Egzistuoja daugybė fiziologinių faktorių, lemiančių žmogaus seksualumą. Pats ryškiausias iš jų - tai gyvenimiškoji energija.
Seksualumas yra biologinis procesas, veikiamas energijos pertekliaus, reikalingo jam realizuoti. Nuovargis ir išsekimas slopina seksualinį geismą, o sveikas, energingas žmogus būna ir seksualiai pajėgus. Psichologiniai faktoriai gali šiek tiek iškreipti šį dėsningumą, tačiau negali visiškai jo pakeisti.
Fiziškai pavargęs žmogus gali jausti didelį seksualinį susijaudinimą, tačiau energijos trūkumas trukdo lytinį aktą užbaigti sėkmingai, todėl procesas nepavyksta. Kadangi mūsų dienomis daugelis žmonių skundžiasi chronišku nuovargiu, nenuostabu, kad mažai kas patiria tikrąjį seksualinį pasitenkinimą.
Daugelis net ir neįtaria turį minimalų organizmo energijos potencialą. Jų būsena nuolat kinta: susijaudinimą keičia depresija, ir atvirkščiai. Žmogus net neįtaria, jog tokią savijautą lemia chroniškas nuovargis.
Tik kupiniems gyvenimiškos energijos žmonėms yra būdinga stabili psichinė pusiausvyra. Jeigu šios energijos stokojama, tuomet nėra ir sveiko, visaverčio, tikrąjį pasitenkinimą teikiančio seksualinio gyvenimo.
Yra ir kitas fizinis faktorius, veikiantis seksualinio gyvenimo kokybę, - tai kūno lankstumas. Susikaustymas ir nepaslankumas riboja judesius, slopina seksualinį intensyvumą bei trukdo pasiekti orgazmą.
Seksualiai brandžios asmenybės nesivaržo "nepadorių" pozų ir nesigraužia dėl sekso "nuodėmingumo". Tokiems žmonėms nereikia "vaidinti vaidmens", nes jų seksualinė elgsena tiesiogiai išreiškia jausmus.
Suvaržytas individas į seksą ir meilę žiūri kaip į visiškai skirtingus dalykus. Toks požiūris būdingas neurotiniam tipui ir susijęs su paviršutinišku jausmų suvokimu.
Įliedami įvairovės į seksualinių santykių rutiną, patys netapsite tos rutinos dalimi. Dažnai kartojant tą patį veiksmą, stimulas prarandamas.
Visos čia pridedamos idėjos - labai paprastos. Taigi žiūrėkite į jas tik kaip į įžangą, atspirties tašką, galintį pastimuliuoti jūsų vaizduotę.
* Maudykitės duše ar vonioje kartu su partneriu.
* Mylėkitės įjungę šviesą, jeigu esatę įpratę tai daryti tamsoje, ir atvirkščiai.
* Pakeiskite sueities vietą: jeigu jums įprastas lytinis aktas lovoje, atlikite tai virtuvėje ar pan.
* Suartėkite neįprastru laiku - ne vakare, prieš miegą, o, pavyzdžiui, per pietų pertrauką.
* Pasistatykite priešais save veidrodį.
* Sukurkite jausmingą atmosferą: uždekite žvakes, įjunkite muziką.
* Gulėdami lovoje paskaitykite vienas kitas erotinį romaną arba eiles, pažiūrėkite erotinio turinio filmą.
* Padarykite vienas kitam masažą naudodami plunksnas, pūkus ir kitas tam tinkamas medžiagas.
* Pasidalykite su partneriu savo seksualine fantazija. Jeigu ši fantazija jums netarodo pakankamai uždeganti, paskaitykite Nensės Fraidi knygą "Mano slaptasis sodas", kurioje apstu moteriškų erotinių fantazijų.
Pats vertingiausias indėlis į meilės santykius - tai galimybė turėti pakankamai laiko, kad jie būtų malonūs, kupini jausmo ir tęstųsi tiek, kiek jums norisi. Suplanuokite susitikimą taip, kaip planuojate kitą veiklą, vertą paties didžiausio dėmesio. Jeigu suartėjimas vyksta skubant, tai ne tik nedaro garbės jūsų partneriui, bet kelia pavojų intymiam pasitenkinimui.
Galiausiai turėkite omenyje, kad kūnas - tai aikštelė, ant kurios susitinka pagrindinis instinktas ir asmenybė. Kūnas nėra tik fizinis individo veidrodis, bet ir seksualinių impulsų šaltinis. Bet koks kūno sutrikimas veikia ir asmenybę, ir seksualinę funkciją.
Jurijus Levčenka, psichologas
Rašyti komentarą