Į Kazachstaną išlydėta „Misija Sibiras“ ekspedicija

Į Kazachstaną išlydėta „Misija Sibiras“ ekspedicija

Ketvirtadienio rytą gausiai susirinkę piliečiai, politikai ir visuomenės veikėjai Vilniaus geležinkelių stotyje išlydėjo 17-ąją „Misija Sibiras“ ekspediciją.

Išlydėtuvėse dalyvavęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis „Misijos Sibiras“ dalyviams sakė, kad projektas sukūrė tam tikrą, nevienadienį, sąjūdį, vieną kariuomenę. Profesorius užsiminė, kad visi tie, kurie jau ne vienus metus dalyvavo šiame projekte, galėtų svarstyti ir apie dalyvavimą rinkimuose. 

„Misijos Sibiras“ dalyviai sukūrė tam tikrą sąjūdį. Tai nėra vienkartinė misija. Jūs - viena kariuomenė. Ar jūs susitinkate visi, tie, kurie per tuos metus dalyvavo misijoje? Galbūt galvojate dar ir rinkiminį sąrašą sudaryti ir rinkimuose dalyvauti? Tai būtume jėga“, - negailėdamas pagyrų projekto dalyviams kalbėjo V. Landsbergis. 

Išlydėdamas projekto dalyvius užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva yra ne tik ten, kur plaka lietuviška širdis, bet ir ten, kur yra lietuviški kapai.

„Nepaprastai kilnu yra tai, ką darote jūs, „Misija Sibiras“ dalyviai. Atveždami grumstelį Lietuvos žemės, šalies dvasios ir primindami, kad mes esame dėkingi žmonėms, paaukojusiems savo gyvybę“, - sakė L. Linkevičius.

Šiemet rengiama ekspedicija patyrė nesklandumų, privertusių keisti jau suplanuotą kelionės maršrutą.

Rusijos Federacijos ambasadai Lietuvoje atsisakius ekspedicijos „Misija Sibiras'18” komandai išduoti vizas, projekto organizatoriai pakeitė ekspedicijos planą ir vyks į politinių kalinių laidojimo vietas Kazachstane. Čia jie išbus dešimt dienų.

Pasak ekspedicijos organizatorių, netikėta žinia dėl vizų sukėlė daugybę papildomų rūpesčių ir problemų. Naujasis maršrutas reikalauja ne tik nenumatytų išlaidų, bet ir dar daugiau visuomenės pagalbos surandant kuo daugiau žmonių, patyrusių kalinimus šiame krašte, ar jų artimųjų, ir galinčių pasidalinti istorijomis.

„Misija Sibiras“ ekspedicija Kazachstane paskutinį kartą lankėsi 2009 metais. Šio krašto gamtinės sąlygos smarkiai skiriasi nuo Sibiro, koks yra Rusijoje. Kazachstano pietuose temperatūra vasarą gali pakilti net iki 45 laipsnių karščio, o stepėse galima sutikti nuodingų skorpionų ar vorų.

Dabartinėje Kazachstano teritorijoje veikė kelios dešimtys Sovietų Sąjungos lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder