Stresas būna ir naudingas

Stresas būna ir naudingas

Grupė danų mokslininkų su Bo Neterstorm priešakyje nustatė, kad moterys, kasdien patiriančios stresą, rečiau serga pieno liaukos vėžiu.

Ištisus 18 metų tyrėjai stebėjo 6689 Kopenhagos moteris. Per šį laiką 251 moteris susirgo pieno liaukos vėžiu.

Paaiškėjo, kad tų tyrimo dalyvių, kurios pasižymėjo žemu streso lygiu, tarp ligonių 8% daugiau!

Mokslininkai mano, kad už tai atsakingi hormonai: esant chroniškam stresui, mažėja estrogeno, kuris skatina moterų onkologinius susirgimus, lygis.

Nepaisant blogos ekologijos ir kitų negerovių, vidutinė gyvenimo trukmė pasaulyje didėja.

Psichologai sako, kad nuolat išgyvenamos stresinės situacijos užgrūdina žmones, priverčia juos pasitempti, mat tai yra būtina išgyvenimo sąlyga.

Kuo neramesnis mūsų gyvenimas, tuo sėkmingiau mes pasipriešiname sunkumams, nes mūsų organizmas turi adaptacijos aplinkoje mechanizmų.

Beje, stresas gali būti ir pozityvus, ir negatyvus. Jeigu jo energija nukreipta kurti - pavyzdžiui, yra neatsiejama kūrybos proceso dalis, greičiausiai jo įtaka bus teigiama.

Žmonės, kurie dirba mėgstamą darbą ir jaučia malonumą siekdami savo veiklos rezultatų, nors ir sunkiu darbu, paprastai mažiau serga ir ilgiau lieka geros fizinės formos.

O štai jeigu jūs dėl kokių nors priežasčių esate priversti daryti tai, kas jums visiškai nepatinka, ir jūsų darbas - vien nervų tampymas, padariniai gali būti liūdni.

Parengė Liana Ambarcumian

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder