Draudimas vartoti alkoholį pasimatymų metu

Draudimas vartoti alkoholį pasimatymų metu

Vienas linksmų plaučių žmogus, pusiau rimtai, pusiau juokais pasakė, jog vartoti alkoholį reikėtų uždrausti ir pasimatymų metu. Ypač einant į pasimatymą pirmą kartą. Po to pridūrė, jog jis kalba visai rimtai ir tuo momentu jo veide linksmumo nesimatė.

Dažnas įsimylėjėlis, rinkdamasis parduotuvėje ar bare vyno butelį, išgirdęs apie tokį siūlymą nusijuoks ir  pasakys, jog kvailesnio pasakymo nėra girdėjęs.

Ypatingai kategoriški, bet kokioms užuominoms apie alkoholio vartojimo ribojimą, būna itin mėgstantys išgerti žmonės, nes alkoholio butelis, jų giliu įsitikinimu, yra labai svarbi žmonių susipažinimo ir santykių dalis.  Pasidomėjus, kaip sekasi pažintys ar šeimyninis gyvenimas, pasirodo, kad du kartus vedė ir išsiskyrė, o dar kelis kartus gyveno „susidėję“. Kodėl išsiskyrė? Atsakymas  tradicinis - nesutapo charakteriai. O kur susipažino? Bare, kavinėje, per draugo vestuves. Pažintis, be abejo su alkoholio pagalba. Vėliau pakvietė į svečius, paplepėjo gurkšnodami alkoholį. Neretai nuskamba ir pasiteisinimas, kad tokios mūsuose tradicijos.

O kas vyko vėliau? Po pažinties pakvietė į pasimatymą. Kur susitiko? Vėl bare, lauko kavinėje ar restorane. Kuo vaišino? Gal ledais? Na jau ne, nes tokia proga tik šampanas ar vynas tinka.

Ir taip į kitą pasimatymą. Bare prie moters pristojo chuliganai – tuoj apgynė. Drąsuolis, tikras vyras! Apgynė, nes „drąsos“ rado butelyje, o vėliau paaiškėja, jog kasdieniame gyvenime blaivas nedrįsta net savo nuomonės išsakyti. Tas pats su moterimi - išgėrusi truputį alkoholio tampa lipšni, seksuali, linksma, o blaivi – kategoriška ir santūri.  Štai ir nesutapo charakteriai. Ką daryti, kad sutaptų? Galima pajuokauti - vėl reikia išgerti.

Juokai juokais, tačiau kiek vyrų ir moterų susipažįsta ir tęsia  pažintį būdami neblaivūs?  Ar alkoholis išties yra tinkama priemonė, kuri, atseit, padeda plėtoti tvarius santykius?

Kur rasti normalų vyrą?

Šį klausimą dažniausiai ištaria nusivylusios santykiais moterys. O kur ieško tų „normalių“ vyrų? Neretai nuskamba atsakymas, jog  kavinėje, bare, vakarėlyje. O kokių moterų ir santykių vyrai  dažniausiai ieško vakarėliuose ir baruose? Nejau rimtų?

Viena jauna, išvaizdi mergina garsiai pasiskundė, kad normalių vyrų matyt nėra, nes jos niekas nepakviečia net taurės šampano išgerti. Kita, su karčia patirtimi, paprotino, kad jei nesuranda gero vyro blaivia galva, tai vargu ar pamatys su užpiltomis alkoholiu akimis.

Dažna moteris ar vyras nedrįsta sau pripažinti, kad be alkoholio nemoka bendrauti, jaučia baimę, nedrįsta užkalbinti kito žmogaus. Nors truputį išgėrus, darosi drąsiau, „atsiriša“ liežuvis ir gyvenimas ima atrodyti kitoks.

Taurė vyno prie žvakių šviesos  nuskaidrina kasdienybę, dingsta drovumas, nepasitikėjimas savimi. Partnerio trūkumai, kurie šiaip bado akis, po kiekvieno gurkšnio mažėja ir galop visai dingsta.  Niūri kasdienybė  praranda savo reikšmę, jos vietą palengva užima ateitis, apie kurią svajota. Pažadus, kuriuos blaivus protas atmeta kaip nerealius, alkoholis paverčia priimtinais ir  įgyvendinamais. Komplimentas, aistringas žvilgsnis, palytėjimas,  kažkas suplazda, kaista skruostai, o mintyse  klausimas - o gal tai meilė?

Apsvaigęs žmogus  realybę mato ir suvokia  kitaip nei  blaivus. Praregėjimas ateina ryte, kai išsiblaivoma, ir jei pripažįstama klydus, seka skaudus išsiskyrimas ir galimybė pasimokyti iš klaidos. Jei bandoma nuneigti realybę ir pažintis toliau tęsiama per alkoholį,  tada taurė svaigalo  tampa atskaitos tašku, nuo kurio prasideda atpildas  – gyvenimas su nemylimu žmogumi arba netikros meilės paieškos.

Alkoholinė iliuzija

„Vynas  man   apsuko  galvą“.  Šią frazę neretai ištaria tiek jaunas, tiek vyresnis žmogus. Deja, neretai šie žodžiai  ištariami su kartėliu, nors prieš tai galva “sukosi” su malonumu. Ir nesvarbu kas tuos žodžius ištaria  – vyras ar moteris. Nesvarbu koks alkoholinis gėrimas buvo vartojamas – šampanas, vynas  ar degtinė.  Svarbu tai,  jog alkoholis  neleidžia objektyviai įvertinti žmogų ir savo mintis bei jausmus. Svaigalai   sužadina užslėptas aistras, norus ir sukuria meilės iliuziją,  kuri atrodo visiškai tikroviška ir, svarbiausia,  nutildo abejones, kurios skatina neskubėti. Pagrindinė alkoholio  klasta tame, kad apsvaigimas suteikia žmogui pojūtį, jog gyvenimas gali būti toks, kokio trokštama, kad išsipildys tai, apie ką svajota.

Alkoholis neleidžia suvokti jausmus, iškreipia realybę ir objektyviai įvertinti ar šis žmogus išties yra tas, su kuriuo galima kurti pagarbius  santykius.  O jei taip atsitinka ne vieną kartą?  Ieško meilės ir savojo žmogaus, vis nusivilia, ir  vėl ieško.  Tada ima smelktis abejonė - o gal meilės nėra? Gal šis išsvajotas jausmas ir laimingi gyvenimai egzistuoja tik romanuose ir kitų žmonių pasakojimuose?

Dar viena, ypatingai užslėpta  alkoholio klasta neretai pasireiškia  tuo, jog žmonės, su taure rankoje ieškodami laimės ir meilės,  randa nusivylimą ir skausmą, kurį  bando nuskandinti toje pačioje taurėje. Tai tiesus kelias į priklausomybę.

Liaudies išmintis byloja, kad norint  pažinti žmogų reikia su juo suvalgyti pūdą druskos.  Valgyti, be abejo, tik būnant blaiviu protu ir jausmais.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder