Vaiko gimimas - šeimos tvirtumo išbandymas

Vaiko gimimas - šeimos tvirtumo išbandymas

Kas atsitiks, kai gims vaikutis. Nieko baisaus. Tiesiog tapsi atsakinga už kitą būtybę. Tau teks savarankiškai priimti sprendimus, nuo kurių priklausys tavo kūdikio savijauta ir sveikata.

Reikės tapti kaip niekad organizuotai, nes ne visada galėsi pasikliauti vyro ir artimųjų pagalba.

Turėsi susitaikyti su tuo, kad nuolat neliks laiko pabendrauti su draugėmis, pasipuošti ir pasidažyti, o ką jau kalbėti apie profesines ambicijas...

Reikės iš naujo kurti santykius su vyro artimaisiais, kurių reikalavimai anūką pagimdžiusiai marčiai paprastai išauga.

Tavo pečiams teks didžiulė atsakomybę už šeimos išsaugojimą. Ar aukosi savo ambicijas ir užsispyrimą vardan to, kad vaikas turėtų tėvą? Maža to, - tau teks pasistengti, kad tavo ir vyro tarpusavio santykiai netraumuotų vaiko psichikos...

Be to, tau gali tekti pergyventi santykių su vaiko tėvu krizę.

Egzaminas dviem

Tada, kai nusprendei susieti savo gyvenimą su išrinktuoju, vargu ar galvojai apie tai, koks tėvas jis bus judviejų mažyliui. Turbūt negalvojai ir apie tai, ar patikimas ramstis jis bus tau sunkią minutę, ar sugebės atsisakyti savanaudiškų interesų dėl artimo žmogaus.

Patirtis čia nieko dėta. Kai mergina įsimyli, ją vilioja visai kitos vyro savybės - socialinės sėkmės faktorius, išsilavinimas, intelektas, interesų spektras, pažįstamų ratas...

Tik šeimyninio gyvenimo pradžioje iš naujo įvertinsi partnerio pranašumus ir trūkumus, imsi lyginti, kuo judu panašūs ir kuo skirtingi. Lemiamos reikšmės įgis abipusis dėmesys ir užuojauta, mokėjimas išgirsti kito nuomonę, planuoti bendrą veiklą, duoto pažado laikymasis.

Kūdikio gimimas - tai mokėjimo prisitaikyti vienas prie kito kritinėse situacijose egzaminas.

Vyrui pasaulis nepasikeis

Kad nėščiosios psichika yra be galo trapi, kad dėl to su ja reikia elgtis labai atidžiai ir rūpestingai, žino bemaž visi vyrai. Deja, jie dažnai pamiršta, kad pagimdžiusiai moteriai artimųjų parama reikalinga nė kiek ne mažiau.

Po gimdymo sukrėtimo jausiesi tarsi būtum patekusi į nepažįstamą salą, kurioje gyveni tu ir tavo mažylis. Dar niekada nesijautei tokia atsakinga už kitą žmogų...

Kūdikis kardinaliai pakeis tavo gyvenimą. Pirmaisiais mėnesiais jis neduos tau nė minutės atokvėpio. Pirmagimis užvaldys tave visiškai. Būk pasirengusi tam, kad vyras jausis kitaip.

Vyrams naujojo tėvo vaidmens priėmimas - pasirinkimo reikalas. Jam kur kas lengviau atsisakyti naujų pareigų, nes jis turi kur "pabėgti" - svarbus darbas, draugai, buvusio nerūpestingo gyvenimo malonumai...

Vyrui pasaulis neapsivers aukštyn kojomis kaip tau. Deja, ši nelygybė gali tapti jūsų konfliktų priežastimi.

Tu viliesi, kad vyro jausmai vaikui bus tokie patys kaip tavo: kad jis nuolat žavėsis kūdikiu ir brauks graudulio ašarą. Tau vaikutis bus tobulybė; panašaus garbinimo lauksi ir iš jo tėvo, tačiau jis gali nuvilti tavo lūkesčius, ir tuomet pasijusi visiškai suglumusi.

Atmink: dažnas vyras, gimus kūdikiui, elgiasi gana santūriai. Jis gali net neimti vaiko ant rankų, motyvuodamas tuo, kad bijo išmesti. Neimk to į širdį. Tai tikrai nereiškia, kad jis tavęs nemyli, kad nemyli judviejų stebuklo. Suprask viena: moterys ir vyrai - skirtingi padarai. Jų psichika - skirtinga.

Mamos ir naujagimio bendravimas yra emocinis. Vyras nuo mažens buvo mokomas slėpti savo emocijas. Vyriškas išdidumas neleidžia parodyti savo išgyvenimų dėl tėvystės ir atsakomybės baimės. Ši baimė kyla iš nepasirengimo tėvo vaidmeniui, tačiau ji netrukus praeis.

Pasikliauk savo galva

Nesutarimų gali kilti ir dėl to, kad tavo vyras staiga praras tau savo turėtą reikšmingumą. Kūdikis jį nustums į antrąjį planą. Jam teks nugalėti šį keistą pavydą.

Nepakankamai subrendę vyrai, kad sumažintų įtampą, kurią pirmosiomis savaitėmis į namus atneša kūdikis, ima "bėgti" iš namų. Tai pats lengviausias kelias.

Nusiraminimo jie ieško darbe arba draugų kompanijoje. Moteris, kritiniu momentu palikta be paramos, gali visiškai prarasti pasitikėjimą savo vyru.

Ar įsivaizduoji, ką jis kalbėtų savo draugams? "Ji neatpažįstamai pasikeitė, tapo dirgli, man nesinori eiti į namus..." O ar žinai, kuo skundžiasi dažna jauna mama savo mamai? "Jis gyvena savo gyvenimą, po darbo eina su draugais gerti alaus... Aš visiškai viena..."

Per pirmąjį jaunosios poros šeimyninio gyvenimo krizės periodą tėvai gali suvaidinti destrukcinį vaidmenį.

Jie gali suplėšyti jauną šeimą į gabalus, klaidingai guosdamiesi mintimi, kad gelbėja savo vaiką "nuo to pabaisos", kuris jam gadina gyvenimą. Mama tau gali sakyti: "Kai tu gimei, tavo tėvas elgėsi lygiai taip.

Visi jie tokie. Susitaikyk su tuo..." Tuo tarpu tavo vyro tėvas tikriausiai taip guos sūnų: "Atsimenu, kai tu gimei, tavo motina nuolat mane graužė..."

Pasipriešinti stipriam tėvų spaudimui yra labai sunku, ypač jei kariauti tenka tik vienam iš jaunų partnerių. Čia išeitis viena: tiek tu, tiek tavo vyras turi atsitolinti nuo gimdytojų ir pasikliauti savo galva.

Kaip išlipti iš duobės

Įveikti krizę galima tik kompromiso būdu. Abiem pusėms reikia sutarti dėl priimtino elgesio ir atsisakyti dalies reikalavimų vienas kitam. Pavyzdžiui, tu susitaikyk su mintimi, kad šeštadieniais vyras eis į pirtį, o jis tegu leidžia tau pasivaikščioti su draugėmis po parduotuves.

Krizė praeis tuomet, kai iš dviejų AŠ gims vienas MES. Kai judu suprasite, jog rūpinimasis vaiku ir vienas kitu yra svarbiau už rūpinimąsi savimi, tuomet ir gims šeima. Nereikia visiškai ir amžiams atsisakyti asmeninių interesų ir norų, tačiau šiek tiek ir kartais - būtina, neišvengiama.

Tai nedidelė auka, palyginti su tuo džiaugsmu, kurį jums dovanos mažylis...

Verta pasistengti

Vaikui augant, tau atsiras vis daugiau laisvo laiko. Tu vėl imsi galvoti apie vyrą, domėtis savo išvaizda, pasauliu. Tėtis atras bendravimo malonumą su mažyliu. Viskas susitvarkys.

Po gimdymo pasistenk kuo greičiau atkurti savo dvasinę pusiausvyrą. Nuo to priklauso ir tavo santykiai su vyru. Moteris, mieloji, - tai stiprioji lytis. Savo jausmus ji turi sutramdyti pati.

Pabaigoje - keletas gerų patarimų visoms jaunoms žmonoms ir mamoms.

* Neišpūsk nuoskaudų. Kai vyro trūkumai bado tau akis, prisimink, kokių jis turi pranašumų.

* Nelaikyti savęs auka. Rask jėgų pripažinti, kad ir tu turi ydų.

* Niekam neleisk spręsti už tave, ką turi daryti ir kaip galvoti, netgi mylimiems tėvams.

* Parodyk bent menkutį norą suprasti, dėl ko tavo vyras elgiasi taip, o ne kitaip.

* Būk pakantesnė, parodyk atlaidumo ir tolerancijos pavyzdį. Juk pasistengti yra dėl ko...

Pagal užsienio spaudą

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder