Benamiai piktinasi lengvata bedarbiams

Benamiai piktinasi lengvata bedarbiams

Net ir nedideles sumas už vietą nakvynės namuose mokantys jų gyventojai pyksta dėl to, kad dalis benamių šios prievolės išvengia. Dėl to konfrontacija kyla tarp mokančiųjų - pensininkų bei neįgaliųjų - ir veltui gyvenančių bedarbių.

Klaipėdos nakvynės namuose daliai gyventojų tenka mokėti už trumpalaikę socialinę globą - galimybę apsistoti iki 6 mėnesių. Už paslaugą reikia mokėti pagal finansines galimybes, o socialinių pašalpų gavėjai nuo mokesčio atleidžiami.

"Aš visą gyvenimą dirbau, dabar esu neįgalus, bet iš manęs pinigus ima. O štai bedarbiai iš mūsų juokiasi, jiems mokėti nereikia. Man gyvenime galbūt nepasisekė, tačiau kuo aš prastesnis už tuos veltėdžius. Anksčiau visi mokėdavo po lygiai ir pykčių nebūdavo, o dabar dėl to kone iki muštynių kivirčijamės", - guodėsi savo asmenybės atskleisti nepanoręs nakvynės namų gyventojas.

Mokestis priklauso nuo pajamų

Trumpalaikės socialinės globos paslauga teikiama Viršutinėje gatvėje ir Šilutės plente esančiose patalpose. Jose iš viso galima apgyvendinti 122 asmenis, šiuo metu užimtos visos vietos.

Gyventojai moka pagal 2009 m. Klaipėdos miesto tarybos patvirtintą tvarką.

"Pagal ją mokestis kiekvienam nustatomas individualiai, atsižvelgiama į gaunamas pajamas", - sakė namų direktorė Alma Kontrimaitė.

Pavyzdžiui, tie, kurie per mėnesį gauna sumą, bent 10 proc. didesnę už minimalų atlyginimą, pusę jos turi atiduoti už suteiktą paslaugą. Nedarbingi arba dalinai darbingi asmenys turi sumokėti 10 proc. nuo gaunamų pajamų. Iš socialinių pašalpų gavėjų nereikalaujama nieko, nemokamai ne ilgiau nei mėnesiui gali apsistoti tie, kurie yra pristatomi iš įvairių gydymo įstaigų, jų gyvybei gresia pavojus ar jie neturi jokių pajamų. Pastariesiems stengiamasi padėti susitvarkyti įvairius dokumentus, kad jie gautų bent šiek tiek pinigų - pensiją ar pašalpą.

"Paslauga tikrai nebrangi - pavyzdžiui, 600 litų per mėnesį gaunantis žmogus už šį laikotarpį turėtų sumokėti 60 litų.

Taip, gyventojai susirinkimų metu kartais išreiškia nepasitenkinimą, jog ne visiems sąlygos vienodos. Išklausome juos, diskutuojame, pretenzijas perduodame savivaldybei", - teigė A. Kontrimaitė.

Skolininkų mažai

Nakvynės namų administracija taip pat turi teisę kai kuriuos gyventojus nuo mokesčio atleisti, tokia lengvata taikoma neatlygintinai viešuosius darbus dirbantiems asmenims. Mokestis mažinamas tiems, kurie nepageidauja maitinimo.

Beje, esant reikalui mokėjimą galima atidėti, tačiau tie, kurie privalo susimokėti, sąžiningai atsiskaito ir skolos nesikaupia.

"Yra vienetai, tačiau jų iš gyventojų sąrašų išbraukti negalime, pašalinti galime tik už vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus. Bet poveikio priemonių su skolininkais turime - pagal nustatytą tvarką, iš namų išėjęs gyventojas po kurio laiko vėl gali teikti prašymą dėl vietos gavimo. Tačiau jeigu turi skolų, jo nepriimsime, kol įsiskolinimas nebus padengtas", - pasakojo direktorė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder