Kartą per metus atvykstanti vizito į Lietuvą valdytoja, psichiatrijos specialistė, parašiusi 3 akademines knygas, skaitanti paskaitas ir turinti savo verslą, trumpai pristatė savo veiklą ROTARY klube: ji skaito pranešimus kalėjimuose, tarptautiniuose rotariečių susitikimuose.
Pavyzdžiu ji minėjo pasaulinės ROTARY organizacijos prezidentą japoną Sakujį Tanaką. Šis didžiadvasis žmogus gimė vargingoje šeimoje, nuo mažų dienų dirbo sunkius darbus ir svajojo būti turtingu, nes galvojo, kad tai yra laimė. Kai 1975 m. tapo ROTARY klubo nariu, suprato, jog laimė - tai pagarbus elgesys su kitais, net tais, kurie nelabai patinka, ir pagalba žmonėms. Ir tik taika per tarnystę padeda išspręsti konfliktus, suteikia saugumą, stabilumą, pasitikėjimą.
KELIAS. "Mūsų pareiga ir kelias - galvoti apie kitus. Paraginčiau į rotariečių gretas įsilieti daugiau jaunų žmonių, turinčių savo verslą", - susitikimo metu sakė 1460 apygardos valdytoja Anette Lowert.
Pasak A. Lowert, dar 1985 metais pasaulyje buvo fiksuota 3 500 susirgimų poliomielitu atvejų, o šiuo metu poliomielito virusas gajus tik trijose šalyse, ir esame arti to, jog išspręsime šią problemą. Viešnia padėkojo Lietuvos ROTARY klubų nariams, jog šie poliomielito išnaikinimo programai skyrė 19 tūkst. litų.
Lietuvos ROTARY organizacijos pirmininkė Vilma Mažeikienė susitikime akcentavo ilgalaikes tarptautinių jaunimo organizacijų mainų programas. Pažangus, aktyvus jaunimas turės galimybę išvykti į užsienį stažuotis, mokytis, kad vėliau galėtų būti Lietuvos ambasadoriais toje valstybėje.
Ji pasidžiaugė, kad yra kuriama nauja Lietuvos apygarda, informavo, kaip klubai turėtų dalyvauti ir pritarti to proceso vyksmui, ir palinkėjo klubams vykdyti rotarietišką labdaros ir paramos veiklą. Anot V. Mažeikienės, nebūtina plėsti didžiulius tarptautinius projektus, nes galima orientuotis ir į mažesnės apimties projektus, kurie yra arba gali būti labiau svarbūs Lietuvai, ir galvoti, kaip pritraukti daugiau žmonių į tuos projektus ir surinkti daugiau lėšų.
Rašyti komentarą