Senolė savo bute priglaudė 16 kačių

Senolė savo bute priglaudė 16 kačių

Vos prieš gerą pusmetį įsikūrusios virtualios Gyvūnų globos Šilutėje iniciatorei Ignei Zarambaitei kasdien tenka spręsti įvairius klausimus, susijusius su benamiais, beglobiais ar tiesiog pasiklydusiais gyvūnais. Kaip atviravo pati Ignė, ji sulaukia net grasinančių skambučių. Vieni gyventojai tiesiog reikalauja, kad rastas ar priklydęs gyvūnas būtų kuo skubiau paimtas, o kiti - iš didelės meilės beglobius gyvūnėlius priglaudžia net nesukdami galvos, ar tam turi tinkamas sąlygas.

Dar visai neseniai Savivaldybės administracijos atstovai lankėsi pas vieną garbaus amžiaus šilutiškę, kuri savo trijų kambarių bute, miesto centre, pasirodo, kurį laiką yra priglaudusi net devynias kates. Praėjusią savaitę Ignė taip pat aplankė senolę ir jos bute suskaičiavo jau net šešiolika šių keturkojų gyvūnų.

„Moteris vieną po kitos iš gatvės priglaudė priklydusias, benames kates. Žinoma, taip jos buvo apsaugotos nuo šalčio ir bado", - kalbėjo Ignė.

Visa laimė, pasak pašnekovės, kad beveik visos katytės sterilizuotos/kastruotos. Ir tai padarė pati globėja savomis lėšomis.

Žinia apie šešiolika kačių po vienu stogu gal ir nebūtų iškilusi į viešumą, jei ne mielaširdingos senolės kaimynai, kurie, neapsikentę nuo nemalonaus kvapo, ir kreipėsi pagalbos į Savivaldybėje dirbančius atsakingus asmenis.

Po administracijos darbuotojų apsilankymo buvo nutarta, kad iki balandžio mėnesio bute tegali likti dvi katės. Kitas reikia likviduoti arba joms surasti šeimininkus.

Ignė sulaukė sunerimusio skambučio iš senolės sesers, moteris prašo pagalbos, nes skubiai reikia kažkur apgyvendinti dvylika kačių. Dvi iš šešiolikos pasiliks dabartinė jų šeimininkė, dar dviem jau surasti naujieji namai.

Žmonės grasina nugalabyti gyvūnus

Pasiklydusių ir beglobių šunelių ypač padaugėjo po naujametinių švenčių. Galbūt keturkojai išsigando nuolat sprogdinamų fejerverkų ir sumišę pasimetė.

Kaip pasakojo Ignė, kad apie priklydusį, valkataujantį gyvūną informuojančių skambučių kartais sulaukia net po penkis kartus per dieną, tačiau pasitaiko ir ramių valandų.

„Su gyventojais tariamės, kad jie bent parą ar dvi paglobotų priklydusius veislinius šunis ar kates. Deja, paprastiems keturkojams globos paieškos kartais užsitęsia net iki kelių savaičių. Informaciją apie gyvūną talpiname „Facebook” svetainėje, įdedame nuotraukas, aprašymą. Pasiklydusių veislinių gyvūnų šeimininkai netrukus atsiranda.

Pasitaiko ir tokių skambučių, kur žmonės grasina, kad jei skubiai neišvešime gyvūno, jį išneš į mišką ar kaip kitaip susidoros. Tuomet turiu įkalbinėti, prašyti, kad to nedarytų, o kurį laiką palauktų, kol atrasime laikinus namus.

Pasitaikė vienas skambutis iš gyventojo, kuris papasakojo apie blogą elgesį su gyvūnais ir kad į virtualiąją Gyvūnų globą Šilutėje jį nukreipė policijos pareigūnai. Keista, nes teisiškai dėl blogo elgesio su gyvūnais ir turėtų reaguoti policija. Aš neturiu įgaliojimų eiti į žmonių privačią valdą ir aiškintis situacijos. Taip pat buvo vienas skambutis ir iš Savivaldybės administracijos atstovo, kuris teiravosi, ar pradėjome veiklą, ar, reikalui esant, jie gali pas mus nukreipti gyventojus,” – pasakojo Ignė.

Kol kas virtuali Gyvūnų globa Šilutėje neturi specialių sąlygų, kur galėtų bent laikinai apgyvendinti priklydusius gyvūnus, tad didžiausios pagalbos sulaukia iš savanorių, laikinų šeimininkų, kurie savo namuose glaudžia naujų namų laukiančius šunelius, katytes. Tačiau, kaip sakė Ignė, reikia ir daugiau tokių geraširdžių žmonių. Juolab, kad artėja pavasaris, kai prasidės gyvūnų vados, o kiemuose ir po laiptinėmis ims strikinėti maži pūkuoti kačiukai.

Kalbintas Šilutės rajono savivaldybės Sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis pripažino, kad dažnai tenka vykti į vietas, kuriose, kaip žmonės nurodo, vaikšto beglobiai gyvūnai. Deja, inspektorius pripažino, kad rajone trūksta vietos, kur būtų galima laikinai apgyvendinti namų ieškančius gyvūnus.

„Tokia vieta tikrai turėtų būti ne mieste, nes ilgai neužtruktume, kad joje būtų apgyvendintos dešimtys šunų ar kačių. O skleidžiamas kvapas, triukšmas - netinkami miesto erdvėje”, - kalbėjo J. Čeponis.

Sanitarijos inspektorius pripažino, kad įkurti Gyvūnų prieglaudos namus reikia nemažai lėšų. Kas šiais laikas tam ryšis? Juk ne paslaptis, kad savivaldybės biudžetas ir taip turi daug finansinių problemų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder