"Karšta saulė, šilta jūra, nuostabus kraštovaizdis - visa tai buvo tik malonus priedas prie pagrindinio kelionės tikslo - laipioti aukščiausios klasės uolomis", - "Vakarų ekspresui" pasakojo vienas iš komandos lyderių ir klubo "ScalaDream", kuris ir organizavo kelionę, įkūrėjų Trofimas Teriochinas.
Gyvenimo džiaugsmas
Anot T. Teriochino, laipiojimas yra "visas pasaulis gerų dalykų", kuriais jis ir dar trys klubo bendrasavininkiai šiandien dalijasi bemaž su 90 daugiau ar mažiau patyrusių laipiotojų, įskaitant vaikus. Iki tol vyras mėgo plaukimą, nardymą, išbandė vadinamąjį "kajakingą" (plaukiojimą kajakais - nedidelėmis vienvietėmis baidarėmis, kilusiomis iš arktinių kraštų), tačiau kai "paragavo" uolų, nebegalėjo sustot: suprato atradęs tikrąjį gyvenimo džiaugsmą.
DRĄSA. Anastasija - viena iš uostamiesčio laipiotojų klubo įkūrėjų. "Kai įveiki save, pajauti nepaprastą vidinę laisvę..."
Į dviejų savaičių trukmės kelionę Graikijon vyko ir dvi šeimos su vaikais. "Be didelio vargo įveikėme atstumą mašinomis, lėktuvu bei keltu ir jau kitą rytą išvydome įspūdingus vaizdus: Telendos saloje esančių uolų viršūnes, o šalia - ilgą Kalymnos uolų virtinę..." - pasakojo T. Teriochinas.
Grupėje buvo ir patyrusių, ir pradedančiųjų laipiotojų. Dauguma jų - iš Klaipėdos. Prie klaipėdiečių prisidėjo dar dvi merginos kaliningradietės.
"Laipioti eidavome kas antrą dieną - kad nepervargtume. Pradėdavome ankstų rytą, apie septintą valandą, kai ne taip karšta ir laisvesnės norimos trasos, o sugrįždavome popiet. Kalymnos salose lankėmės pirmą kartą ir patys įsitikinome, kodėl ši vieta tokia populiari. Čia gausu įvairių bei saugių trasų, o atsiverianti panorama, po kojomis besidriekianti jūra tiesiog užima kvapą. Būtinai čia dar sugrįšime", - įspūdžiais dalijosi pokalbininkas.
275 m virš vandens
Vieną dieną septyni grupės nariai laiveliu persikėlė į Telendos salą ir per pusketvirtos valandos įveikė joje esantį 275 metrų lipimo aukštyn maršrutą. "Nukeliavome ir į kitą salos pusę, kurioje galėjome išbandyti "Deep Water Solo" - laipiojimą virš gilaus vandens. Lipama visiškai be saugos priemonių, nes jeigu nukrisi - nieko blogo nenutiks, tik atsidursi vandenyje", - šypsojosi Trofimas.
Pasak klaipėdiečio, Kalymnos puikiai tinka aktyviam šeimos poilsiui, mat laipiojimas uolomis, anot jo, prieinamas ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. "Tai ir kūną, ir protą lavinantis sportas. Patyrę laipiotojai apibūdina jį kaip "meditaciją judesyje".
Ši sporto rūšis, kilusi iš alpinistų pasiruošimo kalnų žygiams, šiandien jau yra tapusi savarankiška ir turi savo tarptautinę federaciją. Laipiojimas yra įtrauktas į olimpinių sporto šakų sąrašą.
Su dukrele
Tarp laipiotojų būta ir keturių drąsių dailiosios lyties atstovių, viena jų - Trofimo bendramintė, bendražygė, klubo "ScalaDream" bendrasavininkė, žmona ir jo dukrelės Jelizavetos mama Anastasija Teriochina.
"Mūsų vaikui dar tik dveji metukai, tačiau ši kelionė mažylei nebuvo pirmoji, - "Vakarų ekspresui" sakė Anastasija. - Į Kalymnos salų uolas su ja kartu nelipome, visi trys vaikai buvo prižiūrimi uolų papėdėje, tačiau Jelizaveta yra anksčiau išbandžiusi laipiojimo malonumą saugiai sėdėdama kuprinėje ant tėčio nugaros, kai jis saugojo mamą. Tai buvo pernai Lenkijoje, Bedkovskos slėnyje (lenk. Dolina Bedkowska)."
SU VAIKAIS. Prie Kalymnos salų uolyno.
Be Teriochinų trijulės, į Graikiją vyko dar viena klaipėdiečių šeima, jie vežėsi du vaikus: trejų metų mergytę ir vos metukų amžiaus berniuką.
Įveikti save
Laipiojimą Anastasija apibūdino kaip niekada nepabostantį užsiėmimą, suteikiantį galimybę pažinti pasaulį, žmones ir save.
"Trasų įvairovei nėra ribų - kaip ir tobulėjimui. Čia viskas viename: geros fizinės formos palaikymas, ištvermės ugdymas, savo baimių nugalėjimas, tikslo siekimas, buvimas gamtoje ir nuostabių žmonių kompanija, - sakė moteris. - Kartais sunku priversti save padaryti daugiau nei darai - ir kiekvieną kartą vis daugiau... bet kai įveiki save, pajauti nepaprastą vidinę laisvę. Dabar jau neįsivaizduoju gyvenimo be šito jausmo, be draugų ir kolegų, be kelionių prie uolų, be pojūčio, kad gyvenu ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų." Visa tai, anot pokalbininkės, ir vienija klubo narius.
"ScalaDream" veikia nuo 2012 m. rudens. "Jį įkūrėme kartu su draugais Tatjana Kochetkova ir jos vyru Mikhailu Kochetkovu, kuris yra profesionalus laipiotojas. Jis kaliningradietis, tačiau pastaruoju metu persikraustė į Lietuvą."
Sveikai ir linksmai
Kaip ir jos vyras, Anastasija užaugo Klaipėdoje. Trofimo mama - lietuvė, tėtis - ukrainietis, jos pačios tėvai - rusai. Sportas nėra Anastasijos profesija nei pagrindinė veikla. Moteris studijavo finansus, dirbo, išėjau motinystės atostogų...
"Laipiojimas mano gyvenime atsirado netyčia, nors sakoma, kad "netyčia" nebūna. Iki tol trejus metus lankiau jogos pamokas, o vaikystėje - gimnastiką. Po dukrelės gimimo išgyvenau emocinį lūžį, ir draugės Tatjanos paraginta, pabandžiau laipioti, bet man patiko ne iš karto. Iš pradžių tai vertinau skeptiškai. Tik kai nuvažiavome į varžybas Kaliningrade ir susipažinome su Mikhailu, tuomet dar tik būsimu Tatjanos vyru, patyrusiu laipiotoju, prasidėjo naujas gyvenimo etapas... Mikhailas - aukščiausio lygio meistras ir mokytojas. Jis jau 20 metų užsiima šia veikla. Taigi prieš trejus metus visi keturi ir nusprendėme kurti Klaipėdoje laipiojimo salę. Ji skirta visiems, kurie nori aktyviai ir sveikai leisti laisvalaikį, grūdinti kūną bei dvasią arba tiesiog linksmai atšvęsti vaikų gimtadienius..."
Rašyti komentarą