Pirmasis mokslinis bandymas išanalizuoti šį klausimą atnešė stulbinamų rezultatų, kurie patvirtina profesorės žodžius. Smegenų aktyvumo skirtumai tarp jaunų vaikinų, kurie žaidė smurtinius žaidimus, ir tarp tų, kurie nežaidė, buvo matomi po savaitės.
Mosklininkų tyrimo rezultatai buvo pristatyti kasmetiniame Šiaurės Amerikos radiologų susitikime. Tyrime dalyvavo 22 jauni vaikinai: jiems buvo atlikta magnetinio rezonanso tomografija, pateikti žodiniai psichologiniai testai ir skaičiavimo užduotys.
Viena grupė žaidė žiaurius kompiuterinius žaidimus 10 valandų per savaitę, po to vieną savaitę nebežaidė. Kita grupė nežaidė išvis. Po vienos savaitės atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad žaidėjų smegenų aktyvumas kai kuriose srityse sumažėjo.
Dr. Yang Wang, profesorius iš Indianos universiteto Medicinos mokyklos, žurnalui „Medical News Today“ pasakojo: „Mes aptikome, kad atsitiktinai atrinktų jaunuolių priekinėse smegenų srityse aktyvumas sumažėjo po to, kai jie vieną savaitę žaidė žiaurius kompiuterinius žaidimus. Šios smegenų sritys yra atsakingos už emocijų valdymą ir agresyvų elgesį.“
Vis dėlto mokslininkai savo atradimus vertina atsargiai. Yra žinoma, kad bet kokios naujos veiklos mokymasis veikia smegenų aktyvumą, ir tai matoma atlikus kompiuterinę tomografiją. Taigi tyrimas neįrodo, kad būtent kompiuteriniai žaidimai pakeičia elgesį.
Gera naujiena yra ta, kad po savaitės pokyčiai pradėjo mažėti.
Tai yra pirmas įrodymas, kad vaizdo žaidimai rado įtaką smegenų funkcijoms. Nerimą kelia tai, kad paveiktos smegenų sritys yra atsakingos už pažinimo funkcijas ir emocijų valdymą.
Dr. Yang Wang ir jo komanda žada atlikti tolesnius tyrimus.
Šaltinis: http://www.dailymail.co.uk
Rašyti komentarą