25 japonų patarimai kaip gyventi 100 metų

25 japonų patarimai kaip gyventi 100 metų

Okinavos gyventojai – ilgaamžiškumo rekordininkai.  Specialistai paskaičiavo, kad šios Japonijos salos žmonės penkis kartus rečiau nei europiečiai kenčia nuo infarkto, insulto ir vėžio. Kur slypi to paslaptis?

Pasak specialistų, Okinavos gyventojai pasižymi išskirtiniu,  savitu požiūriu į gyvenimą bei mitybos sistemą. Štai veiksmai, kurie prailgina gyvenimą ir jaunystę:

1. Venkite skubos.

Nesistenkite nuversti kalnų. Kažko nespėjate? Nieko baisaus, nedarykite nieko paskubomis. Juk dėl skubėjimo patiriamas nuolatinis stresas pirma laiko susendina organizmą.

2. Apribokite cukraus vartojimą:

Leiskite sau pasilepinti ne daugiau kaip 1 arbatiniu šaukšteliu per dieną. Dėl cukraus pertekliaus organizmas greičiau susidėvi.

3. Suvalgykite per dieną 500–600 g šviežių daržovių.

Gaminkite kopūstų, burokėlių, morkų, ropių salotas – su aliejumi, bet ne su majonezu.

4. 2–3 kartus per mėnesį lankykitės pirtyje.

Karštas vanduo ir garai Tekančios Saulės šalyje laikomi pagrindiniais senatvės priešais.

5. 3–4 kartus per savaitę valgykite troškintą maistą.

Tokiu būdu pagaminti patiekalai – jaunystės šaltinis, nes juose išlieka daugiausia visų organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų.

6. Įtraukite į savo valgiaraštį jūros kopūstus.

Sveikatai palaikyti ir gerinti per savaitę būtina suvalgyti 500 g jūros kopūstų. Jie šalina iš organizmo kenksmingas medžiagas, kurios „vagia“ jaunystę.

7. Kruopščiai kramtykite maistą.

Tokiu būdu palengvinsite darbą virškinimo organų darbą, nes dėl pastarųjų perkrovimo taip pat greičiau susidėvi organizmas.

8. Atsisakykite įpročio gulėti ant sofos.

Horizontali padėtis rekomenduotina  tik 8–9 valandas per parą, tvirtina japonų gydytojai. Gulint ilgiau, pažeidžiama kraujo apytaka ir atsiranda sveikatos problemų.

9. 2–3 kartus per savaitę virkite žuvienę.

Populiariausias patiekalas ant japonų stalo – žuvies sultinys. Nieko nuostabaus, juk jis turtingas medžiagų, kurios prailgina jaunystę.

10. Įsigykite vandens filtrus.  Japonai nevirina vandens,  kad „neužmuštų“ jo naudingųjų savybių. Gerkite nevirintą, bet gerai išvalytą vandenį.

11. Atraskite naujų įspūdžių šaltinius.

„Esu sveikas, kol man įdomu“ – tai Japonijos ilgaamžių šūkis. Susiraskite pomėgį, nesėdėkite nuo ryto iki vakaro prie televizoriaus.

12. „Ne – baltai duonai!“ 

 Japonai apskritai nevalgo baltos duonos. Jeigu negalite be jos apsieiti, sumažinkite jos riekelių skaičių.

13. Dažniau iškylaukite gamtoje.

Jei neturite galimybės išvykti į užmiestį ar sodybą, pasistenkite namuose laikykite žydinčių vazoninių gėlių. Augalai mažina nervinę įtampą ir gerina širdies darbą.

14. Pratinkite organizmą prie šalčio.

Šaltis leidžia ląstelėms ilgiau išlikti jaunoms. Kartą per savaitę maudykitės po kontrastiniu dušu ir miegokite vėsiame kambaryje (ne daugiau 18 laipsnių).

15. Per dieną išgerkite 3–4 puodelius žaliosios arbatos.

 Žalioji arbata – japonų ilgaamžiškumo eliksyras. Žalioji arbata apsaugo organizmą nuo blogos ekologijos ir mažina riziką susirgti vėžiu. Žalioji arbata nepraranda savo gydomųjų savybių, geriama be cukraus.

16. Daugiau judėkite!

Stenkitės kasdien 20–30 minučių praleisti gryname ore. Rytais 10–15 minučių darykite mankštą. Fizinis krūvis suteikia organizmui gyvybinės energijos.

17. Nesigydykite patys!

Japonų vaistinėse net aspirinas neparduodamas be gydytojo recepto. Vartokite tik mediko paskirtus vaistus.

18. Mažiau keptų patiekalų!

Tokį maistą japonai laiko pavojingu sveikatai, nes jame apstu kenksmingo cholesterolio ir kancerogeninių medžiagų. Pasistenkite atsisakyti tokiu būdu pagamintų patiekalų ar bent jau lepinkite savo gomurį keptomis bulvytėmis ar mėsa ne dažniau nei kartą per savaitę.

19. Duokite darbo galvos smegenims.

Spręskite kryžiažodžius, skaičiuokite grąžą parduotuvėje. Tuomet ir būdami brandaus amžiaus išsaugosite „žvalų“ protą ir gerą savijautą.

20. Neapkalbinėkite.

Priešiškas aplinkinių kaulelių narstymas vagia gyvybinę energiją, – tokios nuostatos laikosi Okinavos gyventojai. Apie kitus atsiliepkite gerai arba tylėkite.

21. Ant pusryčių stalo – vandenyje virta košė.

Kruopos (grikių, avižų, manų) turi mineralų, būtinų mūsų ląstelėms. Suprantama, kad pastarosios, gaudamos visavertį maistą, jos ilgiau išsaugo organizmo jaunystę.

22. Bendraukite!

Kaip bebūtumėte užimti, raskite laiko artimiems žmonėms. Draugiški pasisėdėjimai normalizuoja kraujo spaudimą ir stiprina apsaugines organizmo jėgas.

23. Mažiau raudonos mėsos!

Pastaroji šalina iš organizmo geležį, o dėl jos trūkumo organizmas greičiau sensta. Jautieną, avieną ir kiaulieną pakeiskite žuvimi ir vištienos krūtinėlėmis.

24. Valgykite vietos vaisius.

Iš obuolių ir kriaušių, išaugintų jūsų regione, organizmas įsisavina 80 procentų vitaminų, o iš kitų (ypač egzotinių) kraštų  – tik 30 procentų.

25. Plaukite rankas 6–8 kartus per dieną.

Tai „išvaduos“ jus nuo bakterijų ir mikrobų, sukeliančių  įvairias ligas. Rizika susirgti bus mažesnė, o imunitetas – stipresnis.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder