Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime galimybę savuoju raštu skaityti knygas. Tačiau džiaugtis šia galimybe gali ne visi!

Neregiams yra labai mažai knygų Brailio raštu. Dėl to, kad knygų Brailio raštu leidyba yra brangi, skatinama pereiti prie pigesnio varianto, t. y. garsinių knygų. Neregiams vaikams labai svarbu mokytis šio rašto ir skaityti popierines knygas. Moksliškai įrodyta, kad Brailio raštas yra pagrindinė priemonė, per lytėjimą lavinanti regos negalią turinčių vaikų intelektą, protinius gabumus, bendravimo įgūdžius. Jeigu vaikai neskaitys knygų Brailio raštu, jie užaugę nemokės savo rašto, nesugebės perskaityti vaistų pakuočių, informacijos, kuri pateikta skirtingose erdvėse – stotyse, liftuose, lankomuose kultūros objektuose ir t. t. Akivaizdu, kad neskiriant valstybės ir visuomenės dėmesio leidiniams Brailio raštu, su laiku šis raštas išnyks. Jeigu vaikas yra neregys, tai galima sakyti, kad netrukus jam bus atimta popierinių knygų skaitymo džiaugsmo ir pasakų skaitymo galimybė.

Kaip knygų leidėja, atstovaudama neregių bendruomenei, raginu pagalvoti apie neregių vaikų ateitį, apie regos negalią turinčių žmonių galimybę skaityti knygas Brailio raštu.

Mes išsaugojome lietuvišką spausdintą žodį tačiau, ar išsaugosime galimybę savuoju raštu neregiams skaityti Brailiu spausdintas knygas?

SU SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA!

Socialinė verslininkė, leidėja Eglė Jokužytė

„Verslas ar menas“

Knygos reginčiųjų ir Brailio raštu

Leidėja E.Jokužytė ir neregos negalią turinti knygos „Sielos preliudai“ autorė Silvija Beatričė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder