Tim Roth: "Pasaulis žlugtų, jeigu liautųsi melavęs"

Tim Roth: "Pasaulis žlugtų, jeigu liautųsi melavęs"

Ne, aš stengiuosi nuo to atsiriboti. Aš mokausi visko, kas svarbu konkrečiai serijai, bet stengiuosi negalvoti apie tai vėliau. Man davė visas būtinas knygas. Aš susitikau su Polu (Ekmanu. - Aut. past.), jis man labai patiko. Bet jis verčia mane šiek tiek nervintis. Jo smegenys tikriausiai dirba labai greitai, ir jis turbūt pastebi per daug dalykų. Šiaip ar taip, su juo labai lengva bendrauti, jis ramus bei linksmas ir laiko savo teoriją smagia.

O kodėl jūs norite atsiriboti nuo teorijos, juk daugelis - atvirkščiai, bando ją įdiegti į savo gyvenimą?

Taip, žmonės netgi lanko specialius seminarus. Bet kai aš susitikau su keletu Polo vyrukų, tai man pasirodė, kad jiems ne viskas gerai. Tai, ką jie daro su savo veidais, - visiškai neįprasta. O aš nenoriu viso to mokytis perkraudamas save. Kas man iš tikro atrodo smagumėlis - tai politikų veidų analizė.

Koks būtų pasaulis, jei visi sakytų tik tiesą?

Siaubingas! Nemanau, kad gyventume ilgai. Manau, mūsų melas, visi mūsų pasakojimai ir išsigalvojimai, faktai, - visa tai susipainiojo. Todėl ir įdomu. Žinoma, norėtųsi, kad politikai dažniau sakytų tiesą. Kita vertus, jiems tai nėra lengva.

Jūs - anglas. Amerikietiškai kalbate su Londono akcentu. Ar tiesa, kad dėl šios aplinkybės būta nesutarimų?

Kai su prodiuseriais aptarėme galimybę vartoti amerikietiškąjį akcentą, jie man darė spaudimą. Žinau, pavyzdžiui, kad Hugh Laurie (Daktaras Hausas. - Aut. past.) kuria amerikietišką akcentą seriale... Aš su daug kuo dirbau, ir moku sukurti dialektus bei visa kita, bet tai didelis papildomas darbas. Filmavimas dažnai vyko po septynias dienas per savaitę ir pridėti prie viso to dar ir darbą su akcentu namuose... Man to jau būtų per daug. Be to, tai trukdo man improvizuoti, todėl aš pasakiau kūrėjams - nedarysiu to, ir jie galiausiai sutiko.

10 000 veido išraiškų

P. Ekmanas (dešinėje) su Tibeto dalailama

Bene didžiausią emocijų ir tarpusavio bendravimo specialistą profesorių Ekmaną (nuotraukoje - dešinėje, su Tibeto Dalai Lama) žurnalas "Time" 2009 m. įtraukė į 100 pačių įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Ekmanas kartu su kolega Wallace Friesen "iššifravo" visus įmanomus pastebimus veido judesius. Jie dirbo septynerius metus, kol galų gale jų kataloge buvo suklasifikuota per 10 000 veido judesių.

Akivaizdu, kad nuolat kartojami tam tikri veido judesiai ilgainiui palieka tik jiems būdingas raukšles, tad galima atpažinti ne tik, ką dabar jaučia žmogus, bet ir spręsti apie žmogaus charakterį vien pasižiūrėjus į jo veidą.

Ekmano darbu pasinaudojo ir kitas žmonių elgesio tyrėjas Johnas Gottmanas. Jis šeimos terapijoje pasiekė puikių rezultatų, kai, peržiūrėdamas sulėtintus šeimynykščių pokalbio kadrus (emocines reakcijas), suprato, kad galima labai tiksliai nustatyti, kokios bėdos laukia šios šeimos, ir jai iš anksto padėti.

Populiariausias melas - "Aš tau paskambinsiu"

Ekmano surinktus duomenis sėkmingai pritaikė ir kompiuterinės animacijos studijos. Būtent todėl Šreko mimika yra tokia žmogiška...

Psichologų duomenimis, dauguma žmonių per dieną pameluoja vieną du kartus. Vyresnio amžiaus žmonės pasako ką nors apgaulinga kas penktame pokalbyje, studentai - kas trečiame (dažniausiai savo mamoms).

Meluojama intymiuose santykiuose, bendraujant su mylimu žmogumi, ypač jei tie santykiai nauji.

Psichologė D. Hollander pirmąją vietą skiria populiariausiam įsimylėjėlių melui: "Aš tau paskambinsiu".

Parengė Liana Ambarcumian

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder