medicinos pagalbos automobilyje, pakeliui į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Svarbu saugiai pašalinti geluonį

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė „Respublikai“ teigė, kad įgėlus bitei svarbu kuo skubiau pašalinti geluonį.

Pasak gydytojos, nederėtų bandyti išspausti geluonį iš įgėlimo vietos pirštais, nes tokiu atveju į organizmą gali patekti dar daugiau nuodų.

E.Kukaitienės teigimu, kur kas saugiau būtų pamėginti geluonį nubraukti bukąja peilio geležtės dalimi ar popieriaus lakštu.

„Ypač pavojinga, kai bitės įgelia į galvos sritį, nes joje yra geresnė kraujotaka, dėl to nuodai pasklinda greičiau, - teigė gydytoja. - Jei pasireiškia alerginė reakcija, gali pasunkėti nukentėjusiojo kvėpavimas, kristi kraujospūdis, prasidėti dusulys, įgeltąjį apima silpnumas, ima krėsti drebulys, padažnėja pulsas, ima pykinti“.

Pastebėjus bet kurį iš šių požymių, anot E.Kukaitienės, reikia tuojau pat kviesti greitąją medicinos pagalbą arba vežti nukentėjusįjį į ligoninę savo transportu. Nes prasidėjus bendrai viso organizmo reakcijai būna brangi kiekviena sekundė.

Reikia stengtis bičių neprivilioti

Anot gydytojos, jei įgeltas žmogus yra sąmoningas, laukiant greitosios pagalbos reikia padėti jam atsisėsti arba atsigulti. Jei nukentėjusysis dūsta - pasodinti, kad jam būtų lengviau kvėpuoti. Jei nelaimingajam silpna ir svaigsta galva, derėtų jį paguldyti ir kojas pakelti aukščiau galvos. Nukentėjusiajam netekus sąmonės ir nustojus kvėpuoti būtina pradėti dirbtinį kvėpavimą (kas 30 krūtinės ląstos paspaudimų 2 įpūtimai).

„Labai svarbu ir tai, kad žmonės stengtųsi neprivilioti bičių bei kitų geliančių vabzdžių, - pastebėjo E.Kukaitienė. - Šie vabzdžiai puola valgant ledus, saldumynus, geriant aromatizuotus gėrimus, prisikvėpinus kvepalais, vilkint gėlėtais drabužiais“.

Anot E.Kukaitienės, yra žmonių, kurie išgyvena ir po daugybės bičių įgėlimų, tačiau kitiems gali būti mirtinas ir vienos bitės įgėlimas.

„Po įgėlimo žmogui gali išsivystyti anafilaksinis šokas - organizmo reakcija į kitos kilmės baltymus, - sakė gydytoja. - Deja, jei žmogus labai alergiškas ir jautrus, gali įvykti labai staigi mirtis. Kiekvienoje šalyje kasmet būna atvejų, kai bičių ar kitų vabzdžių įgėlimai baigiasi žmonių mirtimi“.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder