10 priežasčių mesti cigaretę į šalį

10 priežasčių mesti cigaretę į šalį

Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, tačiau šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta. Kad būtų lengviau, reikia save kaip nors motyvuoti, įtikinti, kad be jo gyvenimas bus tik geresnis.

JAV kas 80 sekundžių nuo tabako sukeltų ligų miršta po žmogų. Net jeigu rūkote 40 metų, niekada ne vėlu mesti.

Rūkydamos jūs įgyjate ne tik fizinę, bet ir psichologinę priklausomybę, kuri sulig kiekvienais metais vis labiau didėja, todėl tai padaryti tampa vis sunkiau. Jeigu manote, kad cigaretės dūmelis – nepriklausomybės išraiškos būdas, jūs labai klystate.

Štai 10 priežasčių, dėl kurių turėtumėte atsisakyti rūkymo:

1. Tai sugrąžins jūsų skonį ir uoslę. Rūkaliai negali mėgautis daugeliu maisto produktų, nes paprasčiausiai nebejaučia jo skonio ir kvapo. Metus rūkyti, šie pojūčiai sugrįžta – vieniems jau po kelių dienų, kitiems, jeigu šį įprotį turi jau labai seniai, gali prireikti ir trijų ar šešių mėnesių. Bet kuriuo atveju, galima pastebimai pagerinti savo gyvenimo kokybę.

2. Apsaugos nuo ankstyvo odos senėjimo. Kiekvienai moteriai labai svarbu, kad oda būtų lygi ir graži, kiekviena nori atrodyti jaunesnė. Ekspertai teigia, kad dėl rūkymo ant veido atsiranda raukšlių (taip nutinka dėl to, kad suprastėja deguonies įsisavinimas, todėl oda praranda savo elastingumą ir išvaizdą). Tad jei nenorite atrodyti vyresnės, nei esate iš tikrųjų, cigaretes geriau pamirškite.

3. Socialinė adaptacija. Įdomu tai, kad priežastys, vertusios jus pradėti rūkyti, dabar verčia mesti. Rūkyti buvo madinga, stilinga, o šiandien egzistuoja begalė draudimų rūkaliams. Kavinėje ar biure, taip pat ir kai kuriose kitose viešose vietose, dūmo taip nevaržonai nebeužsitrauksite, tad teks derintis prie kitų.

4. Pagerės jūsų sveikata. Žinoma, šis argumentas daugeliui jau įkyrėjo, tačiau vertėtų jį apsvarstyti dar kartą.

Metus rūkyti jus ramybėje paliks kosulys.

Sumažės dusulys. Rūkymas mažina deguonies kiekį kraujyje, todėl žmogus greičiau pavargsta, o po didesnio fizinio aktyvumo greitai ima dusti. Jeigu mesite, ši bėda išsispręs per 1–9 mėnesių laikotarpį.

Širdies ir kraujagyslių ligų rizika bus mažesnė. Tiesa, praeis 15 metų, kol ji susilygins su nerūkančiųjų, bet stengtis verta.

Apsaugos nuo plaučių vėžio ir kitų jų ligų (na, bent jau gerokai sumažins tikimybę jomis susirgti). Tyrimai rodo, kad 90 % atvejų įvairios vėžio formos pasireiškia būtent rūkantiems. Vėžys – šio amžiaus rykštė, bet jos galima išvengti.

Ne taip greitai pasireikš protiniai sutrikimai.

Sumažės rizika susirgti autoimuninėmis ligomis (pavyzdžiui, sistemine raudonąja vilklige – ji gali sukelti uždegimą, skausmą, viso kūno audinių pažeidimus. Mokslininkų teigimu, rūkymas padidina tikimybę ja susirgti).

Vyrai, nenorintys potencijos sutrikimų, taip pat turi apie ką pamąstyti – daugiau nei 20 cigarečių per dieną 60 % padidina jų tikimybę. Vadinasi, vyriškumą išsaugoti galima ne tik vaistiniais preparatais.

Nekankins rėmuo. Tyrimų duomenimis, rūkantys daugiau nei 20 metų 70 % dažniau turi bėdų dėl skrandžio rūgštingumo ir gastroezofaginių refliuksų.

Mažesnė tikimybė susirgti pieno liaukų vėžiu. Patikėkite, tai nenudžiugintų nė vienos (ypač rūkančių – joms ši liga pasireiškia 30 % dažniau nei toms, kurios niekada nerūkė). Gal laikas mesti?

5. Sutaupysite pinigų. Rūkymas – brangus malonumas. Pamėginkite paskaičiuoti, kiek jis jums kainuoja per savaitę, per vienerius metus, per penkerius. Turėtumėte pakraupti ir imti graužtis – juk tikrai galite išleisti pinigus naudingiau.

6. Malonesnis kvapas. Kadangi rūkaliai gera uosle nepasižymi, jie nejaučia, kad dūmų prisigėrę jų drabužiai ir plaukai. Jeigu tarp jūsų giminių, draugų ar kolegų yra nerūkančių, patikėkite – jiems su jumis bendrauti taps daug maloniau.

7. Geriau miegosite. Ekspertų teigimu, rūkaliai gerai išsimiegoti negali, o juk tai būtina sąlyga, kad jaustumėmės gerai, mažiau sirgtume. Miego trūkumas labai pablogina gyvenimo kokybę, tad atsikračiusios tabako galite sutaupyti pinigėlių ir dėl to, kad greičiausiai nebeprireiks raminamųjų ir migdomųjų.

8. Jūsų gyvenimo trukmė pailgės 6–8 metais. Pamąstykite, kiek daug įdomaus ir prasminga per tą laiką būtų galima nuveikti.

9. Atrodysite estetiškiau. Geltoni dantys, reti plaukai, sudribusi ir pilka oda jūsų tikrai nepuoš. Jūs galite to išvengti.

10. Kaip jau minėta, bendrauti su jumis nerūkantiems taps maloniau. Visos iki šiol išvardintos priežastys yra šiek tiek „egoistiškos“, nes kalbama tik apie jus, tačiau jeigu jums rūpi ir aplinkinių sveikata, padarysite tinkamas išvadas. Apie pasyvaus rūkymo žalą tikriausiai žino visi. Štai, pavyzdžiui, šiais metais Amerikos mokslininkai įrodė, kad vaikai dėl jo įtakos turi kraujagyslių bėdų, kurios paprastai pasireiškia pagyvenusiems žmonėms. Jeigu turite atžalų, turėtumėte ypač susimąstyti – juk turbūt nė viena mama savo vaikui bloga nelinki.

Medžiagos ir patarimų daugybė, pagalbos galima rasti... Viskas, ko reikia – save motyvuoti ir nepamiršti, dėl ko tai darote.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder